Koukám že dost modelářů časem omrzí bubliny a chtějí konstrukční éro.... ale to je dobře, tak to má být
Potahování papírem (přilakování ke kostře) není zrovna nejjednodušší. Dá se tím taky při vypínání potahu celé letadlo, v tvém případě hlavně křídlo a výškovka, pěkně pokroutit.
-Hotovou kostru opatrně přebrousit jemným brusným papírem, ofoukat od prachu.
-Celou kostru v místech kde bude přilepený potah natřít naředěným lakem (je potřeba odzkoušet, tipoval bych 2díly laku, 1díl ředidla, ale nevím přesně dělám to podle citu) a myslím, že je skoro jedno jakým lakem, jestli zapon, napínací, lepící. Používám většínou zapon, jelikož ho mám zatím nejvíc
-Po zaschnutí laku opět přebrousit jemným smirkem dohladka. Obrousit ,,chlupy,, balzy které vznikly po zaschnutí laku.
-Opět vylakovat, klidně zase stejnou hustotou, u takového letadla je každý gram navíc zbytečný. Po zaschnutí už by měl být povrch hladký, NEBROUSIT.
-Přiložit pruh papíru ke konstrukci (o něco málo větší než potahovaná plocha) hladkou stranou nahoru a přilakovat lepícím lakem (opět rozumně naředěným) skrz papír ke konstrukci. Začnout odprostřed ke krajům a snažit se mít papír napnutý.
-Zařítnout přebytečný papír, popřípadě přehnout za roh a přilakovat. U barevných je znát více vrstev na sobě-tmavší místa.
-Vylakovat napínacím lakem-rozumně řídkým a nejlépe v šabloně aby se nepokroutila kostra. Dal bych tak dvě vrstvy.
-Nakonec vylakovat zaponem a nechat v šabloně lakovaný díl ,,vyzrát,, prý až 14dní, ale popravdě to jsem si jen přečetl, ale snad nikdy nedělal...
Pokud jsem na něco zapoměl, můžete mě opravit.
Zrovna nejjednodušší způsob potahování to není a je dost pracný a časově náročný.
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...