

Pingpong
Takže začnu klasikou, ať je tu vše. Na přesná pravidla (počítání apd.) se kdyžtak podívejte jinam... nechce se mi to tu vše rozepisovat. Takže klasika podání: na svou desku, na soupeřovu desku a pak vždy zpět (return) na soupeřovu desku a tak dál.
Pongping
Velice podobné pingpongu. Jediný rozdíl je v odpalování. Je to přesně naopak... tedy podání provedete odpálením míčku na soupeřovu plochu. Smeče při podání nejsou povoleny, jinak by to bylo o ničem. Returny provádíte způsobem jako v pingpongu podání. Tedy na svou desku a soupeřovu. Protihráč také musí najprve trefit míčkem svou desku, přeskočit s ním síťku a na soupeřovu desku... a tak dál. Je to pak trochu rychlejší hra.

Dlouhý stůl
Toto lze provést jen v případě, že máte stůl dělený a k dispozici více síťek. Takže na konec každé půlky (doprostřed) dáte síťku a obě půlky od sebe oddálíte. Vzdálenost mezi stoly je dle libosti, ale nedoporučuji více jak 3m mezeru, pokud nechcete častěji měnit míčky (je potřeba dát do toho větší ránu, aby to na druhou stranu dolítlo). Lze hrát jak ve variantě pingpong nebo pongping. Pravidla jsou pak stejná jako u výše uvedených variant jen s tím rozdílem, že musíte přestřelit obě síťky. Pokud přestřelíte jen jednu, bod má soupeř.
Krátký stůl
Opět je důležité mít možnost stůl rozdělit. Vemte jednu půlku a dejte si ji stranou. Síťku (stačí 1) namontujte do poloviny té půlky. No a to je celé. Hrajete nyní na poloviční ploše. Trefit se smečí na soupeřovu část je lahůdka... podobně jako hrát pongping

PioNiong(čti pjoňong)
Toto je šílenější varianta. V podstatě spočívá v tom, že si nastavíte herní plochu do varianty Dlouhý stůl s mezerou zhruba 10cm. Do této mezery naskládáte dřevěné laťky (počet dle libosti) a hrajete. Pravidla jsou jako u dlouhého stolu, jen aby jste dostali míček na druhou stranu, musíte jej navíc prostřelit zkrz ty tyčky. Zábava je v tom, že nikdy nevíte, jestli míček dopadne na místo, kam jste jej nasměrovali. Může se odrazit zpět na vaši plochu, odrazit a dopadnout soupeřovi úplně někam jinam na stůl no a nebo taky se odpinkávat mezi tyčkami a pak spadnout třeba do té mezery. Pokud se míček odrazí zpět na váš stůl, hrajete tak, jakoby míček odpálil soupeř (jen s tím rozdílem, že pokud půjde míček mimo a necháte jej spadnout na zem, bod má soupeř - nedostali jste jej zkrz tyčky na jeho plochu).
Hra o stěny
Pravidla stejná, jako u předchozích variant. Rozdíl je v tom, že kolem stolu můžete mít stěny a míček se od nich může odrážet. Takže return o stěnu, soupeřovi na desku, on nevybere -> máte bod. Podání lze také provést o stěnu. O stěnu však hrát můžete a nemusíte, takže máte víc možností jak odpal provést a soupeř musí být víc ve střehu.
Těch možností je samozřejmě spousta co si můžete vymyslet... nejen předchozí hry a jejich kombinace, ale zkoušeli jsme hrát s nakřápnutým míčkem, s 2 pálkami na hráče, bez pálek (jen rukou), kelímky místo pálek, v sedě, s mezipinknutím na pálce, kombinace pingpong a pongping (tj. že jeden hráč hraje pingpong a druhý ponping... docela na hlavu) ... a další.

Tak přeju příjemnou zábavu.
Pokud máte nějaké své varianty, tak se podělte
