Právě je 29 čer 2024 08:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Náhrada přijímače Hitec?
PříspěvekNapsal: 20 zář 2011 15:54 
Plodný uživatel

Registrován: 03 črc 2011 12:16
Příspěvky: 272
Bydliště: Náchodsko
Ahoj, nevíte, zda existuje nějaká náhrada "ala hobbyking" piřjímačů Optima 6 nebo 7? Asi ne.... Ale přesto se ptám, jestli o tom někdo něco neví :-).


Naposledy upravil Pajas dne 21 zář 2011 14:37, celkově upraveno 1


_________________
Moje modely: Wing-Dragon, Thunderbird glider (odstavený), Sbach RC-Factory 800mm, FOX 1800 Pelikán, Bobík na gumu
Spektrum DX6i, OrangeRX, AR610
Videa z letů mých letadel: http://www.youtube.com/pav9sob
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada pčijímače Hitec?
PříspěvekNapsal: 20 zář 2011 16:08 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Zatím jedině tak, že by sis vyměnil celý systém... třeba za Assan :) Jinak myslím, že číňani zatím Hitec přijímače neokopírovali.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada pčijímače Hitec?
PříspěvekNapsal: 21 zář 2011 14:36 
Plodný uživatel

Registrován: 03 črc 2011 12:16
Příspěvky: 272
Bydliště: Náchodsko
Tak když už jsem v tom, možná budu mít hitec optic 6. A jelikož je z druhé ruky (údajně nový a nepoužitý), tak bych se rád zeptal. Mám k dispozici si k tomu se slevou přikoupit optimu 7, nebo 6 Lite nebo minimu 6t. Bral bych tu Optimu 6 LITE, ale chci se zeptat, jestli je tu LITe potřeba aktualizace firmwaru modulu? A ještě hned další otázka, potřeboval bych ji až mi přijde nějak odzkoušet, tak co a jak udělat první apod, jestli existuje nějaký doporučený návod, co hlavně vyzkoušet, je to moje 1. počítačová RC souprava.. :-). Díky za odpověď :).



_________________
Moje modely: Wing-Dragon, Thunderbird glider (odstavený), Sbach RC-Factory 800mm, FOX 1800 Pelikán, Bobík na gumu
Spektrum DX6i, OrangeRX, AR610
Videa z letů mých letadel: http://www.youtube.com/pav9sob
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhrada přijímače Hitec?
PříspěvekNapsal: 21 zář 2011 18:48 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Co se týče Optimy, tak to ti neporadím... ohledně rádia ale můžu.

Co udělat jako první?
Hmm... :?: Tak asi vložit baterii (pokud tam neni), VF modul (pokud tam neni) a zapnout. :) Ono je to blbost ale jednou mě to dost vyděsilo, když jsem to zapnul a ono nic... no samozřejmě nebyla připojená baterka, jelikož ji nabíjím mimo (mám tam lipolku). :D Pokud se něco na displayi zobrazuje, tak to můžeš prolézt podle návodu a kouknout kde co je.
No a pak je asi nejlepší přenastavit svůj model(y) na tento nový vysílač.
Pak:
1) vypni vysílač
2) podrž obě tlačítka jak je nad nimi napsáno EDIT a zároveň zapni vysílač. Tím se dostaneš do servisního menu modelu, kde lze nastavit typ modulace PPM, mód řízení (1 nebo 2), typ letadla (akro, glider, heli), pár znaků pro jméno, vybrat paměť modelu a ještě pár dalších věcí.
3) vypni vysílač a zapni ho normálně... pak současným stlačením tlačítek edit se můžeš dostat do programového nastavení modelu (dvojí výchylky, EPA, mixy a další funkce).
4) Pokud máš přijímač s vysílačem spárovaný, tak můžeš zapojit napájení přijímače a model do vysílače nastavit podle návodu (nebo se tu zeptej, pokud by ti něco nebylo jasné).

Při změně modelu musíš podle bodu 2 do servisního menu a přepnout paměť modelu -> vypnout vysílač -> zapnout normálně.


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist