
Udělal jsem si radost a pořídil o kategorii vyšší vysílačku než jsem měl do teď. Na trhu není až takový výběr, co se týče levnějších 8-kanálů, ale hned jak jsem spatřil tuhle Futabu, tak jsem si byl jistej, že ji chci. Nejen, že cenově byla přijatelná, ale funkčně a vzhledově se mi moc líbila. Navíc cena přijímačů se pohybuje od 750,- za 6ch do Parkfly až do 1100,- za 8ch do větších modelů. Což je myslím natolik zajímavá cena, proti konkurenci.
OBSAH BALENÍ:
Hned na první pohled překvapí velikost krabice. Už to napovídá, že se jedná o celkem malou vysílačku s velkým srdcem.


VYSÍLAČ - design:
Vysílač je o něco menší než byla DX6i, ale ergonomie tím neztratila. Je krásně lehká. Displej je suprový, krásně čitelný a podsvícení příjemné. Ovládání pomocí joysticku je komfortní. Co mě ale zaráží, tak vysílačka není vyvážená, překlápí se naštěstí dopředu, takže nehrozí "pupkové" ovládání. Jak je možné vidět na obrázku dole, tak displej je plně pokryt údaji. Vše důležité je tam vidět. Jen ve stručnosti. Zobrazuje samozřejmě název modelu (10 znaků), dvoje stopky, pozici trimů, stav aku a systémový čas. Dále ikonu zda se jedná o letadlo či vrtulník a zkratku normy přenosu (FHSS, S-FHSS).
Všechny spínače jsou dobře dostupné a dva z nich jsou 3-polohové. Mimo spínačů se uprostřed nachází otočný ovladač na další proporcionální kanál a nad nim je signalizační LED, mimochodem dokáže svítit snad šesti barvama

Co je ovšem pro mne nejzajímavější, je absence klasického "pendreku". Anténa je uvniř všesměrová. Což je podle mne výhoda, hlavně se nemusím bát že ji zlomím.

SOFTWARE:
Asi zde nemá cenu popisovat veškeré programové možnosti, jednak to všechny bude nudit a taky to všechno ještě nevím.

MOŽNOSTI:
Jak jsem psal v úvodu. Vysílačka je továrně vyráběna v Mode 2. Ovšem jak softwarově, tak hardwarově lze snadno změnit. Já zde stručně popíšu změnu mechaniky. Už před koupí, jsem studoval jak se provádí změna a musím uznat, že jednodušší to snad být nemůže. Musí se sice otevřít vysílačka, ale uvnitř se povede jednoduchá úprava. V podstatě se premístí kousek plastové krabičky z jednoho křížového ovladače na druhý. K tomu je potřeba povolit a dotáhnout dvojici šroubů.
Vysílač je možné napájet buď 4čl. nebo 5čl. a nabíjení se provádí přes konektor na boční straně. Ještě bych zmínil párování.
Zde je to opět změna proti Spektrum. Nejsou potřeba žádné propojky. Stačí oba komponenty zapnout a na přijímači podržet (2s) mikrospínač. Failsafe se zde nastavuje programově, takže se dá nastavit přesně podle potřeb v menu.
ZÁVĚR:
Za tu cenu, si myslím, že je to dobrá volba pro ty, co jednak chtějí kvalitnější soupravu a vyžadují především větší programovací možnosti a více kanálů. Jedinná věc, kterou bych zatím vytkl, je zadní kryt baterie. Otevírání a zavírání jde ztuha, ale tam člověk neleze každý den. Co se mi naopak moc líbí tak je displej a ovládání.
Pokud bude kohokoli cokoli zajímat, tak se může zeptat. Zatím nejsem ve fázi, že návod je na dně skříně, takže se stále učím. Postupně budu doplňovat nějaké zajímavosti a zkušenosti.