Právě je 29 čer 2024 08:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lepení epp
PříspěvekNapsal: 24 čer 2011 19:31 
Zelenáč

Registrován: 16 čer 2011 14:59
Příspěvky: 40
Ahoj kluci, chtěl bych doporučit dobrou zkušnost se spojováním materiálu epp tavnou pistolí. Dříve jsem vše lepil sekunďákem nebo Purexem a o tavný jsem nechtěl nic slyšet. Ale čas ukázal při stavění letadel, jak je to dobrá věc. Purex žloutne, sekundák smrdí :D a je relativně drahý. K tavce jsem přimundil vypínač pro lepší /pohodlnější/ regulaci teploty. letu zdarec
Ksanddy

Pistoli používam tu větší 70W. Náplně mají v železářství - jedna tyčka cca 8 Kč.
Obrázek


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení epp
PříspěvekNapsal: 24 čer 2011 19:37 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Vidíš čoveče, že ses odhodlal něco napsat.
Jinak s lepením EPP tavnou pistolí nemám zkušenost, ale viděl jsem tvého ptáka :lol: (Jako z EPP) :lol: (Myslím RC model ptáka) :D
Obrázek
To jen aby nedošlo k omylu. :)
Model ptáka držel, sice ten první let nebyl nejlepší, ale za to lepidlo nemohlo.
Jinak tavný lepidlo s úspěchem používám k lepení různých komponent, kde není vhodné, nebo spíš nemám nervy, na dlouhé čekání.
Že jsi to nenapsal dřív, hledal jsem vhodné lepidlo na lepení stíhajdy a tohle by bylo supr. ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení epp
PříspěvekNapsal: 24 čer 2011 19:48 
Zelenáč

Registrován: 16 čer 2011 14:59
Příspěvky: 40
:) jj tak to jsi měl založit RCfree vo měsíc dříve :P
Tak tohle ptačisko je toho důkazem,že to fakt drží...ještě to chce před vzletem přepnout na vysílači ne ten správný model :roll:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení epp
PříspěvekNapsal: 24 čer 2011 20:33 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
ksanddy píše:
Tak tohle ptačisko je toho důkazem,že to fakt drží...ještě to chce před vzletem přepnout na vysílači ne ten správný model :roll:

To bude asi ten problém. :D
Tehdy jsem četl, že lepidlo je dobrý na tyhle "gumy" jelikož je taky pružný, tudíž nedochází k vytrhávání kuliček.



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení epp
PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 07:37 
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2011 10:09
Příspěvky: 12
Bydliště: Poprad
ma to jedno negativum :)
ja to pouzivam na paky kridelok/klapiek ... a ono to potom za ziadnu cenu nejde dole :shock:

ale uz vazne. lepit cely model ma nenapadlo, ale teraz to zarucene urobim !
pri praci so sekundakom je to toxicke, lepi ruky a jedna ruka vzdy chyba na aktivator ...
toto stvrdne za par sekund, ale na zaciatku sa to velmi lahko koriguje a hlavne nic si nezlepite na tele :lol:

Diki za motivaciu.

a ten sokol/orol je super. ja mam alulu ale design hippies



_________________
Združenie nič netušiacich - http://www.znn.sk
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení epp
PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 08:00 
Plodný uživatel

Registrován: 12 čer 2011 13:46
Příspěvky: 374
Bydliště: Hlinné 51801 Dobruška
Taky s tou tavnou pistolí lepím,respektive kombinuji se sekunďákem.Nesmí se to přehnat s teplotou,potom trochu to tavné tepelně naruší povrch lepeného materiálu.Když potom chci přilepené díly rozebrat,pomáhám si pistolovou pájkou.Jde to docela dobře od sebe rozdělit. :)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení epp
PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 08:32 
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2011 10:09
Příspěvky: 12
Bydliště: Poprad
frantaletec píše:
Taky s tou tavnou pistolí lepím,respektive kombinuji se sekunďákem.Nesmí se to přehnat s teplotou,potom trochu to tavné tepelně naruší povrch lepeného materiálu.Když potom chci přilepené díly rozebrat,pomáhám si pistolovou pájkou.Jde to docela dobře od sebe rozdělit. :)


s tou teplotou neviem, pouzivam original patex a aj patrony patex - ine sa mi neosvedcilo a skor to nelepilo ako lepilo.
reguluje si to teplotu samo a zatial mi to na vsetko vyhovovalo - ci lietadielka, ci kovove veci, ci drevo a plasty.
ine znacky pistol a patronov som vyhodil, stale bol s nejakym materialom problem, aby to vobec drzalo.

rozoberat som este nic nerozoberal - som rad ze to drzi ako svina ;)
ale ked bude traba skusim tu spajkovacku, aj ked si myslim, ze tak poskodim dost vecí. ono ta vrstva lepidla je tam u mna vzdy velmi tenka,
v podstate len taka mikro bodka. moj nazor je , ze to budem musiet odrezat lamacim nozom, alebo proste vytrhnut (serva v kridle)

bobo



_________________
Združenie nič netušiacich - http://www.znn.sk
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení epp
PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 08:49 
Plodný uživatel

Registrován: 12 čer 2011 13:46
Příspěvky: 374
Bydliště: Hlinné 51801 Dobruška
No já používám trochu větší vrstvu tavného lepidla,tak není problém tam vrazit trafopájku a když se lepidlo trochu nahřeje,tak už to jde docela dobře odtrhnout celé. :D


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení epp
PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 10:07 
Znalý uživatel

Registrován: 17 čer 2011 12:30
Příspěvky: 97
tavnou pistoli pouzivam na dve veci:
1, pripevneni elektroniky a kabelu - tam by lepeni vterinakem bylo smrtici a v podstate by to znehodnotilo servo, regl a jeho moznost presunu pozdeji do jineho modelu. je to dokonale reseni, nejaky lepeni serva paskami apod je dle mne zcela na kulove.

2, spoje ktere chci aby byly pozdeji rozebiratelne. napr. ted sem tim pripojil VOP a SOP na EPP vetroni, kde je to sroubovaci aby bylo pozdeji mozno se dostat k mechanizmu smerovky (a bylo to takovy vachrlaty, tak jsem to primaznul)



jinak u nas na letisti s tim borec lepi vyhradne svy EPP SU-27 (puvodne 3,5kg po pouziti pistole po hromade padu 4kg :) ) ale to mi prijde sileny lepit tim cely ero, hlavne kvuli vaze.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lepení epp
PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 10:07 
Znalý uživatel

Registrován: 17 čer 2011 12:30
Příspěvky: 97
frantaletec píše:
No já používám trochu větší vrstvu tavného lepidla,tak není problém tam vrazit trafopájku a když se lepidlo trochu nahřeje,tak už to jde docela dobře odtrhnout celé. :D


ja to normalne naheju fenem, ono to zmekne a povoli, s trafopajkou to se musi opatren ebych rek ne? takhle to nafoukam chvili a je to jak maslo :)


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist