Právě je 01 črc 2024 12:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: příjemné překvapení
PříspěvekNapsal: 27 lis 2012 18:38 
Plodný uživatel

Registrován: 12 čer 2011 13:46
Příspěvky: 374
Bydliště: Hlinné 51801 Dobruška
Ahoj chlapi.Dnes mi přišel balík,objednal jsem si monitor k počítači,sice repasovaný,ale kvalitnější a větší než jsem měl.Ale co mně překvapilo,celá krabice kolem monitoru byla vyplněná celkem velkými bloky z EPP,což mně příjemně překvapilo.Spousta stavebního materiálu pro stavbu letadel. :D :D :D :D


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: příjemné překvapení
PříspěvekNapsal: 27 lis 2012 19:56 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
frantaletec píše:
Ahoj chlapi.Dnes mi přišel balík,objednal jsem si monitor k počítači,sice repasovaný,ale kvalitnější a větší než jsem měl.Ale co mně překvapilo,celá krabice kolem monitoru byla vyplněná celkem velkými bloky z EPP,což mně příjemně překvapilo.Spousta stavebního materiálu pro stavbu letadel. :D :D :D :D

Hmm, to já bych spíš uvítal balík tak 20-ti 1,5mm lehké balzy, tu tam asi nemáš co? :)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: příjemné překvapení
PříspěvekNapsal: 27 lis 2012 23:28 
Plodný uživatel

Registrován: 12 čer 2011 13:46
Příspěvky: 374
Bydliště: Hlinné 51801 Dobruška
No,vidíš.Vživotě jsem neřešil,jestli mám lehkou,nebo těžkou balzu,vždycky jsem byl rád,že mám jakoukoliv kterou jsem sehnal.Ale to je případ starších lidí,Kteří pamatují,že skoro žádná nebyla.Takže jsem vděčný i za ty EPP odřezky. :(


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: příjemné překvapení
PříspěvekNapsal: 28 lis 2012 00:00 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
S tím EPP je to zajímavý. Vím, že se to používá k balení. Chtělo by to najít přímo nějakýho výrobce a podle mě by to nemělo byt nějak extra drahý. Určitě ne tak, jak se to prodává jako stavební materiál, protože to by to balení vyšlo dráž, než výrobek.



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: příjemné překvapení
PříspěvekNapsal: 28 lis 2012 10:07 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1740
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Puma163 píše:
S tím EPP je to zajímavý. Vím, že se to používá k balení. Chtělo by to najít přímo nějakýho výrobce a podle mě by to nemělo byt nějak extra drahý. Určitě ne tak, jak se to prodává jako stavební materiál, protože to by to balení vyšlo dráž, než výrobek.


Myslím, že MS Composit nabízí odřezky zdarma aby se toho zbavili. Jsou to zbytky poté co vyřežou křídla na Swifty.
A možná mi říkal BaPe, že má nějaký zdroj EPP...



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: příjemné překvapení
PříspěvekNapsal: 28 lis 2012 15:38 
Plodný uživatel

Registrován: 12 čer 2011 13:46
Příspěvky: 374
Bydliště: Hlinné 51801 Dobruška
NO,koupil jsem monitor od( Počítačezababku) a tam byly docela velký kvádry.Ty zbytky z křídel se asi na nic moc nehodí. :?


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: příjemné překvapení
PříspěvekNapsal: 15 říj 2023 10:32 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1074
Bydliště: Nové Město nad Metují
Dělám v Novém Městě nad Metují v jednom podniku a když tam na montáži vybalují velké motory do stavebních strojů, chladiče apod., je v krabicích vyloženého tolik materiálu z pěnového plastu, že by to z jedné krabice stačilo modeláři na celý rok :lol: Kvádry modrého materiálu, něco jako styropor, velmi podobný materiálu, ze kterého se dělaly elevony k samokřídlu Toro 900. A pak bílý pěnový materiál, něco jako EPP, ale trochu měkčí, také vhodný pro modelářské účely. Týdně se tam zlikviduje k recyklaci obrovská spousta takového materiálu, tak pokud tam máte nějaké známé, můžete mít podobného materiálu na celý modelářský život :lol:



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: příjemné překvapení
PříspěvekNapsal: 02 bře 2024 09:34 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 560
Bydliště: střední EU
LEON píše:
Dělám v Novém Městě nad Metují v jednom podniku a když tam na montáži vybalují velké motory do stavebních strojů, chladiče apod., je v krabicích vyloženého tolik materiálu z pěnového plastu, že by to z jedné krabice stačilo modeláři na celý rok :lol: Kvádry modrého materiálu, něco jako styropor, velmi podobný materiálu, ze kterého se dělaly elevony k samokřídlu Toro 900. A pak bílý pěnový materiál, něco jako EPP, ale trochu měkčí, také vhodný pro modelářské účely. Týdně se tam zlikviduje k recyklaci obrovská spousta takového materiálu, tak pokud tam máte nějaké známé, můžete mít podobného materiálu na celý modelářský život :lol:


Leone, hele udělej někdy z těch matriálů fotky detailu struktury i celku těch bloků a přidej k tomu nějaké rozměry!
Když firma platí za odpady, tak by neměl být až takový problém to získat a nabídnout modelářům. ;)

Ono nejenom takový kroužek by za to mohl být vděčný...
Založ zde vlákno daruji za odvoz-poštovné a nasázej to tam. ;)



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: příjemné překvapení
PříspěvekNapsal: 02 bře 2024 09:55 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1074
Bydliště: Nové Město nad Metují
Hele to si myslím, že zrovna naše firma by si s tím práci přidělávat nechtěla, to prostě radši vyhodí :) Ale pracuje tam mraky místních, spousta lidí tam má nějakého známého, tak se asi něco pronést dá. Samozřejmě pokud by někdo chtěl oslovit firmu oficiálně, třeba nějaký kroužek, tak beze všeho, já ale občas nějaký kousek prostě pronesu na tajňáka v tašce nebo pod bundou, na moje občasné potřeby to bohatě stačí na celý rok :lol:
Zbyl mi tu třeba úlomek hranolu 110x80mm, kterého jsem si 30cm odlomil, je to poměrně tvrdý materiál, nedá se ani moc zmáčknout jako EPP, ale když už ho promáčkneš, tak se už nevrátí. Je to ale úžasně lehký, tenhle kvádřík 110x80x300 váží jen 70g! Odlomil jsem to asi z metrového profilu, ale takových zbytků tam mají v kontejnerech různých rozměrů, různé lišty odhadem 80x15mm apod. Je to velice podobný tomu modrému materiálu, ze kterého se dřív dělaly elevony pro EPP samokřídla od Telinku, jako Toro 300, Tornádo 11, Direct apod., to bylo taky takhle tvrdý, křehký a lehký.

Obrázek



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist