Právě je 08 črc 2024 20:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nefungující aktivátor
PříspěvekNapsal: 29 črc 2011 16:18 
Plodný uživatel

Registrován: 12 čer 2011 13:46
Příspěvky: 374
Bydliště: Hlinné 51801 Dobruška
Kamarádi,koupil jsem si od Pelikána aktivátor sekundového lepidla,ale ještě tam byla třetina a už mi nestříkal.Když jsem ho používal,tak jsem ho mačkal jenom krátce,aby mi vydržel co nejdéle.Skladoval jsem ho v lednici,ale nic platný.Zkoušel jsem jinou koncovku,ale bez úspěchu.Abych ho ještě nějak využil přelil jsem ho do plastové lahvičky,že to budu nějakým způsobem polévat,ale pokaždé,když to chci polejt,tak to vystříkne na půl letadla.Máte s tím někdo zkušenosti? :shock:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nefungující aktivátor
PříspěvekNapsal: 29 črc 2011 16:23 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
frantaletec píše:
Kamarádi,koupil jsem si od Pelikána aktivátor sekundového lepidla,ale ještě tam byla třetina a už mi nestříkal.Když jsem ho používal,tak jsem ho mačkal jenom krátce,aby mi vydržel co nejdéle.Skladoval jsem ho v lednici,ale nic platný.Zkoušel jsem jinou koncovku,ale bez úspěchu.Abych ho ještě nějak využil přelil jsem ho do plastové lahvičky,že to budu nějakým způsobem polévat,ale pokaždé,když to chci polejt,tak to vystříkne na půl letadla.Máte s tím někdo zkušenosti? :shock:

Teď nechápu tvůj problém. Závada je ve stříkání nebo v aktivaci? ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nefungující aktivátor
PříspěvekNapsal: 29 črc 2011 16:30 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Kamarád ho myslím taky měl (pokud je to ten v takové plechovce) a taky tam ještě něco vždy zbylo a nebo pak měl plechovku úplně zmačkanou :)
Já zatím používám tento od HobbyKingu a jsem spokojený:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _2_oz.html
Obrázek

Funguje podobně jako dávkovač na tekuté mýdlo. Prostě jednou se smáčkne a vystříkne ven rozprášená dávka. Na dno lahvičky vede tenká trubička, takže by se snad němělo stát, že tam něco zůstane. Zatím jsem se na dno ještě nedostal. Mám ho asi rok a používám jen občas, takže se mi zdá, že je tam skoro stejně jako když to bylo nové :)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nefungující aktivátor
PříspěvekNapsal: 29 črc 2011 16:33 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Karas píše:
Teď nechápu tvůj problém. Závada je ve stříkání nebo v aktivaci? ;)

No myslím že problém bude asi v tom, že časem zmizel ten přetlak, co způsobí, že to vystříkne ven a teď to zřejmě už stříkat nechce.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nefungující aktivátor
PříspěvekNapsal: 29 črc 2011 16:56 
Plodný uživatel

Registrován: 12 čer 2011 13:46
Příspěvky: 374
Bydliště: Hlinné 51801 Dobruška
zdekar píše:
Karas píše:
Teď nechápu tvůj problém. Závada je ve stříkání nebo v aktivaci? ;)

No myslím že problém bude asi v tom, že časem zmizel ten přetlak, co způsobí, že to vystříkne ven a teď to zřejmě už stříkat nechce.
Jo to bude ono,ale přelil jsem zbytek do plastové lahvičky ,s úzoučkým hrdlem od barvy na vlasy a vždy když ho chci použít tak mi sám vystříkne ven.Asi si sám pořád dělá tlak kvůli prchavosti,Ale na výstřik přes ventil to nestačí.Mě zajímá,proč ten tlak nestačí na vyprázdnění obsahu aktivátoru?


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nefungující aktivátor
PříspěvekNapsal: 29 črc 2011 17:02 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
frantaletec píše:
zdekar píše:
Karas píše:
Teď nechápu tvůj problém. Závada je ve stříkání nebo v aktivaci? ;)

No myslím že problém bude asi v tom, že časem zmizel ten přetlak, co způsobí, že to vystříkne ven a teď to zřejmě už stříkat nechce.
Jo to bude ono,ale přelil jsem zbytek do plastové lahvičky ,s úzoučkým hrdlem od barvy na vlasy a vždy když ho chci použít tak mi sám vystříkne ven.Asi si sám pořád dělá tlak kvůli prchavosti,Ale na výstřik přes ventil to nestačí.Mě zajímá,proč ten tlak nestačí na vyprázdnění obsahu aktivátoru?

A kolik ho tam zbylo? Ono to nikdy nevyprázdníš úplně, tlak tam už není takovej aby to stříkalo, barvu ve spreji tak nevystříkáš všechnu.



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nefungující aktivátor
PříspěvekNapsal: 29 črc 2011 19:30 
Plodný uživatel

Registrován: 12 čer 2011 13:46
Příspěvky: 374
Bydliště: Hlinné 51801 Dobruška
No,asi jedna čtvrtina,teda odhadem.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nefungující aktivátor
PříspěvekNapsal: 29 črc 2011 22:06 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
A nemáš nějakou takovou lahvičku s pumpou? Prostě abys to smáčknul a vyšla z toho jen ta 1 dávka. Třeba něco jako jsou takové rozprašovače (čističe na okna apd.), ale tam ta nádoba a ten mechanismus je moc velký. Teď mě napadlo... co to dát třeba do lahvičky od spreje do nosu proti rýmě. To jsou taky takové malé lahvičky, kde se po smáčknutí uvolní a rozpráší 1 dávka, to by mohlo fungovat s tím aktivátorem. ;-)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nefungující aktivátor
PříspěvekNapsal: 30 črc 2011 09:07 
Plodný uživatel

Registrován: 12 čer 2011 13:46
Příspěvky: 374
Bydliště: Hlinné 51801 Dobruška
zdekar píše:
A nemáš nějakou takovou lahvičku s pumpou? Prostě abys to smáčknul a vyšla z toho jen ta 1 dávka. Třeba něco jako jsou takové rozprašovače (čističe na okna apd.), ale tam ta nádoba a ten mechanismus je moc velký. Teď mě napadlo... co to dát třeba do lahvičky od spreje do nosu proti rýmě. To jsou taky takové malé lahvičky, kde se po smáčknutí uvolní a rozpráší 1 dávka, to by mohlo fungovat s tím aktivátorem. ;-)

Takovou lahvičku mám,ale ještě není prázdná.Takže teď jsem si koupil nový aktivátor a a až se taky zasekne,tak to vyzkouším. ;)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nefungující aktivátor
PříspěvekNapsal: 30 črc 2011 12:30 
Zelenáč

Registrován: 10 čer 2011 16:26
Příspěvky: 23
Jde o to že je v něm asi pořád"rozpuštěný" hnací plyn a jak s tím pohneš uvolní se(jako u sifonu) -nech ho pořádně v lahvičce odvětrat (občas s ní zatřepej) a nebo ten mechanický rozprašovač.Radek


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist