Právě je 05 črc 2024 18:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jakou pasku pouzivate pri barveni EPP?
PříspěvekNapsal: 19 čer 2011 11:00 
Znalý uživatel

Registrován: 17 čer 2011 12:30
Příspěvky: 97
uz sem zkusil nekolik, ale porad mi to docela dost podtejka :( nebo je na to nejakej jinej trik?


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou pasku pouzivate pri barveni EPP?
PříspěvekNapsal: 19 čer 2011 17:30 
Zelenáč

Registrován: 17 čer 2011 14:58
Příspěvky: 13
Klasické EPP je porézní - a to hodně. Takže srze ty krátery se barva dostane pod pásku skoro vždy.
Takže buď nepoužívat štětec a tupovací technikou (houbička) nanášet jen velice malé množství barvy ve více vrstvách, nebo použít stříkací pistoli...
Já ještě objevil jeden trik (i když asi ne jako první). Před barvením, v místech kde se budou sbíhat dvě nebo více barev, povrch potřu šlehaným tmelem (za 40 Kč z OBI) a pořádně rozetřu/utřu hadříkem. Tím se vyplní jen póry a barvení jde o hodně lépe. Musí se ale utřít opravdu poctivě - pokud totiž zůstane tmel i na povrchu EPP, povrch má trochu jinou strukturu a po nabarvení to je zblízka viditelné. Další varianta je potřít takto celý model - je to zdlouhavější, ale zase zmizí "EPP struktura".


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou pasku pouzivate pri barveni EPP?
PříspěvekNapsal: 06 zář 2011 22:58 
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 15 čer 2011 22:26
Příspěvky: 41
Pro barvení EPP modelu jsem zkoušel speciální barvu ve spreji, která je doporučená přímo pro EPP (RC STYRO) a dá se koupit v modelářské prodejně. Barva je dost řídká a vzhledem k pórézitě EPP opravdu pod páskou podtéká (pouříval jsem papírovou lepicí pásku). Pro lepší přilnavost je dobré povrch trochu zdrsnit a odmastit, jinak moc nedrží.
Jako další variantu jsem zkusil vodou ředitelnou akrylátovou barvu a nanášení štetcem. Nanášení štětcem je sice o něco pomalejší než nástřik, ale hustotu barvy můžete částečně ovlivnit naředením vodou, což mi vyhovovalo. Řekl bych, že v porovnání s barvou RC Styro má lepší přilnavost. Pokud bud někdy opět barvit EPP, opět použiju vodou ředitelnou barvu a štětec.



_________________
Optic 6 - 2,4GHz, Easy Glider Pro, Mentor, Extra 300
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jakou pasku pouzivate pri barveni EPP?
PříspěvekNapsal: 07 zář 2011 16:26 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
Michal píše:
Pro barvení EPP modelu jsem zkoušel speciální barvu ve spreji, která je doporučená přímo pro EPP (RC STYRO) a dá se koupit v modelářské prodejně. Barva je dost řídká a vzhledem k pórézitě EPP opravdu pod páskou podtéká (pouříval jsem papírovou lepicí pásku). Pro lepší přilnavost je dobré povrch trochu zdrsnit a odmastit, jinak moc nedrží.
Jako další variantu jsem zkusil vodou ředitelnou akrylátovou barvu a nanášení štetcem. Nanášení štětcem je sice o něco pomalejší než nástřik, ale hustotu barvy můžete částečně ovlivnit naředením vodou, což mi vyhovovalo. Řekl bych, že v porovnání s barvou RC Styro má lepší přilnavost. Pokud bud někdy opět barvit EPP, opět použiju vodou ředitelnou barvu a štětec.

Zkus tupovat houbičkou z molitanu je to o mnoho lepší než štětcem. Já většinou EPP nastříkám akrylovým autosprejem protože tónovací barvy jsou hodně těžké, tak jimi tupuji pouze detaily, nápisy apod. http://www.rcfly.cz/stavba/stavba%20epp.htm


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist