Právě je 19 dub 2024 05:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Airbrush
PříspěvekNapsal: 05 říj 2014 16:43 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Čau kluci. Jelikož už delší dobu občas postrádám nějakou malou pistoli s kompresorem na stříkání menších detailů. Obracím se na vás jakou pistoli, kompresor či sadu používáte.
Nebo koupit jen pistoli či vyrobit si fixírku a kompresor použít z ledničky? (ten bych doma měl) Kdysi dávno jsem měl ruskou fixírku, myslím že to byla aerograf?
Nechci nic zbytečně drahého, ale aby výsledek trochu vypadal. Na velké plochy mám velký kompresor s průmyslovou pistolí.A jedná se mi spíš o stříkáni kamufláže, znaků a nějakých detailů. Přes zimu bych chtěl dodělat Thunderbolta a stříknout ho pak.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush
PříspěvekNapsal: 05 říj 2014 17:55 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Tak s tím asi dokážu poradit, popřípadě jen popsat co mám já.... vydrž, nějak nic nestíhám, ale napíšu časem víc ;)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush
PříspěvekNapsal: 05 říj 2014 20:46 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Já věděl kde se mám zeptat ;) :mrgreen: Budu rád za každé info, rady, návody. V kroužku jako kluci jsme měli kompresor z ledničkáče a ručně vyrobenou fixírku :lol: a šlo to celkem v pohodě. ale tehdy byly taky jiné barvy.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush
PříspěvekNapsal: 06 říj 2014 19:34 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Nejdřív bych napsal ke kompresoru asi to, že bych se vůbec nezabýval nějakým ledničkářem! Píšeš že máš k dispozici velký kompresor a na tom jde určitě regulovat tlak a pak není co řešit. Jedině kdyby jsi chtěl stříkat v bytě (pochybuji) a nebo někde kam velký kompresor nejde jednoduše převézt. Já chodím stříkat do dílny, nikdy toho není na dlouho....

Nakupoval jsem tady: http://www.airbrush-potreby.cz/store/
...a musím napsat že maximální spokojenost. Jelikož jsem vůbec nevěděl jak do toho a co koupit, jednou jsem pánovi o polední pauze zavolal a asi po 20ti minutovém rozhovoru, kdy mi velmi ochotně vysvětlil, co se mi bude hodit nejvíc a co mám z jeho stránek konkrétně objednat. Má přehled 8-) Když potom balíček dorazil a já zjistil drobnou závadu na jedné nádobce, zavolal jsem mu (bylo kolem poledne) popsal závadu a on ochotně poslal novou věc zadarmo, nechtěl původní nazpět a doma to bylo poštou druhý den po cca 21,5 hodinách od telefonátu!!!

Pistole:
http://www.airbrush-potreby.cz/store/go ... BD134E-050

Hadice 3metry krásně měkká a nikam netahá ruku, dobře se s ní dělá:
http://www.airbrush-potreby.cz/store/go ... -BD24-300B

Koncovka, kterou jsem našrouboval na konec výše jmenované flexihadice a na tu jsem pak narval klasickou kompresorovou hadici. Musí se to narvat silou a není potřeba zajišťovat jelikož se používají malé tlaky. Na druhý konec krátké kompresorové hadice klasickou rychlospojku a je to :P
http://www.airbrush-potreby.cz/store/go ... cre-262147

Neříkám, že je to nejlevnější řešení, ale já mám prostě toto, naučil jsem se s tím, funguje to OK. Podle toho jak si pistoli seřídíš, to nastříkáš... klasika jako u kterékoliv jiné pistole, i dospělé. Ale to ti asi nemusím vysvětlovat. Už jsem opravoval i omylem setřenou matnou barvu na motovýfuku, byl to fakt malý kousíček a tohle se na to hodilo dokonale. Další práce co s tím jde udělat je vidět ve vláknu Hortena, kde je stříkané všechno, plochy i znaky, což si myslím že vypovídá vše o použitelnosti :mrgreen:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush
PříspěvekNapsal: 06 říj 2014 20:24 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Takhle nějak jsem si to taky představoval a s cenou kolem 1000,-.
1. Dvojčinnou
2. s tryskou od 0.3-0.7 (Tady nevím jakou velikost a nebo zda se dají různé velikosti trysky měnit a zda je to k něčemu. Myslel jsem že třeba 0.3 na detaily a plochy pak 0.5-0.7?)
3. plnění (vrchní, spodní a nebo boční?)tady pořád nevím co bude nejvhodnější, ale podle mne asi vrchni a nebo boční?


No a stím kompresorem máš pravdu. Stejně musím stříkat syntetikou proti účinkům paliva a doma smradit rozhodně nemůžu a už vůbec abych postříkal stěnu a nábytek :lol: :lol: :lol: Tím velkým kompresorem běžně stříkam v truhlařině výrobky převážně lakem a nebo pak různé železné věci jako bránu, vrata a všechno co pří stavbě a bydlení potřebuješ :mrgreen:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush
PříspěvekNapsal: 06 říj 2014 20:49 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
1. určitě dvojčinnou
2. v podstatě jakoukoliv trysku a ostatní rozměry dokoupit a zaměňovat, někde by to na těch stránkách taky mělo být k mání. Nehledal jsem a zatím si vystačím s 0,5
3. plnění je u této pistole z boku a používal jsem jenom vrchní nádobku, někdy jsem vícekrát doplňoval.
Spodní nádobku s větším množstvím barvy jsem nikdy nepotřeboval...

A pakárna největší u těchto pistolí je nutnost dokonalého umytí od barvy. Ale s trochou trpělivosti se to dá :lol:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush
PříspěvekNapsal: 06 říj 2014 21:19 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Tak jsem právě koukal na ty pistole a asi bych šel taky do 134 jak máš ty. Akorát nemůžu najít rozdily v označeni A B C D E.
Líbí se mi u toho bočního plnění, že se nádobka s barvou dá natočit. A jestli se trysky dají měnit tak je to super


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush
PříspěvekNapsal: 06 říj 2014 22:03 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
hashpi píše:
Tak jsem právě koukal na ty pistole a asi bych šel taky do 134 jak máš ty. Akorát nemůžu najít rozdily v označeni A B C D E.
Líbí se mi u toho bočního plnění, že se nádobka s barvou dá natočit. A jestli se trysky dají měnit tak je to super



,,E,, je celokovová, jinak označení písmeny značí různé barvy násadek nebo-li konců pistolí.... :lol:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush
PříspěvekNapsal: 06 říj 2014 22:06 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Jak silnou linku se dá stříknout tou 0.5? ;)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Airbrush
PříspěvekNapsal: 06 říj 2014 22:14 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Asi mám vybráno to co máš přesně ty :mrgreen: uvažuju, zda přikoupit ještě trysky a nebo ne


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist