Právě je 19 dub 2024 07:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Model letadla a posílání balíkem poštou
PříspěvekNapsal: 30 říj 2013 17:20 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Před nějakým časem jsem se rozhodl prodat depronového Bristola Scouta. Myslel jsem si, že se ozve někdo z blízkého okolí a dojde k osobnímu předání, ale bohužel tomu tak nebylo.

Ozval se mi pán z Brna. Kus cesty na osobní předání a posílat poštou se mi tohle letadlo opravdu nechtělo. Celkem dlouho jsem se tomu bránil, ale nakonec podlehl, jelikož nikdo jiný nebyl.

Doufám, že toto téma třeba někomu pomůže až bude chtít prodat-poslat svoje éro někam dál. Mám už s tím celkem bohaté zkušenosti, nakonec jsem rozprodal a rozeslal poštou celkem 4 letadla a krom jedné stavebnice byly všechny hotové, letuschopné.

Nejzajímavější zabalit byl Filip400-konstrukční křídlo v kuse o rozpětí 1600mm a cestoval až na slovensko!!! Pak depronový Bristol do Brna a dvě éra z EPP, stavebnice do Budějovic a Comet také na slovensko. Všechny došly bez poškození v pořádku, teda pokud kupující nelhali, což si nemyslím.

Nejprve je potřeba sehnat dostatečně velkou krabici a o dost větší než posílané éro aby bylo místo na případné vycpání proti poškození, nebo na nechtěné drobné promáčknutí krabice. Většinou tak velká nebývá a vždy jsem to řešil spojením nejméně dvou dohromady, slepení nahrubo papírovou páskou a sesponkování kancelářskou sešívačkou-moc dobře to s ní ale nejde....

Pak je potřeba udělat pevné dno na které se bude celá krabice a vše uvnitř ,,stavět,, navíc musí být lehké aby se zbytečně neprodražovalo poštovné. Řešil jsem to polystyrenem, 3cm silným, zařízlým přesně na míru dovnitř krabice. Zajištěný byl vůči krabici obyčejnými stavebními hřebíky skrz krabici zapíchnutými do polstyrenu.

K této základní desce jsem ukotvil letadlo aby necestovalo po krabici, a z něj jsem oddělal co šlo. U deproňáku jsem nechtěl ničím vycpávat, to by samo o sobě mohlo mít fatální následky vůči konstrukci. U EPP modelů to není problém, u konstrukčního Filipa také nebyl.

Vyztužení krabice na tlak jsem taky řešil polystyrenem, už jen 2cm, po stranách krabice a uprostřed za křídly. Opět zajištěný hřebíky. Zaklopil jsem karton zvrchu a zajistil k polystyrenovým výztuhám opět hřebíky, karton spojil sešívačkou a páskou. Navrch další vrstva polystyrenu jako jistota a zabalit papírem aby se pošťákům nesypaly kuličky. Ovázat páskou, provázkem-klasika a hurá na poštu.

A pak si užívat adrenalin, jestlo to dojde pokupě, vždycky mi to ale vyšlo. Samozřejmě označit ,,KŘEHKÉ,, 8-)

A co se týče všeho materiálu na zabalení-polystyren, karton, hřebíky... Jelikož jsem stavěl barák, víceméně jsem se zbavil zbytků. Krabici kolem Filipa jsem vycpal izolační vatou kterou se izolují stropy. Použil jsem taky pásku se skelnými vlákny co byla doma a pak jsem klel nad cenou, když jsem kupoval novou, ale to byla jediná investice s provázkem a papírovou páskou, kterou jsem do toho dal ;)

Akorát bych chtěl vidět výraz kupujících a možná i jejich manželek, když vybalili letadlo a zbylo jim ve většině případů spousta materiálu tak maximálně na vyhození :lol: :lol: :lol:

Pár fotek na závěr, které budou možná výstižnější než celý můj popis 8-)
Příloha:
P7260796.JPG
P7260796.JPG [ 121.06 KiB | Zobrazeno 3364 krát ]
Příloha:
P7260798.JPG
P7260798.JPG [ 100.95 KiB | Zobrazeno 3364 krát ]
Příloha:
P7260807.JPG
P7260807.JPG [ 100.54 KiB | Zobrazeno 3364 krát ]
Příloha:
P7260808.JPG
P7260808.JPG [ 99.8 KiB | Zobrazeno 3364 krát ]



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model letadla a posílání balíkem poštou
PříspěvekNapsal: 30 říj 2013 17:29 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Docela úsměvný byl výraz pošťačky když viděla docela velkou krabici a pak moment překvapení, když ji silou zvedla a krabice téměř nic nevážila, což opravdu nečekala :twisted:

A pro všechny ostatní, nebojte se toho, jde to, jen to chce věnovat tomu trochu víc času, nějakou svou šikovnost a hlavně přemýšlet nad tím, co všechno s tím pošťák může provést když musí být do večera v práci a ještě se navíc pachtit s nějakými balíky, za což má ale stejně zaplaceno. A jestli ho to nebaví, jeho boj, může jít dělat třeba do fabriky, kde ale bude muset taky makat.

Mě se zatím vždy zadařilo.

Příloha:
P7260812.JPG
P7260812.JPG [ 90.46 KiB | Zobrazeno 3363 krát ]
Příloha:
P7260815.JPG
P7260815.JPG [ 78.07 KiB | Zobrazeno 3363 krát ]



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model letadla a posílání balíkem poštou
PříspěvekNapsal: 21 srp 2022 11:07 
Zkušený
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 990
Bydliště: Nové Město nad Metují
Dobrá práce, já bohužel s Českou Poštou moc dobré zkušenosti nemám. Byli schopní mi rozlámat i uhlíkové(!) tyčky, když jsem si ještě objednával stavební materiál na letadla z modelářství JINO, a krabice s grafickou kartou za 10 tisíc mi dorazila prokoplá :roll: Křehké konstrukční letadlo bych se jim po mých zkušenostech fakt bál svěřit, ale u vás jsou asi zodpovědnější pošťáci.



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model letadla a posílání balíkem poštou
PříspěvekNapsal: 21 srp 2022 11:53 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Možná zodpovědnější, možná jsem měl jen trochu štěstí, ale každopádně to bylo před cca 9-ti lety!!! Takže dalo by se říct, jiná doba....
Pravdou ale je, že jsem letos začátkem léta posílal balíkem poštou konstrukční letadlo o rozpětí 1100mm na Slovensko a nový majitel mi pak potvrdil: vše OK.... Takže předpokládám že taky dorazilo v naprostém pořádku.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model letadla a posílání balíkem poštou
PříspěvekNapsal: 21 srp 2022 12:12 
Zkušený
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 990
Bydliště: Nové Město nad Metují
No však ono to už bude tak 15 let, kdy jsem si ještě objednával ten stavební materiál z JINA :D Obtisky podrážek jsem na balících z ČP vídával několikrát. Ještě mám podezření, že za to mohli najatí brigádníci, protože největší potíže s ČP jsem míval spíš v době letních prázdnin, když rozváželi studenti.



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model letadla a posílání balíkem poštou
PříspěvekNapsal: 22 srp 2022 13:41 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
No jo, je to všechno jen o lidech....



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model letadla a posílání balíkem poštou
PříspěvekNapsal: 21 bře 2024 12:04 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
V roce 2013 jsem toto vlákno zakládal s tím, že jsem potřeboval poslat křehké letadlo a nebál jsem se zabalit a vydat vstříc zážitkům, s očekáváním dobrého konce, což dopadlo 8-) a zároveň tím ostatním ukázat, že není třeba se ničeho bát, jen tomu věnovat péči a přemýšlet při balení!

Před pár dny jsem na modelbazaru neodolal volné minimaketě Spitfiru s motorkem Modela CO² za moc pěknou cenu. S pánem jsem se dohodl, že model zabalí a pošle poštou. Také jsem se klepal a čekal v jakém stavu přijde!

No a dnes přivezl pošťák velkou pevnou papírovou krabici od nějaké kancelářské židle a v něm Spitfira. Vše opět proběhlo naštěstí v naprostém pořádku a já jsem šťastný, že jsem model vytáhl naprosto bez poškození ve stavu, v jakém ho dotyčný inzeroval :P

!!! Poškození konce křídla je z posledního letu modelu, kdy přistál v obilném strništi a s tím jsem ho kupoval !!!

Příloha:
IMG_20240321_094447.jpg
IMG_20240321_094447.jpg [ 143.3 KiB | Zobrazeno 88 krát ]
Příloha:
IMG_20240321_094514~2.jpg
IMG_20240321_094514~2.jpg [ 129.34 KiB | Zobrazeno 88 krát ]
Příloha:
IMG_20240321_094542~2.jpg
IMG_20240321_094542~2.jpg [ 120.73 KiB | Zobrazeno 88 krát ]
Příloha:
IMG_20240321_094626~2.jpg
IMG_20240321_094626~2.jpg [ 129.13 KiB | Zobrazeno 88 krát ]
Příloha:
IMG_20240321_094710~2.jpg
IMG_20240321_094710~2.jpg [ 114.01 KiB | Zobrazeno 88 krát ]



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model letadla a posílání balíkem poštou
PříspěvekNapsal: 21 bře 2024 16:47 
Zkušený
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 990
Bydliště: Nové Město nad Metují
Tobě Rexi nestačí, že máš doma těch vlastnoručně postavených modelů bambilión, Ty musíš ještě skupovat i od jiných modelářů :lol:



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Model letadla a posílání balíkem poštou
PříspěvekNapsal: 21 bře 2024 16:52 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
LEON píše:
Tobě Rexi nestačí, že máš doma těch vlastnoručně postavených modelů bambilión, Ty musíš ještě skupovat i od jiných modelářů :lol:


Tomu se nedalo odolat, taková historická klasika a já doma žádného Spita nemám.... S motorkem Modela CO² za cenu jen toho motoru s vidinou možné konverze na RC.... Prostě nedalo :lol: :lol: :lol:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist