Právě je 20 dub 2024 00:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nové pravidla.
PříspěvekNapsal: 24 úno 2020 17:40 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
Letu zdar,
I když se tohle forum jeví jako docela zralá mrtvola, tak bych tady chtěl rozvinout diskuzi na téma létání neregistrovaných modelářů po vstupu platnosti nových podmínek pro provozování modelů po červenci 2020. Jistě jste všichni na toto téma obšírně informováni a máte svůj názor na věc. Já sám za sebe musím říci, že jsem docela zhnusen. Tyhle předpisy považuji za bezprecedentní omezování svobody jednotlivce a žasnu, jak si někteří "funkcionáři" uzurpovali právo mluvit za všechny modeláře a diktovat jim co vše musí podstoupit aby si jednou za čas mohli jít zalétat. Neregistrovaný model a jeho pilot po tomto datu dle výkladu nesmí do vzduchu,protože nejsou způsobilí a nemají potřebnou certifikaci na to aby mohli létat. Pokud takovýhle člověk nevstoupí nebo nezaloží nějaké sdružení je povinen si samozřejmě za úplatu pořídit průkaz pilota rc modelu a nechat si ověřit znalosti od někým stanoveného znalce předpisů. To je naprostá diskriminace skupiny a řekl bych nemalé skupiny lidí, kteří nemají potřebu se sdružovat v klubech či jiných povolených organizacích. Ať už je k tomu vedou jakékoli pohnutky. Proto snad není možné jim bránit v provozování koníčku, který si vybrali a chtějí jej v mezích normálních předpisů provozovat. Jak je možné, že pravidla která jsou pro sdružené modeláře neplatná pro tzv. volné platí v takovém rozsahu. To je tak klasický příklad diskriminace, že si troufnu tvrdit, že pokud někdo najde odvahu se pustit do právního souboje, tak musí tenhle předpis rozbourat. Oč jsou lepší piloti a stavitelé modelů, kteří jsou členy nějakého sdružení proti těm, kteří nikde nejsou a třeba ani nechtějí být? No a druhá věc, myslím, že ani členství v těchto registrovaných organizacích je nakonec neochrání od rostoucí byrokracie a nesmyslných předpisů, které jsou v konečném důsledku likvidační.
Toto je jen začátek, první kolo, které má vyzkoušet jak moc si necháme sr.....t na hlavu. A jak vidno asi hodně. Tak se zkuste zamyslet, jak budete svého koně provozovat. Věřím, že i na tomto fóru je dost takových, kteří nejsou nikde registrováni a nechtějí se svých radostí vzdát. Jinak nám postupně ti pomatení tvůrci zbytečných předpisů zničí život.
Letu zdar :mrgreen: :mrgreen:



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nové pravidla.
PříspěvekNapsal: 24 úno 2020 21:57 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1677
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Zdravím na zralé mrtvole :mrgreen: :mrgreen:

Téma ohledně létání neregistrovaných modelářů od 1.7.2020 sleduji, ale tak nějak okrajově....
Samozřejmě že si uvědomuji co se chystá. Zatím můžu za sebe říct, že nikde registrovaný nejsem (ale už jsem o tom uvažoval) a musím říct, že pokud to udělám, tak jen s velkou nevolí a jen proto abych si mohl legálně zalétat.... a to je samozřejmě špatné!!!!

MUSET se registrovat abych si mohl zalétat! Hezká blbost takhle napsané, že jo.... :twisted:

Takže za mě na to prozatím házím bobek a to hoooodně velký a počkám si, co bude :!:

Jinak můj názor na věc je takový, že si zase nějaký europepik a jemu podobní na trase až do naší kotliny, musí dokázat že je důležitý on a jeho funkce a aby ho náhodou nezrušily, musí něco vymyslet aby byl stále důležitý a nezrušily mu teplé místečko! Možná na tu myšlenku přišel v hospodě na pivu, kdy mu jeho kamarád nadhodil myšlenku, že přeci modeláři mají spousty peněz, když staví, nebo si kupují velká a drahá éra a vetšinou nemají jen jedno jediné a je potřeba z nich ty peníze nějak dostat! Takže je to skupina lidí, kteří si létají jak chtějí a nejsou z nich žádné peníze a to se musí změnit, tak hurá do toho, oni se podřídí, když si budou chtít zalétat!!!! A zlaťáky se budou koulet.

A jak říká jeden můj známý a zákazník v jedné osobě: ,,Za bezpečnost a ekologii se schová úplně všechno!,, No schválně, ruku na srdce, zkuste si vymyslet nějakou absurdní hovadinu a aplikujte na to ekologii, nebo bezpečnost... funguje to!

Takže jedna z dalších věcí, za kterou nakonec stejně budeme zase cálovat a ono se to ale všechno nápadně podobá příběhu z pohádky: Tajemství staré bambitky

Pokud registrovat aby člověk mohl nadále provozovat tento nádherný koníček, tak jedině zdarma!

Jinak co se týče informovanosti, tak to taky není žádná sláva, já osobně si teda nejsem mnoha věcmi vůbec jistý co mohu, nemohu, co mám udělat abych mohl toto a tamto..... A to se ,,v problematice tak nějak pohybuji,,
Pak je spousta lidí, kteří si řeknou že se naučí létat, koupí si školní letadlo a naučí se s ním, v mém okolí během měsíce dvě taková nová letadla a čtyři potencionální piloti! kteří o něčem takovém co se chystá nemají ani páru!! K tomu další člověk v mém blízkém okolí, který už létá několik roků a taky o tom ví úplnou pí..! No tak.... budeme slušní! :lol:

Stejně to nakonec dopadne tak, že nějaké předpisy vstoupí v platnost, určitá skupina bude pravidla splňovat a normálně létat. Pak bude další skupina, která bude mnohem větší!! A taky budou normálně létat! Co je na tom, tak to prostě je a tak to bude...



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nové pravidla.
PříspěvekNapsal: 26 úno 2020 18:50 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
Letu zdar :mrgreen:
Ono bude asi taky zajímavé, kdo bude mít nakonec pravomoc to kontrolovat a případně řešit ty pokuty. Taky zastávám názor, není žalobce není soudce. Takže si počkám na další vývoj a případně přejdu do ilegality :mrgreen: No ale taky se tímhle vytváří dobré podhoubí pro různé práskače a stěžovatele, jak už to tak tady v té malé kotlince umíme. Žalovat nechci, ale musím se optat zda se to může. Zvláště když taková trocha závisti v takovémhle jedinci zahlodá. No vidím,že na stará kolena budeme mít ještě veselo. :mrgreen:



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nové pravidla.
PříspěvekNapsal: 14 dub 2020 17:03 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Letu zdar. :mrgreen:
Delší dobu tu nejsem a takové změny mám EU nachystala? :oops: :evil:
Myslím, že se taky připojím do ilegality :lol: Konec konců ve zprávách v TV jsem nic neviděl a proto nic nevím :lol: :lol: :lol:

A na to moje létání ... :lol:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nové pravidla.
PříspěvekNapsal: 16 dub 2020 22:32 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1677
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
A létáš ještě vůbec? Myslím že podobných pilotů jak se tu o tom bavíme bude spousta...



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nové pravidla.
PříspěvekNapsal: 17 dub 2020 08:20 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Minulý rok jsem nebyl ani jednou. :lol: Na místě, kde jsem létal ohradili z peněz EU pořádnou ohradu kde se pasou krávy a i zbylé louky vhodné pro létání postupně skončili podobně. Zbyl mi jeden pruh louky, ale tu zase z orali a čekám až bude zase zelená :lol: .
Ale jezdili jsme v bazénu s RC policejním člunem nebo po zahradě se synovou bugynou. :mrgreen:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nové pravidla.
PříspěvekNapsal: 06 črc 2022 10:26 
Zkušený
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 992
Bydliště: Nové Město nad Metují
vitstar píše:
Letu zdar :mrgreen:
Ono bude asi taky zajímavé, kdo bude mít nakonec pravomoc to kontrolovat a případně řešit ty pokuty. Taky zastávám názor, není žalobce není soudce. Takže si počkám na další vývoj a případně přejdu do ilegality :mrgreen: No ale taky se tímhle vytváří dobré podhoubí pro různé práskače a stěžovatele, jak už to tak tady v té malé kotlince umíme. Žalovat nechci, ale musím se optat zda se to může. Zvláště když taková trocha závisti v takovémhle jedinci zahlodá. No vidím,že na stará kolena budeme mít ještě veselo. :mrgreen:


Nejhorší smrt je hoši z vyděšení. Velice pochybuji, že se budou objevovat rojnice policajtů na loukách a honit po polích strejce s houbolety, případně že vám zásahovka vykopne dveře vašeho domu, aby vám převážila RC model, zda neváží více jak 250g. Nevím ani o jediném případu mezi mými známými, aktivními modeláři divočáky. A upřímně doufám, že to nebude jiné ani po roce 2025, až bude platit nová EU legislativa Uspace. Přijde mi to spíše jako bouře ve sklenici vody, aneb i v EU asi platí - dej blbci funkci a vymyslí stovku nových nařízení. Tím samozřejmě neříkám, že nová legislativa nemůže některé modeláře od jejich koníčku úplně odradit, také znám pár takových. A také souhlasím s tím, že to může být voda na mlýn pro mnohé uvědomělé spoluobčany, kteří občas nějakého modeláře, třeba souseda, velice rádi napráskají, vždyť je to přece náš národní zvyk... Pro podobné případy jsem rozšířil svoji sbírku modelů i o "legální" SUB250 kategorii, abych příliš neprovokoval, když zrovna létám na nějakém frekventovanějším místě (pejskaři jsou dnes prostě bohužel všude).



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nové pravidla.
PříspěvekNapsal: 03 srp 2022 08:19 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 511
Bydliště: střední EU
Jak to bude fungovat po 1.1.2023 jsme si mohli v přímem přenosu užít již nedávno...
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... cie-210018
viewtopic.php?p=7687#p7687
Né žeby si trest ten magor nezasloužil, to je OK ale pokud zákon vydává stát, tak hlavní tíha na dohlížení a jeho vymáhání je rovněž na státu. Ale tá smršť práskáčů mne vyrazila dech, stačí si je jmenovitě projít na FB ve vláknu k výzvě z ÚCL :shock:
https://www.facebook.com/uradprocivilni ... =3&theater

Takže souhlas, pokud bude modelář chtít bezpečně létat i po letošním Silvestru a nehodlá zbytečně vystavovat kriminalizaci svou činnost, bude kromě klasických bezpečnostních pravidel, jež jistě ti zodpovědní dodržují i tak, provozovat modely s letovou hmotností do 250g 8-)
Mohu doporučit:
viewtopic.php?f=5&t=781
viewtopic.php?f=31&t=797

Pokud by někdo chtěl vědět jak to bude a to včetně časového harmonogramu který nalinkovala EU může studovat i zde viewtopic.php?f=52&t=785



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nové pravidla.
PříspěvekNapsal: 16 dub 2024 12:58 
Znalý uživatel

Registrován: 07 črc 2022 18:10
Příspěvky: 56
Ahoj
Tak jsem na Facebooku nesdílel radost s Tomášem že vyloboval pro své ovečky z klubu hranici 10let a hned jsem za Trolla se kterým nemá cenu se bavit.
Když bych do jeho přístupu chtěl opravdu vrtat, musel bych říci že jeho ovečky po celé republice, které ho v životě ani neuvidí jsou jen podvodem za bílého dne .
A takový člověk co vybírá "výpalné" od lidí, kterým zařídí "pilotní" průkaz aniž by prošli testy na základní online test A1,A3, který nám vnutila EU....
Takže jakou to má logiku, "kluboví" modeláři co platí a přitom nemají o dnešní bezpečnosti létání ani ponětí mají výhody - jiná pravidla.(máš peníze, máš vše)
A mi ostatní musíme přihlížet realitě že si děti musí hlídat hranici 250g aby mohli létat a na model velikosti Beta 1400 už musí čekat do 16let a nebo co je horší, tak budou létat a tím je mimo jiné učíme že porušovat pravidla, zákony se zkrátka v dnešním světě musí aby si mohli zalítat nad polem s EPP modelem těžším jak 250 gramů.
Dokonce se na Facebooku objevují od těchto rádoby pilotů bláboly jako že použití kopilot/autopilot je nelegální a přitom je to naopak a prokazatelně to zvyšuje bezpečnost, nemluvím o systému s předem danou dráhou letu, ale jen o asistenci když vypadne signál, či u FPV obraz , aby se model nezřítil na to co má zrovna pod sebou a vrátil se nad místo startu, či dalších užitečných asistenčních funkcí jako automatický start, či stabilizace při větru. Například Sparrow 2 L který při použití Elrs přenosu posílá telemetrická data kde mimo jiné udává i výšku, rychlost vůči zemi a stav baterie v modelu.
SMČR také úplně ignoruje fakt že existují hodně rozšířené drony(koptéry) a selektuje je jako škodnou .
Za mě jsou to potencionální piloti rc letadel a měli by mít naopak pozitivní podporu všech modelářů a přísun informací proč třeba nelétat v místech kde hrozí kolize s letadly pilotované lidmi a spoustu dalších informací kolem bezpečnosti.
Obchody s RC přeci toto musí také vidět že tady vznikají VIP skupiny která je neuživí a s nějakou setrvačností to bude konec modelářů v české republice.
Například v Hradci Králové co vím udržují rc letiště už jen důchodci a známý RC obchod JINO už má otevřeno jen pár dní v týdnu, pravda že už má i eshop, ale Hradec je přeci velké město.
Až nám nad hlavou budou létat komerční drony, tak pak možná už bude problém s tím něco dělat, to už budou mít firmy v těchto dronech miliony a těžko s tím něco uděláme.
Není čas už nějak začít řešit JAK tuto situaci změnit ?


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nové pravidla.
PříspěvekNapsal: 16 dub 2024 20:39 
Zkušený
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 992
Bydliště: Nové Město nad Metují
Mám dojem, že BenefitModel v tomhle směru před lety nějakou aktivitu vyvíjel, ankety, petice apod., (to jsme ještě byli na jiném fóru), tak s tím asi má nějaké zkušenosti...



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist