Právě je 20 dub 2024 10:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problém s výstupem SBUS u přijímače FrSky R9 SX
PříspěvekNapsal: 25 pro 2022 09:01 
Zkušený
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 993
Bydliště: Nové Město nad Metují
Oblíbil jsem si přijímač FrSky R9 SX https://rcstudio.cz/cs/prijimace-r9/484-frsky-r9-sx.html, protože není tak rozměrný, jako R9 Stab OTA, přesto nabízí jeho OTA funkcionalitu (bezdrátové nahrávání nového fw) a 6 kanálů mi zatím stále bohatě stačí. K těm miniaturním "papírovým" R9 přijímačům jako Slim+, MM, nebo MX nemám moc důvěru (přestože jich taky pár vlastním) kvůli příšerně tenkým vodičům, které z nich vedou a moc jiných alternativ mezi 868MHz přijímači od FrSky není. Jakmile jsem ale byl nucen využívat SBUS z R9 SX kvůli propojení s jiným zařízením (např. ZOHD Kopilot, Lefei Sparrow 3 apod.), potýkal jsem se s nepříjemným problémem, že mi SBUS ze sdíleného CH6 nefungoval korektně, dokonce mi jednou R9 SX zničil servo :shock: Ze sdíleného SBUSu šlo cosi, co nutilo servo protočit se kolem dokola, jenže táhlo od křidélka v ZOHD Dart250 tomuto protočení bránilo a tak jen páčka serva vydloubla z křídla kus EPP a zničily se převody serva.
Nebyl jsem jediný, kdo měl s SBUS výstupem na R9 SX problém:
https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?3774893-R9-SX-SBUS-Out-on-Channel-6-position-not-functional#post49080147

Díky panu Urbánkovi z RC Studia už znám řešení, které by mě ale samotného nenapadlo, proto se s ním chci podělit i zde, kdyby někdo podobný problém řešil.
V nastavení vysílačky jsem totiž u přijímače R9 SX vždycky nastavoval rozsah kanálů 1-6CH, protože mi to přišlo u 6-ti kanálového přijímače logické (6. kanál jsem pak měl přepnutý na SBUS výstup). Některé přijímače R9 SX s tímto nastavením ale mají problém a sdílený SBUS pak nefunguje správně (zřejmě problém fw). Je nutné mít ve vysílači nastavený rozsah kanálů přijímače na defaultní hodnotu 1-16CH, pak se SBUS výstup na šestikanálovém R9 SX rozběhně :) Jednoduché řešení, ale co mě to natrápilo... :roll:



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist