Právě je 19 dub 2024 16:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: JETI Power Ion
PříspěvekNapsal: 15 zář 2014 19:15 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
V RC modelech 8/2014 jsem si docela se zájmem přečetl o akumulátorech JETI Power Ion. A časem by se mi minimálně jedna sada hodila do éra, tak o nich přemýšlím. Mají svoje výhody i nevýhody. V určitých parametrech jsou na tom lépe než Li-Pol....
Máte někdo zkušenost???
http://shop.jetimodel.cz/akumulatory-c-2095



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI Power Ion
PříspěvekNapsal: 15 zář 2014 19:48 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Tak to vypadá hodně v pohodě, i cena je dobrá a to rychlonabíjení až 3C :) To už je zajímavé i pro mne.
Doposud mne držely spíš spalováky, ale hlavně z důvodu delšího nabíjení accu v terénu. U spalováku natankuju a letím. Tak zvládnu daleko víc letů.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI Power Ion
PříspěvekNapsal: 18 zář 2014 19:37 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Dneska jsem se v jednom oblíbením obchůdku na baterky ptal (leží jich tam na pultu několik) a byl jsem ujištěn, že jsou opravdu velice dobré. Takže už se těším až je budu potřebovat, alespoň jedny zakoupím a odzkouším. Ale asi to nechám až na jaro.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI Power Ion
PříspěvekNapsal: 18 zář 2014 19:41 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
hashpi píše:
Tak to vypadá hodně v pohodě, i cena je dobrá a to rychlonabíjení až 3C :) To už je zajímavé i pro mne.


Já používám několik baterek které mají povolených 5C! Takže ještě rychlejší nabíjení. Sice je tak velkými proudy netrápím, nabíjím v klidu doma, ale kdybych potřeboval nabít rychle, nebál bych se toho 8-) jen bych jim asi zbytečně zkracoval život.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI Power Ion
PříspěvekNapsal: 19 zář 2014 14:23 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
Letu zdar :mrgreen:
Ono je to tak, že se konečně dostaly Li Ion baterky na rozumnou cenovou úroveň. Nejsou nijaká novinka, v kvalitním nářadí nahradily velice rychle Nicd a Nimh, právě pro ty přednosti, které mají. Rychlé nabíjení, žádná paměť, kapacita stejná až téměř do smrti a hlavně bezpečnost. Na vysokovýkonné li-pol sice nemají, ale jsou na rozdíl od nich téměř blbuvzdorné a uživatelsky jednoduché. Pro modelářské účely skvělá volba. Já je používám na napájení přijímače. Jsou vykuchané z paku do kamery, u kterého odešel jeden článek a tak jsem nelenil, sestavil ze zbytku 2čl a na to, že jsou staré již několik let, pořád drží svoji kapacitu a jsou fit. Na nějaké vysokovýkonné brusy to jako pohonná baterie zatím asi nebude, ale běžné poletuchy budou zvládat bez větších problémů. Můžu vřele doporučit. :mrgreen:



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI Power Ion
PříspěvekNapsal: 22 zář 2014 19:29 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Že tyhle baterky nejsou novinkou, to vím. Už s Li-Ion mám zkušenosti, ale ne konkrétně s těmito od Jeti. Ale dá se předpokládat to co se o nich píše. Jen jsem chtěl vědět, jestli nemá někdo tyhle články doma.

Asi před cca 10ti lety jsem koupil od Potenského malé samokřídlo včetně accu které bylo 2S Li-Ion. K tomu automatickou nabíječku na 12V s dvěma diodami-vše velmi jednoduché, žádný balancer, jen nabít, lítat, nabít.....
Baterka byla použitelná ještě několik let, kapacita sice mírně klesla, ale nijak tragicky. Místo origo stejnosměrného motoru s převodovkou jsem po čase použil malý stříďáček převinutý z CD mechaniky a lítalo se na Li-Ion baterky dál.

Pokud by i tyhle články fungovaly podobně dlouho, jako že asi jo, není co řešit a hurá do nich 8-)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI Power Ion
PříspěvekNapsal: 06 črc 2022 11:12 
Zkušený
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 990
Bydliště: Nové Město nad Metují
Bohužel jsem musel kvalitní Jeti Power Ion nahradit konkurenčními Li-ion sadami od ZOP, Kluosi a ZOHD. U Jeti Power Ion mi (resp. mým nabíječkám) chybí balanční konektor. Mám tři nabíječe s dotykovými dispeji a ani jeden neumí nabít Li-xxx sadu bez balančního konektoru. Zkoušel jsem balanční konektor nahradit vyrobeným napěťovým děličem, ale algoritmus nabíječky jsem tím prostě neošálil. Pravděpodobně je tam nějaká kontrola vnitřního odporu jednotlivých článků, podle kterého nastavuje nabíječka nabíjecí proudy, nevím. Ale říkám si, že až si budu pořizovat svoji další Li-ion sadu, tak si ji nechám vyrobit na zakázku (třeba u Jina) i s balančním konektorem. Žádná jiná Li-ion sada se totiž té od Jeti, co do tvrdosti článků, nevyrovnala.
Proto není od věci, kdo uvažujete o pořízení Power ion sady, vyzkoušet si, jestli ji váš nabíječ nabije i bez balančního konektoru, nebo aspoň s napěťovým děličem.



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Online
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist