Právě je 25 dub 2024 07:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 5 z 5 [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Serva Corona-zkušenosti?
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2014 12:00 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
To jsi měl docela kliku, že zůstalo potlačené jen mírně! Ale šikovně sis poradil, tak to má být.
Taky se mi tenkrát zaseklo servo výškovky na omotorovaném házedle, tam je ale hodnota éra skoro nulová. Naštěstí se ale zaseklo mírně přitažené (házedlo létá na zádech blbě, skoro s plným odtlačením a jen na rychlosti) tak jsem to za přidávání a ubírání plynu dohoupal zpátky. Nakonec jsem zjistil, že 3,7gramové servo bylo slabé a já ho odpravil přetížením. HS-55 to nakonec vyřešilo :lol:
Teď je otázka, jestli by Hitec servo bylo tím správným řešením. Předpokládám při zhruba stejných papírových hodnotách.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Corona-zkušenosti?
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2014 16:02 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
To je i touhle dobou, všechno šité horkou jehlou. Radši bych si připlatil za spolehlivé servo, ale dá se v dnešní době vůbec sehnat?
Kliku jsem měl teda opravdu velkou. Naštěstí to byl větroň a ten snese víc letových nedostatků. Na netu jsem četl nějaké články ohledně problémů se servama a většinou byl problém v letování spojů jako od prasete, všude hafo cínu, někde i kapičky mimo tišták. přepálené součástky od letování, studené spoje a nebo mezera mezi káblíky ani ne 1 mm a při vibracích a nebo uvolnění kapky cínu docházelo ke zkratování. A to byl nejspíš můj problém. Pro jistotu rozeberu ostatní serva a zkontroluju je.
Akorát teď vůbec nevím jaké serva dám do Porterfielda. Mám doma ještě dvě volné 20 let staré HS 300 :lol:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Corona-zkušenosti?
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2014 18:54 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Starých poctivých HS-300 bych se nebál. Pamatuju na ně, měl jsem jich taky několik a nikdy žádný problém ;)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Corona-zkušenosti?
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2014 21:13 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Taky se mi jednou stalo, že mi zamrzlo servo na výškovce. Zamrzlo ale v režimu plachtění (tedy mírně přitažené). Když jsem zjistil, že nereaguje, ale celkem ničemu to nevadí, tak jsem v klidu lítal dál. :lol: Na zemi zas začlo reagovat (jako obvykle), no tak jsem to zas hodil do vzduchu a pak už nelblo... servo je HXT900.

Hashpi, co to bylo za typ toho serva na té výškovce v tom Orionu? Předpokládám, že asi nějaká corona, ale mohl bys napsat přesné označení? :)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Corona-zkušenosti?
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2014 21:47 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Bylo to servo Power HD 1711 MG http://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?kategorie=427&polozka=4587&stranka=0&polozek=288 Kdysi jsme se tu o něm taky bavili. U prvního serva stejného označení mi taky blblo( nevracelo se zpět do neutrálu stejnoměrně a pak se zase samo vrátilo o rozdíl z neutrálu asi 10° při plném plynu nebo přitažení). Když jsem ho nesl reklamovat tak po připojení na servotester a na dvou vysílačích a taky doma pak fungovalo už normálně.Jakoby se na servotesteru restartovalo a pak už bylo v pořádku. Někde v diskuzi jsem taky četl, že některá serva různých výrobců blbnou až po zahřátí, to by mohlo být asi taky způsobeno kvalitou pájení, a studených spojů na tišťáku. Proto všem vřele doporučuju, aby si každé nové servo prohlídli zevnitř než ho dají do éra.V dnešní době nejspíš bude problém kvality u všech výrobců. A to zamrzání, jak to tady čtu je docela časté a pak taky dost nebezpečné pro éro a okolí :roll:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Corona-zkušenosti?
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2014 12:19 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Nj, tak to je podle toho jednoho ze zákonů schválnosti... jako když přijdeš k doktorovi s problémem a co si v čekárně, tak se cítíš úplně zdráv, tak servo v servisu se vzpamatuje a už nezlobí. :lol: Viděl bych to tak, že se toho drží nějakej zlej trpaslík a až to dojde do poslední možnosti, tak se toho pustí a zas to začne fungovat. Stalo se mi před lety ve škole, že jsem měl skříňku a na ní kladkový zámek, který se jednoho dne zasekl a nešlo ho odemknout. Po té, co se vypůjčili štípací kleště... jsem řekl, ještě tomu dám poslední šanci a vida, najednou fungoval a odemknul se. :)

Mě ty HXT zamrzly snad jen jednou tedy (co si pamatuju) :) Ale je jasný, že je to riziko... ale v podstatě může dojít k nějaké chybě u čehokoliv a je jedno jestli to je čína nebo hi-tech ala futaba. Jednou mi spadnul na asi rušení Assan, chvíli po mě zahučel do pole chlap s Fasstem. Můžeš se dočíst že koptéry od DJI rády kvůli chybě ulítávaj... no prostě porouchat se může cokoliv a je potřeba jen se snažit případně zmírnit škody a taky nelítat nad lidma a autama a tak...


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Corona-zkušenosti?
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2014 21:11 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Tak, tak zákon schválnosti.... pěkně blbej zákon :lol:

Akorát před X-lety, kdy se lítalo na MHz a byla doba běžných serv např. HS-300 se takovéhle zamrzání nestávalo, teda alespoň co já pamatuju. Padalo se občas na rušení, to jo, ale když se ctily určité zásady, nebýval velký problém. To už se dnes nevidí, kolikrát každý kdo chce lítat, zapne radio a jde na to a pak to bývá ve vzduchu občas dost nahusto a nejbezpečnější to taky není! Dnes je všechno přetechnizované a ve spousta případech naprosto zbytečně. Čím víc technicky složitější, tím větší možnost poruchy či náhlé nefunkčnosti dané věci-bohužel.

A když se tady píše nelítat nad lidi, auta a tím mít provoz bezpečnější... to ANO, ale je tu zase ALE...
Před chvílí jsem se vrátil z lítání, byl jsem s Bristolem. Zaparkuju na louce těsně vedle vyjetých kolejí bez trávy, ze kterých startuju a na které se snažím trefit přistát. Takže běžně 1metr od auta a od sebe, jelikož do vysoké trávy zbytečně nelezu!!! A dnes ten nádherný průlet asi 6-8metrů vysoko a přesně nad hlavou byl naprosto perfektní 8-)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Serva Corona-zkušenosti?
PříspěvekNapsal: 08 črc 2014 21:37 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Takže zkušenosti se servy Corona CS238MG. Objednal jsem z HK 4kusy, tři z nich zabudoval do Jaka. Zatím fungují spolehlivě, naprosto přesně, relativně tiše, bez pazvuků, bez vůlí na páce, ani kolem neutrálu, 2kusy zcela bez vůle, jeden kus se zanedbatelnou vůlí. Poslední kus jsem ani nevytáhl z krabičky.

Prozatím můžu s čistým svědomím doporučit!



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 5 z 5 [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist