Právě je 19 dub 2024 07:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 3 z 5 [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaký 1. střídavý el motor?
PříspěvekNapsal: 02 úno 2014 22:08 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Zítra jdu mrknou na nějaký ten motor, ale musím se přiznat, že vůbec nevím co :lol: Co jsem koukal na netu na motory tak mne někdy zaráží velký průměr vrtule na malý motor .Třeba 140 W je doporučená vrtule 10/7 :shock: Takovou jsem neměl ani na 3,5 spalováku :o a já bych potřeboval daleko menší, max 7" To bych musel mít na rc házedlo pylon jako kráva :lol: A nebo když jsem koukal na motor pro mou váhu modelu tak měl zase málo otáček :roll:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký 1. střídavý el motor?
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 10:09 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Velký vrtule jsou proto, že jsou to oběžky-motory s rotačním pláštěm a mají velký kroutící moment. Sháněj motor s vyšším KV-otáčky na volt. Určitě takový taky jsou, ale ne tak běžné.
Střídavé motory jsou i tzv. inrunnery, ty zase mají vysoké otáčky a používají se na dmychadla a nebo jen s malinkýma vrulema 4,6x4,6 palců. Jeden takový mám doma pro pohon rychlého Cometa :mrgreen:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký 1. střídavý el motor?
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 11:35 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Asi do 2 rána jsem ještě studoval motory na netu :mrgreen: a něco jsem pak našel s vyššíma otáčkama, ale buď menší motory než potřebuju a nebo zase větší. :lol: Chtěl jsem výkonostně vyšší než speed 400 a podobný třeba jako cox 08cc dragonfly.Ten mám taky doma, ale potřebuji novou žhavící hlavu a tu jsem nikde nesehnal.

A taky jsi mně inspiroval s Bristolem a chci na ten motor pak ještě postavit nějakou menší polomaketu z WW2 asi kolem 900mm


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký 1. střídavý el motor?
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 12:56 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
hashpi píše:

A taky jsi mně inspiroval s Bristolem a chci na ten motor pak ještě postavit nějakou menší polomaketu z WW2 asi kolem 900mm



Jestli jsem inspiroval Bristolem mě samozřejmě těší ;)
A jestli chceš něco WWII, možná taky budu inspirovat.... mám teď rozkopírovaný plánek z RCmodelů 1/2014. Je to všitá příloha, která se musí zvětšit na 205%... udělal jsem to přibližně, je to o chlup větší a vychází to na necelých 900mm. Jedná se o Jak-9 aircombat. Sice tuto kategorii nelítám, ale konstrukce je jednoduchá z plné balzy původně na spalovák. Je taky asi tvarově ne uplně do detailů, ale to mi nevadí. Mám v plánu udělat si jednoduché letadlo, osadit ho elektrikou a vybrat pohon, aby to bylo rychlejší :mrgreen: už jsem konzultoval s pánem z Modelmotors pohon. Peněženka ale momentálně není pro :mrgreen: Mám zatím jen koupenou balzu na stavbu letadla až mě přestane bavit stavět Bristola....



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký 1. střídavý el motor?
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 14:04 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Každá inspirace dobra :D .Taky mně inspiroval Puma, když psal, že je dobré mít nějaké epp éro na blbnutí za barákem :D

A protože mám slabost pro WW2 tak bych chtěl něco z ní. Obratné a létavé.Mám doma ještě spoustu plánů gumáků z WW2, buď je zvětším a nebo se mrknu ještě na outerzone. Zatím se rozhoduju mezi: P 47, P51, spitfire, me 109, lavočkin, zero,kawasaki,nebo něco jiného? 109 mám plán na desítku, spitfire , airacobra a jak 3 na 3,5ku;) Láká mně thunderbolt, ale nevím jak bude zvládat výkruty :mrgreen: Jako gumák mi lítal ze všech polomaket překvapivě přes mohutný trup nejlíp :) Každopádně budu rád za další návrhy :P
Oriona zatím nechám stranou až budou penízky na folie a novou žehličku, jinak je hotový.

Za chvíli pojedu pro motor tak snad dobře pořídím :D


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký 1. střídavý el motor?
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 17:40 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Už jsem koupil a snad nevyhořím :lol: Doporučil mi tenhle http://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?kategorie=94&polozka=613&stranka=0&polozek=288 a k tomu tuhle baterii http://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?kategorie=371&polozka=6035&stranka=0&polozek=288
Prý to jsou dobré kvalitní motory, mají skvělá ložiska a prodává a používá je 6 let bez problémů. Foxy mi moc nedoporučoval.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký 1. střídavý el motor?
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 19:27 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Kluci, prosím o pomoc ;) jak zapojit konektory na lipol ? + samec nebo samice


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký 1. střídavý el motor?
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 19:52 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
Jak to máš u sebe zařízený,
Pokud používáš konektory trubičkové, tak obvykle je na baterce + samec ale jak říkám každý dle svých zvyklostí. Já používám Dean T konektory, jsou naprosto blbuvzdorné a navíc jsou na vyšší proudy. :mrgreen:



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký 1. střídavý el motor?
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 20:30 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Já mám kulaté pozlacené průměr 2mm. Už jsem na to přišel :) vyhrabal jsem nabíjecí kabely od nabíječky a na nich to bylo přesně jak říkáš ty ;) Doufám, že na zapojení už není nic co bych mohl zkurvit :mrgreen:
Děkujuu ;)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký 1. střídavý el motor?
PříspěvekNapsal: 03 úno 2014 22:56 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Už to jedeeee :P A pěkně plynule reaguje na plyn, o proti speedu to má 2krát vetší tah a navíc dvakrát menší hmotnost :)

Jsem moc rád, že jsem si vzal všechny vaše drahé rady k srdci, přešel na střídáky :mrgreen: a nemarnil zbytečně čas a peníze blouděním slepých uliček :D

Všem Vám moc a moc děkuju pánové ;)


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 3 z 5 [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist