Právě je 16 říj 2024 10:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Veletrhy volného času - budou tam tentokrát i modeláři?
PříspěvekNapsal: 30 srp 2024 14:14 
Plodný uživatel

Registrován: 23 črc 2022 17:59
Příspěvky: 136
Čas kroužků pro děti je se začátkem školního roku zpět.

Nářky vedoucích modelářských kroužků o nedostatku zájmu ze strany děti a rodičů z nedávných dob byli zmiňované tuším i ve zdejším vlákně o kroužcích, motivaci modelařit a přínosech modelaření
viewtopic.php?f=94&t=933

Tak jsem zvědav, zda se nějací modeláři i s modely objeví na těchto veletrzích věnovaných trávení volného času dětí...
https://www.volnocasuj.cz/veletrh-volneho-casu/

Obrázek

Predpokladám, že stejné akce budou organizovat podobné organizace i v dalších krajích.
http://krajskeradymladeze.cz/


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veletrhy volného času - budou tam tentokrát i modeláři?
PříspěvekNapsal: 11 zář 2024 11:17 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 659
Bydliště: střední EU
S modelařinou natož s modelářskými kroužky je to jedno velké špatné.

Iniciativa jak organizovat modelářské kroužky by teoreticky dnes mohla vzejít ze tří směrů.
1. kraje a obce viz. příspěvek výše skrze krajské rady mládeže a DDM
2. školy a obce coby zřizovatele škol
3. modelářský svaz a jeho kluby minimálně jako dodavatele metodiky, náplně a odborného personálu
A výsledek, když je řeč o kraji Vysočina, je téměř nic, skoro nula. Namátkou jsem hledal modelářské kroužky v okresních městech kraje Vysočina a je to bída, ve všech existují ale modelářské kluby a napadá mne kde jsou, co v tom dělají a co dělá SMČR a KLeM coby nejsilnější jeho část? Dle toho výsledku nic a není se čemu divit, když nemají vypracovanou ani metodiku pro vedení modelářského kroužku, dostupnou pro vedení škol a DDM!

Kdokoliv selsky uvažující by očekával, že v průmyslově a technicky zaměřené zemi jakou je Česko, bude technické vzdělávání a praktická výuka dětí a mládeže prvořadé, bude to mít řád a propracovaný systém už od předškolního stupně vzdělávání. Jaká je realita? Opravdu tristní.
Ano miliardy tečou na vzdělávání děti a mládeže, ale na podporu v dokonale propracovaném systému uměleckého vzdělání, celkem v síti 535 ZUŠ (Základní umělecká škola)... 8-) :lol:
Kdyby bylo alespoň technické vzdělávání podpořeno sítí nějakých techcenter pro hledání mladých technických talentů třeba v bývalých 76 okresních městech, hned by to bylo veselejší pokud by to vypadalo takto...

Síť 535 ZUŠ na mapě vypadá nabubřelé ve srovnání s hypotetickou sítí pro technický rozvoj mladých v techcentrech v 76 okresních městech, taková síť pro technickou výchov mládeže by vypadali uboze, ale není ani ta a to je katastrofa!

Mihnul jsem se na jedné té akci avizované výše a kdyby tam scházela jen modelařina, ale nebyla tam prezentace žádného technického kroužku!
Koukal jsem na web místního DDM a je to jedná velká katastrofa ohledně technicky směrovaných kroužků. Nevím, nechápu, nerozumím a jsem zhrozen, kde chce v tom regionu ČEZ brát technicky vzdělané lidi na stavbu i provoz nové atomové elektrárny?! :o :shock: :twisted: :roll:

Kdyby to byl jenom problém peněz, pak kde je alespoň minimální inciativa a podpora ekonomu a personalistů v CZ průmyslu a prachatých výrobních firem?
Těch co si pořád dokola stěžují že nemají technicky vzdělané lidi a to včetně jejich sdružení druhu Hospodářská komora České republiky, nebo Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR ! :mrgreen:



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veletrhy volného času - budou tam tentokrát i modeláři?
PříspěvekNapsal: 11 zář 2024 15:23 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1249
Bydliště: Nové Město nad Metují
Očividně se očekává, že budeme potřebovat stále jen "maso" do montoven zahraničních koncernů a u pásu těch znalostí není tolik třeba :(



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veletrhy volného času - budou tam tentokrát i modeláři?
PříspěvekNapsal: 11 zář 2024 19:15 
Plodný uživatel

Registrován: 07 črc 2022 18:10
Příspěvky: 100
Je dobře že se nějaké akce dělají. Jak jsme přešli na tvrdý (já říkám hloupý) kapitalizmus, tak rodiče děti stále více času musí věnovat na výdělek aby zaplatili náklady na život jako bydlení, elektřinu a další co se dnes bere jako investice pro bohaté a vznikají opravdu šílené podmínky pro život kdy i já raději koupím přijímač než jít k zubaři. Takže ve výsledku to odnesou děti. Bohužel lidé ještě neumí a nechtějí s tímto bojovat a raději se přizpůsobí realitě. Bydlení se díky tomu zdražilo snad 4-6x a elektřina 3x, platy se přitom zvedly max 1,5x což samozřejmě neodpovídá, nemluvě o zvednutých požadavcich na množství práce za směnu. Třeba ve škodě auto jsem si říkal ať nám nechají stejný plat a neberou nám každý rok někoho z týmu, kdy jeho práci přerozdělili, už tam několik let nepracuji a netuším kam až to nechali zajít ale vím že pokud jim zvedli plat tak si zaslouží každou korunu.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veletrhy volného času - budou tam tentokrát i modeláři?
PříspěvekNapsal: 11 zář 2024 20:28 
Plodný uživatel

Registrován: 23 črc 2022 17:59
Příspěvky: 136
Jo je dobře že se takové akce organizují, ale špatně je, že tam nejsou modeláři.
Jak by tam také mohli být, když se neorganizují žádné modelářské kroužky.
Modelářské kroužky se, ale neorganizují jelikož o ně není zájem, jak by o ně mohl být zájem, když není vidět jejich činnost a ta není žádná, protože nejsou kroužky, protože nejsou o ně zájemci... :o

No to je jak v pohádce o kohoutkovi a slepičce... Jak to ale rozetnout, toť otázka.

I tady je problematice věnováno už několik vláken.
Proč dávat děti do modelářských kroužků? viewtopic.php?f=94&t=933
Seznamy modelářských kroužků viewtopic.php?f=94&t=971
Mapy modelářských aktivit viewtopic.php?f=131&t=1257

Východiskem pro odhodlané zájemce nemaje kam jít by mohli být
On-line modelářské kroužky viewtopic.php?f=94&t=1368
Virtuální modelářské kroužky viewtopic.php?f=94&t=812

Východiskem by mohla být jedině aktivita zdola a zatím se to jeví tak, že modelářské kluby a modeláři na to káli a rodiče zjevně nechápou kde je sever... :(


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veletrhy volného času - budou tam tentokrát i modeláři?
PříspěvekNapsal: 11 zář 2024 20:44 
Plodný uživatel

Registrován: 07 črc 2022 18:10
Příspěvky: 100
Až se dám trochu dokupy, tak bych vzal model do 250gramů a klidně bych objížděl akce co dělají MŠ v ČR když by nás bylo víc. Tak by to mělo větší efekt, chce to už od takto mladých a dobré by bylo kdyby někdo bral i koptéru.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veletrhy volného času - budou tam tentokrát i modeláři?
PříspěvekNapsal: 11 zář 2024 20:45 
Zelenáč

Registrován: 05 dub 2024 19:17
Příspěvky: 14
Tak tohle mne docela překvapilo a řádně hlo žlučí, až jsem zapomněl co jsem chtěl napsat do jiného oblíbeného vlákna...
Evidentně to je ale realita i v jiných regionech, protože tady hledají poslední kus do party, jinak to zavřou. http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=11&t=93668


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veletrhy volného času - budou tam tentokrát i modeláři?
PříspěvekNapsal: 11 zář 2024 22:31 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1249
Bydliště: Nové Město nad Metují
Ty odkazy na naše fórum tam ani Dronaři nemusíš zkoušet dávat, protože jejich cenzůra Ti tam stejně každý odkaz se slovem RCfree.eu změní na blokovano.cz
Ale můžeš to tam zkusit reklamovat :lol:



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veletrhy volného času - budou tam tentokrát i modeláři?
PříspěvekNapsal: 14 zář 2024 12:16 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1795
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
LEON píše:
Ty odkazy na naše fórum tam ani Dronaři nemusíš zkoušet dávat, protože jejich cenzůra Ti tam stejně každý odkaz se slovem RCfree.eu změní na blokovano.cz
Ale můžeš to tam zkusit reklamovat :lol:


Tak swazoví cenzoři a jejich propaganda toho jediného ,,správného,, jede na plné obrátky a je krásně vidět jaké jsou jejich zájmy!



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Veletrhy volného času - budou tam tentokrát i modeláři?
PříspěvekNapsal: 14 zář 2024 12:42 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 659
Bydliště: střední EU
:shock: tak to hlava fakt nebere, neměl by svaz, praví modeláři a jejích drbna pomáhat dobré věci, tj. šíření modelařiny mezi dětmi a mládeží? :o
To je už skoro na prásknutí někam na ministerstvo z kterého pobírají dotace...

Tak mne napadá, není ta doména volná? ;)



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist