Právě je 12 kvě 2024 01:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 6 z 7 [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Má smysl medializace kauzy-stát chce okrást vlastníky nemovitostí
 1. ano občané se ozvou  29%  29%  [ 2 ]
 2. ne občané se neozvou  71%  71%  [ 5 ]
 3. nevím  0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 7

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Letecký zákon a všechny možné jeho dopady
PříspěvekNapsal: 02 led 2024 11:41 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 533
Bydliště: střední EU
Pořád nemohou rozdýchát to naprosto nesmyslné omezení děti ze strany ÚCL.
viewtopic.php?p=11390#p11390
Ještě více mne vytáčí jejích právnímu řádu se vymykající věková hranice, kterou stanovili zcela mimo právní rámec na 16 let. :shock:

Když se i právně nevzdělaný jedinec poohlédne po internetu, tak lehce zjistí, že v CZ se mládež v právních normách dělí na děti do 10 let, do 15 let nebo do 18 let. :twisted:

Nádherný příklad odporující nařízení z ÚCL je Zákon o silničním provozu č. 361/2000 Sb. a v něm § 58 viz. odstavec 2.
Dle něho mohou děti od 10 let na kole do silničního provozu samostatně.
https://www.kurzy.cz/zakony/361-2000-za ... ragraf-58/

Pěkné to je popsáno a zdůvodněno třeba zde.
https://www.cspsd.cz/158-silnicni-zakon ... a-cyklisty
https://besip.cz/Vzdelavani/Ridici-pozo ... a-vice-let

Nechápu proto tu drzost byrokratů z ÚCL...
Už vůbec nerozumí v čem je RC poletování, někde na opuštěné louce za vesnici, dítěti ve věku do 16 let nebezpečnější, než ježdění na kolech v silničním provozu dětem už od 10 let. :shock:



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecký zákon a všechny možné jeho dopady
PříspěvekNapsal: 02 led 2024 15:57 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1024
Bydliště: Nové Město nad Metují
Copak na kole, ale třeba pro samostatný pilotovaný let kluzákem bývá minimální věková hranice 14 let! :o To je zřejmě daleko méně nezbezpečné, než hodit si na louce nějakým modýlkem :lol:

https://aeroklubstrakonice.weebly.com/pilot-kluzaacutek367---spl.html



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecký zákon a všechny možné jeho dopady
PříspěvekNapsal: 03 led 2024 17:12 
Znalý uživatel

Registrován: 23 črc 2022 17:59
Příspěvky: 90
Nedovolil bych si nikomu radit ve věcech kterým nerozumím, ale proto se zeptám.

Mám v blahé paměti jak se organizování modeláři rozplývali, že jejích papaláši získali politické papaláše v parlamentu a ti se jich při tvorbě nového leteckého zákona zastali, podpořili je, argumentovali výchovou mládeže a podobně, až tak, že s výsledkem znění byli spokojení.

Tak neměli by se veřejně ti modelářští papaláši pozeptat těch politických papalášů, co je podpořili, kde se stala chyba?
Nebo si zde v tomto státě už dělá nejenom každý politik nekontrolovaně a bez zodpovědnosti co chcete a kdy chce a dle jeho vzoru to už přebírají i obyčejní úředníci?
Nic jiného to není, než nedodržení veřejného příslibu politiků.
U byrokratů z ÚCL to je zase zjevné neuposlechnutí politických dohod.

Pokud takové dotazování neproběhne, nefunguje zde veřejná kontrola politiků a pokud se zase politici neptají úředníků, k čemu ten systém tedy je?
Kde není kontroly není ani pořádek.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecký zákon a všechny možné jeho dopady
PříspěvekNapsal: 04 led 2024 10:08 
Znalý uživatel

Registrován: 05 črc 2022 21:05
Příspěvky: 60
@ pepan

Máš jistě pravdu, ale modelářská centrála to je zakletej zámek...
Je to marné, je to marné, je to marné a jsem rád že jsem z modelařiny vycouval...

Včera večer jsem smířlivě napsal na RCmanii příspěvek s tvým návrhem jak to řešit, protože si také myslím že to je cesta.
A co myslíte přátelé? Dnes tam po tom není ani stopa...

Pokud jim léta prochází takový styl fungování, pak nevím co si myslet o lidu modelářském...

Nejspíše se ale tu a tam najdou i mezi modeláři lidí rozumní, nejspíše to organizování modeláři nebudou.
Tady je taky jeden takový, hezky ty byrokraty uzemnil i když si nemyslím že by to něčemu pomohlo.
https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1 ... _tn__=EH-R

Bez medializace problémů modelářů a následnému stanovení pevných mantinelů pro jejích činnost jak je to popsáno Benem níže, prostě budou zničení...
http://rcmania.cz/viewtopic.php?p=1518093#p1518093


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecký zákon a všechny možné jeho dopady
PříspěvekNapsal: 05 led 2024 09:47 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 533
Bydliště: střední EU
Díky za ten FB volně přístupný kanál s názvem Létáme s drony! :shock:
https://www.facebook.com/groups/letamesdrony/

Jak FB nemám a přímo ním pohrdám, přesto jsem to rozklikl a musím říct, padla mne brada.
Chce to čas abych se tam v tom zorientoval, nechám si to na víkend...

Zaujalo mně na 1. dobrou toto
- je to hlasná trouba pro web Létejte zodpovědně?
- ti dronaři jsou opravdu vymaštěna jelita

Skoukněte také, to stojí za pobavení.



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecký zákon a všechny možné jeho dopady
PříspěvekNapsal: 05 led 2024 11:23 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 533
Bydliště: střední EU
Tak z toho FB výše jsem naprosto konsternovaný a štauf.

Odhad že to používá Létejte zodpovědně (provozuje ŘLP ČR s.p.) jako hlásnou troubu je potvrzen na více než 100%.
Což o to je to jejich cílovka, takže potud OK.
Jsou v této pozici slušní, zato neoblomni a naprosto pevní v názoru, že jenom oni mají pravdu a jinak to prostě nebude. V tomto jsou totálně natvrdlý a zmanipulování.

Do pozornosti pak dávám příspěvky pána Ernesta Landy jež uvádí, že je Air Traffic Controller (ATCO) tj. řídící letového provozu u ŘLP... :shock:
- priznáva, že nejde o nic jiného, než o komerční využití vzdušného prostoru :o
- je dosti slušně řečeno neomalenej
- nepokrytě vyhrožuje
- konstatuje tam, že letecké komerci jde v podstatě o likvidaci všeho co jí bude stát v cestě...

V časové posloupnosti mne zaujalo, že nejdříve přišli příspěvky od Létejte zodpovědně a když se pod nimi diskuse nevyvíjela příznivě a z ofiko pozice úřadu tj. slušňáku jim došel dech, nastoupili drsní zaměstnanci, jen se u toho opomnělo, že z jejích profilů lze tu spojitost vysledovat... :lol:

Prostě mohla by to být dobrá komedie, kdyby to nebyla ve skutečnosti tragédie.
Tohle je prostě pro modeláře z oficiálních míst jasně deklarovaná KONEČNÁ.
Oni vůbec nepřipouští žádné jiné možnosti, o naslouchání, argumentaci, vyjednávání vůbec ani neuvažují.

Modeláři prostě končí, hotovo, rozhodnuto, poslední zhasněte.



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecký zákon a všechny možné jeho dopady
PříspěvekNapsal: 06 led 2024 02:06 
Znalý uživatel

Registrován: 07 črc 2022 18:10
Příspěvky: 58
BeneFitmodel píše:
Tak z toho FB výše jsem naprosto konsternovaný a štauf.

Odhad že to používá Létejte zodpovědně (provozuje ŘLP ČR s.p.) jako hlásnou troubu je potvrzen na více než 100%.
Což o to je to jejich cílovka, takže potud OK.
Jsou v této pozici slušní, zato neoblomni a naprosto pevní v názoru, že jenom oni mají pravdu a jinak to prostě nebude. V tomto jsou totálně natvrdlý a zmanipulování.

Do pozornosti pak dávám příspěvky pána Ernesta Landy jež uvádí, že je Air Traffic Controller (ATCO) tj. řídící letového provozu u ŘLP... :shock:
- priznáva, že nejde o nic jiného, než o komerční využití vzdušného prostoru :o
- je dosti slušně řečeno neomalenej
- nepokrytě vyhrožuje
- konstatuje tam, že letecké komerci jde v podstatě o likvidaci všeho co jí bude stát v cestě...

V časové posloupnosti mne zaujalo, že nejdříve přišli příspěvky od Létejte zodpovědně a když se pod nimi diskuse nevyvíjela příznivě a z ofiko pozice úřadu tj. slušňáku jim došel dech, nastoupili drsní zaměstnanci, jen se u toho opomnělo, že z jejích profilů lze tu spojitost vysledovat... :lol:

Prostě mohla by to být dobrá komedie, kdyby to nebyla ve skutečnosti tragédie.


Tohle je prostě pro modeláře z oficiálních míst jasně deklarovaná KONEČNÁ.
Oni vůbec nepřipouští žádné jiné možnosti, o naslouchání, argumentaci, vyjednávání vůbec ani neuvažují.

Modeláři prostě končí, hotovo, rozhodnuto, poslední zhasněte.


Ahoj
Také jsem měl tu čest s tímto pánem komunikovat , došlo také na vyhrožování případnou konfrontací, asi ho nenadchlo když jsem absurditu legislativy 2024 porovnal s legislativou kolem palných zbraní ,
kdy se zbraně rozšiřují tiše a nesmyslně téměř jako v USA a vše se děje v duchu důvěry že každý kdo vlastní palnou zbraň legálně nemuže "nikdy" tuto zbraň zneužít či použít v rozporu s legislativou , ale každý modelář co létá FPV je naopak nucen pomocí "lokátoru" co vás má neustále hlídat kde lítáte tuto důvěru tímto ztrácí, jinýma slovy když v r.2023 stačilo mít spottera který na vizuál kontroluje vaše letadlo či koptéru a okolní případný letecký provoz - vrtulník záchranné služby, motorové rogalo a podobně a oba mají pilotní průkaz A1,A3 , tak v r.2024 už toto neplatí a nové podmínky už jsou tak nákladné že pro většinu se rovnají zákazu létání FPV :-(

Za mě není nikdy pozdě se ozvat a napsal jsem zatím jen na UCL stížnost s dotazem kde dál si můžu stěžovat a popsal jsem důvody pořízení pilotního průkazu pro modeláře a že dnes už je my taková snaha pro legální letání naprosto k ničemu.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecký zákon a všechny možné jeho dopady
PříspěvekNapsal: 31 led 2024 11:39 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 533
Bydliště: střední EU
Situace kolem RC létání kde, jak za jakých podmínek mne začíná připomínat frašku, která skončí jako mega tragédie. :twisted:
Zasvěcení i nezasvěcení diváci nechápali ani pred začátkem jak zrovna tento divadelní kus může pojednávat o zajištění bezpečnosti leteckého provozu...
Zmatení aktéři pobíhají chaoticky po placu a jejích repliky už hneď z kraje nedávají žádný smysl.
Režisér to myslel dobře, ale skončí to jako obvykle, přesně opačně.
Scénáristé, ti jsou totálně mimo realitu všedních dní, natož praxe. Kdo chce vše, nemá nic...

Nebo přijde tohle někomu jako srozumitelné? Nazvat tento paskvil upřesněním, chce notnou dávku odvahy. Jak bude vypadat upřesňovaný obsah, potenciální zájemce snad raději přestane chtít vědět...
https://masters.cz/dron-do-250g-upresneni/
Mne to přijde jako remake Mládkový písně Zkratky. Pro neznalé a mladší ročníky, doporučuji...



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecký zákon a všechny možné jeho dopady
PříspěvekNapsal: 01 úno 2024 19:56 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 533
Bydliště: střední EU
Novinky na svazovém serveru RCmafia
- panika se "nekoná" organizování modeláři jsou spokojení jak si to vyjednali
- mají tam speciální vlákno jak budou létat v roce 2024 kde si to až na omezení pro děti vesměs pochvalují

No což, kdo nemá pokračovatelé prostě vymře...a těm nahoře to vyhovuje. :roll:

Ovšem tohle mne dostalo.
Pán má koule jim to takto vytmavit.
Musím to sem skopírovat, než to tam cenzoři smáznou a pána za to že jim nalil čistého vína zabanuji....
:lol:

"HONZIK 22
Předmět příspěvku: Re: Jak budou létat členové Svazu modelářů po 1.1.2024
Příspěvek Napsal: čtv 01.02.2024 18:12
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1742
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne

Uvedomujete si vubec, ve sve socialni bubline ,ze 95 procent lidicek si koupi letajici vehikl nemaje ani poneti o svazu a techto strankach o zakonech a letaji si za humny bez zadnych stresu a omezeni?
Jen pred vanoci se dostanou k lidem statisice zabalenych setu a pri kazde prilezitosti dalsi ,den deti ,pololetko, na dovcu k babicce, za jednicky! A zdaleka to
nema 250g. :mrgreen: :mrgreen:
Akurat trestate sebe sama nastavenymi nesmyslnymi mantinely.
Nemluvim o soutezich ani o svazovych akcich ani o tech klubovych. Ale o lidech a detech. Ti tady nenapisou ani radek ani nemaji poneti o zakonech. Jen si letaji pro radost tam kde vzletnou a pristanou. Nevi,ze se to nesmi a je jim to fuk."



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecký zákon a všechny možné jeho dopady
PříspěvekNapsal: 01 úno 2024 22:04 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1024
Bydliště: Nové Město nad Metují
Je to přesně o těch "sociálních bublinách", jak tam píše Honzik 22. To samé jsem před víc než rokem psal na FB modelářské skupině, že tu je velký počet lidí (podle mě většina), kteří si prostě jen volně modelaří bez potřeby se nějak socializovat, družit nebo soutěžit, prostě si jen létají bezstarostně na louce za městem nebo za svou vesnicí, spolu s další poměrně velkou skupinou "létavců" (záměrně nepíšu modelářů), kteří si pořídí hotový model, dron, vrtulníček a berou to jen jako hračku na vyblbnutí, případně na natáčení videa z výšky, ne jako špejličkářský LifeStyle. Tito lidé o nějaké legislativě nebo modelářských diskusních fórech vůbec ani netuší a když jsem takovým lidem vyprávěl, že existuje komunita modelářů, kteří modelaří hlavně pro to, aby si honili ega na nějakých skupinách nebo fórech a řeší tam věci jako laminování modelářských "řidičáků", tak mi kolikrát nechtěli věřit, že si prý musím dělat srandu :)
Sám létám s lidmi z takové volné party, kteří před tím neměli ani šajna třeba o nějaké RC mánii a protože to je kolikrát starší generace důchodců, tak nemají ani FB a vlastně si pořádně netykají ani s PC. Snažil jsem se u nás dělat osvětu, že "droní" EU legislativa tu není pouze pro drony (koptéry) a i naučil třeba kolegu Milana důchodce (REX ho už také osobně zná) chodit třeba i na RC mánii, když se mě neustále vyptával na běžné modelářské věci, které by si tam mohl snadno dohledávat sám. Bohužel zrovna tenhle Milan dostal na RC mánii velice záhy trvalý BAN bez varování prý hned asi po dvou prvních dotazech na serva nebo co :roll: Stejně tak po něm prý i další náš kolega, důchodce Rasil... To se pak fakt těžko dělá nějaká popularizace modelářské komunity nebo legislativy :roll:
Některé názory klubových modelářů na fórech mi přijdou poměrně úsměvné, jak pokládají nějaké fórum nebo skupinu za středobod světa, za takový etalon modelářské komunity, přičemž nejspíš velká většina modelářů a lítačů o takových diskusních spolcích v životě ani neslyšela a proto ani netuší, že svým koníčkem prováději něco nezákoného...



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 6 z 7 [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist