Právě je 17 čer 2024 14:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mapa českých FPV Combaťáků a domlouvání zápasů
PříspěvekNapsal: 30 srp 2022 20:57 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1058
Bydliště: Nové Město nad Metují
Ahoj letci,
protože pořízení FPV Combat letadla nemá moc smysl, pokud k němu nemáte i soupeře, bylo by praktické mít nějaký seznam FPV Combat pilotů, kde by se člověk podíval, kdo je k němu nejblíže a napsal na uvedený kontakt, jestli nemá chuť se sejít někde na půli cesty na nějaký cvičný souboj. Samozřejmě teď, když vím pouze o dvou aktivních českých FPV Combaťácích a dvou co to teprve zvažují, to nedává až takový smysl, ale nějak se začít musí. Kromě toho se tam mohou uvézt i modeláři, kteří o FPV Combatu zatím pouze vážně uvažují a když uvidí takových potenciálních zájemců v okolí víc, budou mít větší motivaci se rozhoupat a FPV Combat model postavit.

Udělal jsem takový nástřel v Google mapách:
https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1OHAcs-uVjNqBzeHoWiFT9zZBPJN_zaw&usp=sharing

Rozdělil jsem FPV Combat modeláře na mapě do tří skupin:

Zelení – aktivní, připraveni na souboje
Žlutí – dočasně neaktivní, mají rozestavěný model nebo opravují
Červení – neaktivní, teprve svůj první FPV Combat model vybírají

Dal bych tam raději i základní parametry každého modelu‚ (rozpětí, váha), aby se v souboji nepotkalo dvoumetrové éro se SUB250 prckem. Ikony lze rozčlenit na stíhače, bombardéry, koptéry, případně tanky a flaky, bude-li zájem i o pozemní boje alias World of Tanks ;)
Mrkněte pls na to, co by vás napadlo tam doplnit nebo změnit.
Pokud už by někdo z vás (nebo vašich známých) chtěl mít na té mapě uvedený kontakt, tak napište, přidám ho.
Samozřejmě kdo nechce mít uvedenou úplně přesnou polohu bydlště, tak stačí dát nějaké blízké větší město třeba 20km vedle, nebo okresní město, není důležitá přesná lokace, ale že +/- v té oblasti nějaký FPV Combat pilot vůbec je ;)
Stejně tak kdo nechce uvézt kontakt na sebe, může uvézt jen odkaz na toto vlákno RCfree fóra, kde by se tyto zápasy třeba i přes soukromé zprávy domlouvaly, takže by i anonymita byla zaručena, pokud ji někdo vyžaduje.
Samozřejmě pokud znáte pro tento účel nějaký vhodnější nástroj než Google mapy, tak klidně uvítám nějaký tip, já se v těchto aplikacích zas tak nevyznám :-)

Díky



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV Combat - mapa českých FPV Combaťáků a domlouvání záp
PříspěvekNapsal: 31 srp 2022 12:18 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1737
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Hodně zajímavý příspěvek, z kterého jsem zjistil, že jeden combaťák bydlí vlastně kousek ode mě :mrgreen:
Sice teda doma na FPV Combat nic nemám, ale jedno combatové letadlo letadlo vlastně joooo!
viewtopic.php?f=9&t=663
Tý jo a ono už je letadlu taky 8 roků!! :shock:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV Combat - mapa českých FPV Combaťáků a domlouvání záp
PříspěvekNapsal: 31 srp 2022 15:20 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1058
Bydliště: Nové Město nad Metují
Ono udělat z Combatového letadla FPV Combatové zas tolik práce nedá :lol: A podle mě se při FPV Combatu riskuje kolize daleko méně, než při stříhání stuhy, protože ta IR LED může pálit až ze 40-ti metrů a ještě na rozdíl od stuh prakticky z libovolného přibližovacího úhlu 8-)

Jinak jsem ještě zjistil, že tu mapu můžu nastavit tak, že do ní bude moci zapisovat úplně každý, takže by si mohl každý vytvořit vlastní značku na mapě. Ale na druhou stránku by mohl ostatním jejich značky upravovat nebo mazat, to by se asi neuhlídalo.



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV Combat - mapa českých FPV Combaťáků a domlouvání záp
PříspěvekNapsal: 10 zář 2022 15:01 
Nováček
Uživatelský avatar

Registrován: 09 srp 2022 09:52
Příspěvky: 3
LEON píše:
Ono udělat z Combatového letadla FPV Combatové zas tolik práce nedá :lol: A podle mě se při FPV Combatu riskuje kolize daleko méně, než při stříhání stuhy, protože ta IR LED může pálit až ze 40-ti metrů a ještě na rozdíl od stuh prakticky z libovolného přibližovacího úhlu 8-)

Jinak jsem ještě zjistil, že tu mapu můžu nastavit tak, že do ní bude moci zapisovat úplně každý, takže by si mohl každý vytvořit vlastní značku na mapě. Ale na druhou stránku by mohl ostatním jejich značky upravovat nebo mazat, to by se asi neuhlídalo.


Ty jsi mi ale optimista :D , asi bude u FPV kolizí méně, ale obávám se, že ne o moc. On je také rozdíl, zda létáš v sedmi najednou (klasický ACES kombat), nebo FPV ve dvou či třech. Zatím jsme ve fázi zkoušení a létáme ve dvou, a drobné kousance už byly, fatální srážky naštěstí ne (i když k nim často bylo hodně blízko).


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV Combat - mapa českých FPV Combaťáků a domlouvání záp
PříspěvekNapsal: 10 zář 2022 16:15 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1058
Bydliště: Nové Město nad Metují
Nekaz mi Pade iluze :lol:
Tvoje i Petrse údaje v mapě jsem už aktualizoval.



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV Combat - mapa českých FPV Combaťáků a domlouvání záp
PříspěvekNapsal: 24 bře 2024 16:06 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1058
Bydliště: Nové Město nad Metují
Hedám parťáka z Východních Čech na tréninkové souboje v FPV Air Combatu, nejlépe z okresu Rychnov nad Kněžnou nebo Náchod, protože jsem z Nového Města nad Metují. Moduly pro FPV Combat zakoupení mám již dva roky, ale zamontovat jsem je chtěl do nějakého modelu až dle velikosti konkrétního modelu spoluhráče, aby proti sobě nelétaly obskurní kombinace modelů jako SUB250 proti 2kg letadlu.



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV Combat - mapa českých FPV Combaťáků a domlouvání záp
PříspěvekNapsal: 24 bře 2024 19:48 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1737
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
To by se mě líbilo vyzkoušet, ale jelikož nemám absolutně žádné zkušenosti ani vybavení, krom letadel, asi bych nebyl tim pravým spoluhráčem, protihráčem, protože když už bych se tak náhodou udržel ve vzduchu, byl bych pro tebe maximálně školní terč! :lol:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV Combat - mapa českých FPV Combaťáků a domlouvání záp
PříspěvekNapsal: 24 bře 2024 20:10 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1058
Bydliště: Nové Město nad Metují
Tohle by už alespoň minimální zkušenosti s lítáním přes FPV pohled a hlavně samozřejmě nějakou slušnější FPV výbavu chtělo, dřív nemá smysl aby sis ty FPV Combat moduly do modelu pořizoval. On by i ten "školní terč" létající na vizuál musel být vybaven těmi FPV Combat moduly, i když bych ho používal pouze na nácvik střelby, protože mi musí ten zasažený "školní terč" dát nějak signál, že jsem ho zasáhl a to bez těch propojených Combat modulů nejde.



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV Combat - mapa českých FPV Combaťáků a domlouvání záp
PříspěvekNapsal: 24 bře 2024 21:36 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1737
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Ale i takové létání ,,školní terč na vizuál,, by mohlo být nakonec zajímavé pro oba.... No ale zase jak se znám jak to mám s časem :? Z toho spíš nakonec stejně nic nebude.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV Combat - mapa českých FPV Combaťáků a domlouvání záp
PříspěvekNapsal: 25 bře 2024 17:44 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1058
Bydliště: Nové Město nad Metují
Když se mi mihne v zaměřovači na půl sekundy soupeřův RC model, tak to prostě bez IR detekčního modulu z FPV Combat sady na tom manévrujícím létajícím terči nejsem schopný vyhodnotit, jestli jsem tu “spoušť” střelby na vysílačce stihl zmáčknout včas nebo ne, takže by to pro mě asi žádný valný smysl nemělo. Ty modely se při tom souboji míhají před zaměřovačem fakt rychle:



Oba dva letící RC modely musí mít nainstalovanou FPV Combat sadu a nejlépe ještě bezdrátově propojené HC-12 433MHz moduly, právě pro to posílání informace o zásahu soupeřově letadlu. Proto hledám ve svém dojezdovém okolí někoho, kdo už nějaký FPV Combat RC model má (nebo ho plánuje pořídit), jinak bych už pro trénink "střelby" dávno využíval třeba Milanovu Betu, kdyby to mělo nějaký smysl. Teoreticky to může být i někdo se starším soubojovým systémem A.C.E. Combat System:
https://www.rcfree.eu/viewtopic.php?f=112&t=1216
Tam by mi ale musel ten kolega ty zásahy poctivě hlásit, tam to asi bezdrátově přes 433Mhz propojit spolu nepůjde.



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist