Právě je 26 dub 2024 07:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: HACKER hornoplosniky
PříspěvekNapsal: 20 čer 2011 12:13 
Znalý uživatel

Registrován: 17 čer 2011 12:30
Příspěvky: 97
potom ti dam radu co davam kazdemu :)

kup si easy glider nebo easy star (osobne preferuju easy glider, je do budoucna vice perspektivni), k tomu Turnigy9x vysilacku.

vybava, inrunner stridak 150W, regulator 25A, Nanotech baterka 1800-2200mAh aspon dva kousky (jeden nabijis druhej litas, nabijecka Accucel6). za cenu stredne draheho setu je to nesrovnatelne lepsi do zacatku.

pro zacatecnika staci, casem se rozhodnes jaka drazsi vysilacka, nabijecka, ero by ti vyhovovalo.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HACKER hornoplosniky
PříspěvekNapsal: 28 čer 2011 00:32 
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 15 čer 2011 22:26
Příspěvky: 41
Souhlasím se Zdekarem. U prvního letadla bych nevycházel z toho, s čím bych chtěl v budoucnu lítat. První model by měl především naučit lítat, ale chápu, že se musí také aspoň trochu líbit.
Osobně nemám ani s jedním z modelů od VA, které uvadíš zkušenost. Asi bych si vybral tu Bellancu. Vzhledem k rozpětí by se mohla chovat ve vzduchu o něco stabilněji. Bude ale těžší a budeš tomu muset přizpůsobit i výbavu.
Sám jsem začínal s EGPro a nemůžu si ho vynachválit. Ovládaná křidélka pro začátek klidně doporučím, i když musím přiznat, že i přesto, že EG je velmi hodný a chová se nezáludně, tak jsem při prvních letech měl plné ruce práce a bez havárie se to taky neobešlo. Měl jsem ale tu výhodu, že mi se záletem a s radami při lítání pomáhal zkušný letec (Karas). Taky simulátor je dobrým pomocníkem a každopádně doporučuju, aspoň si trochu zažiješ ovládání. Přece jen let od sebe a proti sobě je trochu jiný.
Další věcí je při výběru prvního modelu přemýšlet nad tím, kde s ním budeš lítat, pokud máš k dispozici často sekanou travnatou plochu nebo asfaltovou plochu, tak klidně model s podvozkem. Pokud třeba nějakou louku, kde neni tráva pravidelně sekaná, šel bych spíš do něčeho bez podvozku.



_________________
Optic 6 - 2,4GHz, Easy Glider Pro, Mentor, Extra 300
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HACKER hornoplosniky
PříspěvekNapsal: 01 črc 2011 15:15 
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 14 čer 2011 22:28
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha 4 - Kunratice
Prave jsem dolehl do sve postele, kdy jsem se vratil ze spitalu po operaci.
Nakonec to vyhrala Bellanca, takze jak budu "ready" pustim se do ni ;)



_________________
Svobodu naleznete
ZDE <http://www.rcchat.g6.cz>
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HACKER hornoplosniky
PříspěvekNapsal: 14 črc 2012 07:27 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Bela od Va models nevypadá vubec špatně , ale za mě bych ti doporučil jako první letadlo ( kor jestli jsi samouk ) jednoznačně BETU 1400 nebo jak píše Michal EG Pro to taky létá krásně. Oba mají už křidélka kde si dáš ze začátku samozřejmě co nejmenší výchylky a ta tě naučí létat a zároveň jak se do toho dostaneš tak tě připraví i na létání s plnohodnotným letadlem ( ikdyž to výrobce nepíše tak výkruty lopingy a let na zádech ji jde dobře) . Jsem zastánce toho , že první letadlo bez křidélek je jako nanuk bez tyčky - prostě tam něco chybí. Další věc je přistání na podvozek to chce již trochu dávku citu jinak zustane podvozek po dosednutí na trávě a bella bude pokračovat po břichu. Možná bych si Bellu postavil dal ji na skříň, nechal ji chvilku odpočinout a kouknul po něčem co tě opravdu naučí. Jinak by se ti mohlo stát, že bude po 2 minutách letu rána a pěkně tě to odradí. Je to na tobě. Tady je maličká ukázka co beta dokáže http://www.youtube.com/watch?v=NTJEr-RYZFQ&feature=plcp



_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist