Právě je 29 čer 2024 07:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: pomoc s výběrem RC letadla
PříspěvekNapsal: 29 dub 2021 09:41 
Nováček

Registrován: 29 dub 2021 09:31
Příspěvky: 1
ahoj nebo Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zkušených letců, jestli má smysl kupovat nějaký model odsud , resp. jestli je pro začátečníka lepší nějaký ten s jedním motorem nebo se dvěma?díky


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pomoc s výběrem RC letadla
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2021 12:05 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
Letu zdar,
Myslím, že na počátky létání jsou vhodné setové typy EASY star apod, Dvoumotorové stroje bych pokoušel až po zvládnutí základů. :mrgreen:



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pomoc s výběrem RC letadla
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2021 11:30 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Čau ve spolek.
Rozhodně jednomotorové, pomalolet s velkou odolností. Nejlépe hornoplošník nebo motorový větroň.
A hlavně to nevzdávat při případných prvních pádech.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pomoc s výběrem RC letadla
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2021 11:04 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1740
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
marek166 píše:
ahoj nebo Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zkušených letců, jestli má smysl kupovat nějaký model odsud , resp. jestli je pro začátečníka lepší nějaký ten s jedním motorem nebo se dvěma?díky


Ahoj...
Tak konkrétně z toho odkazu nevidím problém, protože jsem se o tom přesvědčil na kamarádovi, který si pořídil hned toho prvního Predátora, jen ho kupoval přímo z číny a za mnohem menší cenu!
Naučit se s tím létat samozřejmě dá a dají se na tom naučit jisté návyky, které se hodí pro další modely....
Řídí se to právě díky dvěma motorům, letadlo si mixuje otáčky, podle toho jestli to má stoupat, nebo zatáčet. Funguje to, ale v jistých režimech letu to má své nevýhody!! S tím je potřeba počítat.... Například když má letadlo klesat, otáčky motorů jsou na minimu, nebo nulové a přitom má zatočit, tak to v podstatě nejde, buď nezatočí, nebo musí zase začít stoupat.... jsou tam prostě limity, ale jak už jsem psal, létat se s tím naučí sám i naprostý laik, není to úplně těžké, ale šrámy určitě budou a jako začátečnické letadlo jde použít, ale jsou i lepší adepti, za mně například StepOne od RCfactory, vřele doporučuji, odzkoušeno na několika začínajících pilotech a z mého pohledu i lepší než kdejaké Bety či EasyStary ;)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist