Právě je 26 kvě 2024 20:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 4 z 4 [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 22 čer 2023 17:27 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1037
Bydliště: Nové Město nad Metují
joskapilot píše:
BeneFitmodel píše:
joskapilot píše:
Ahoj
Za mě je to jen z rovné desky a dost předražený , v setu mají FlySky FS-i6 vysílač což je něco co až půjdete dál vyhodíte, nebo darujete.
...
tento začátečnický model totiž nepotřebujete žádné papíry :-)


Předpokládám, že to je reakce na předražené a marketingem navoněné nic se jménem Step One, viz.
https://rcfree.eu/viewtopic.php?f=31&t=951

Ono se totiž tváří, tak jakoby žádné jiné 1.RC ero pro výuku létání neexistovalo... což rozhodně není pravda... Lze si vybrat, jen je potřeba hledat a přiložit ruku k dílu, inspirace například v odkazech níže.
https://rcfree.eu/viewtopic.php?p=7592#p7592
https://rcfree.eu/viewtopic.php?p=8419#p8419

Takže další nabídka kompletního řešení na klíč a dokonce i s poradenstvím, navíc za rozumné peníze, případným začátečníkům jenom pomůže. Fandím tomu.

Chtělo by tu nabídku už jenom trochu zestručnit a učesat a přiblížit ji k těm komerčním pro lehčí srovnání a orientaci. Třeba udělat balíčky na
- hole ero
- ero s elektronikou
- kompletní sestavené ero + RC škola
- ceník náhradních dílů


Já ještě zvažuji o verzi kde budou jen odkazy a holá cena co se platí na Aliexpresu , přece jenom je komerce dobrá věc a já něco "za peníze" potřebuji dělat, ale úplný začátečník znamená někdo kdo potřebuje pomoci do začátku. Podobně jsem dříve dělal freetracky , zákazník věděl za kolik si to nákladově muže udělat sám, včetně návodu jak na to, a to že to nechal na mě byla jeho volba, takže zvažuji udělat to podobně , kup si to za minimum , a nebo to budeš mít ode mně zalítané a připravené k letu za více peněz s podporou po netu když by se něco "porouchalo".
Samozřejmě mě na druhou stranu odrazuje fakt že někteří v rámci maximálních úspor se do toho pustí sami a neúspěšná stavba je odradí stejně jako koupě setů co se prodávají jako pro začátečníky, ale v reálu je to "šit" co do několika sekund zničí a odradí je další "modelaření".


Těch lidí, co si koupili třeba Sky Lady set nebo Belanku, po prvním letu to rozlámali a tím pro ně koketování s "modelařinou" skončilo, znám osobně poměrně hodně. Vlastně od jednoho takového máš Josko ten malý set EPP letadla s vysílačkou Sky King nebo jak se to jmenovalo.



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 16 úno 2024 21:34 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1037
Bydliště: Nové Město nad Metují
Který RTF model na úplný začátek dle Igora Vlahoviče:




_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 21 úno 2024 12:31 
Znalý uživatel

Registrován: 23 črc 2022 17:59
Příspěvky: 93
Asi by nebylo od věci sepsat nějaká obecná doporučení a proč právě těmi se řídit, jak takový první RC model vybírat.
Doporučení konkrétních modelů je všude po internetech mraky, ale zásad čeho se při volbě držet bohužel poskromnu a na jednom místě asi k nenalezení.
Možná se toho zhostí Joska na YT :)
viewtopic.php?f=95&t=1141


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 29 úno 2024 21:21 
Znalý uživatel

Registrován: 07 črc 2022 18:10
Příspěvky: 61
LEON píše:
Který RTF model na úplný začátek dle Igora Vlahoviče:



Igor se polepšil, ale je tam technický problém a to že když koupíte pidi model za mini cenu se stabilizací a budete opravdu stabilizaci využívat , tak serva řízení dostanou "na prdel" jak se elektronika snaží vyrovnávat - stabilizovat tak se serva prakticky nezastaví ,další věc je že legální model bohužel musí být do 250gramů (bez "Piloťáku") , tedy kolem 800 mm (80cm) rozpětí i přesto že samozřejmě vetší Beta 1400 je lepší, ale opět setový vysílač je hrozné kvality , doporučuji video R.Mrázka kde testuje RTF Beta 1400 a stěžuje si na ztráty signálu.

Stačí posunout od 1:14 hod :




Autopilot / kopilot /stabilizace rovná se kvalitní serva a tím jde cena zase nahoru, ale model je schopen třeba i startu a v krizi převezme řízení a krouží nad místem startu.

Můj pohled zde :

A tady let za větru :


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 29 úno 2024 22:14 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1037
Bydliště: Nové Město nad Metují
Začátečník u nás nemá bohužel moc na vybranou, co se týče RTF setů. Všude se dávají do RTF setů tyto levné Low End nic moc vysílačky a komponenty. A na poskládání si vlastního modelu s vlastími dražšími komponenty zase začátečník většinou nemá zkušenosti, proto kupuje ten RTF set.
Jednou mi to jeden prodejce vysvětloval, že do začátečnických setů se dávají levné Low End komponenty s nízkou životností proto, že u takového setu buď:

a) začátečník ten model do roku do dvou rozseká, hodí to někam do skříně a přestane lítat
b) začátečníka to lítání naopak začne bavit a za rok za dva si pořídí plnohodnotnou drahou výbavu a kvalitní model a ten začátečnický RTF set přestane používat

V obou případech je ta plánovaná životnost toho začátečnického setu tak rok, maximálně dva a na to by prý bylo zbytečné dávat kvalitnější komponenty s delší životností, který by ten RTF set ve skříni akorát zbytečně prodražily :lol: I když s tím já tak úplně nesouhlasím, musím uznat, že určitou logiku to má :)

Ale kdybys nějaký fakt kvalitní začátečnický RTF set s kvalitním vysílačem objevil, tak sem hoď odkaz, samotného by mě to zajímalo.



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 01 bře 2024 00:08 
Znalý uživatel

Registrován: 07 črc 2022 18:10
Příspěvky: 61
A od kdy prodejce říká pravdu? Jen potřebuje prodávat zboží.

Leone už si my tuto verzi kdysi říkal, ale když si to párkrát přečteš, tak ti možná dojde že je to jenom pohádka kterou omlouvá nesolidni chování.
Solidní vysílač zákazníkovi zůstane ať třeba opravdu první letadlo roseká, sám už setové serva měníš. Když zapomeneš na demagogie prodejce a budeš vycházet ze své zkušenosti. Co opravdu doporučíš komukoliv ty?
Mára kdyby neodešel starý FM vysílač tak létá do dnes z betkou, ne každý má peníze aby měnil rádio každý dva roky. A za mě je humus prodávat něco co vím že je šit kvality a proto jsem začal dělat ty videa abych ušetřil tisíce začátečníkům.
Styděl bych se prodat někomu něco co vím že je nekvalitní.
Je to dnes stále horší poznat kdo tě chce jen obelhat a kdo to myslí dobře.
Ve videích předávám naše společné zkušenosti celé party, nebo se mýlím?
A budeme doporučovat sračky protože to řekl prodejce?


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 01 bře 2024 06:43 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1037
Bydliště: Nové Město nad Metují
Já jsem psal, že s tím výrokem toho prodejce úplně nesouhlasím :D Logiku by to mělo, kdyby ten prodejce předpokládal, že ten nováček vydrží létat vždy pouze ty dva roky. Ale chybí tam také tato varianta:

c) začátečníka začne to létání bavit, ale nebude mít peníze na lepší vybavení a tak bude chtít létat s tím levným RTF setem nejdýl co to jen půjde ;)

a v tomhle případě právě nastane ten problém, který zmiňuješ, že začnou ty poddimenzované komponenty třeba po těch dvou rokách odcházet. Jak se začátečník postupně vypracovává, tak si přidá třeba tříosou stabilizaci nebo autopilota a najednou jsou ta levná nano a piko serva v háji, když začnou pracovat prakticky neustále. Ono se to ale netýká jen RTF setů, i v PnP modelech mnohdy bývají šuntové setové komponenty. Mně také odešla setová serva po té, co jsem začal používat alespoň automatickou stabilizaci, protože v tom režimu se prakticky nezastaví, neustále se pohybují. U malého dva roky starého PnP 25X-750 letadla mi odešlo 2g setové servo výškovky asi po dvou měsících zabudování autopilota, u čtyři roky starého rychlého PnP samokřídla s dmychadlem StingRay 1230 EDF mi odešlo 9g setové servo prakticky po několika startech s autopilotem. Proto už mám u všech svých PnP modelů, se kterými ještě létám, všechna původní setová serva vyměněná. U mého nejrychlejšího SUB250 letadla Vector 850 s "V" ocasem mi odešel setový 6A regulátor, takový NoName prcek bez potisku velký jako nehet u malíčku, naštěstí se z něj zakouřilo ještě při posledních motorových zkouškách na stole, ten mám také vyměněný za normální 15A modelářský. Obchodníci prostě chtějí co nejlevnější sety a výrobci jim je dle jejich požadavků dodají. A jak píšeš, obchodníka zajímá hlavně to, aby těch modelů prodal co nejvíc, ne aby ten model vydržel tomu zákazníkovi třeba 10 roků :(



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaké letadlo na začátek
PříspěvekNapsal: 01 bře 2024 11:20 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 545
Bydliště: střední EU
Já se domnívám, že máte pravdu všichni.

Potřeba si uvědomit, že rozhodne se vždy zákazník, každý jsme jiný, máme jiné zkušenosti, finanční možnosti, přístup k životu...
Poctivé by ale bylo, říct otevřeně všem zákazníkům, všechny informace, nabídnout všechny základní možnosti a upozornit je na klady i zápory té které varianty-cesty kterou se vydají k tomu aby se naučili RC pilotáží.

A tady vidím tu příležitost... být zdrojem přehledných, jasných, srozumitelných a důvěry hodných informací... ;)

Vezmu si za příklad třeba tuhle RC hračku.

https://www.aliexpress.com/item/4000277502240.html
https://www.amazon.com/dp/B0CWTYQ9M4

Obrázek
Obrázek

Existují dle mne 3 základní přístupy jak k něčemu takovému dojít
1. koupit to sakum pikum jak to tam na těch obrázcích v tom druhém odkazu je (za mne předražené nic, největší cenu tam má ten přijímač)
2. koupit to samé za méně peněz ale z prvního odkazu a dokoupit vysílač s příslušným protokolem DSM2
3. nekupovat žádný předražený set, ale vše si poskládat sám dle svých znalostí, času a naturelu, třeba něco takového viewtopic.php?p=8424#p8424

Rozdíl je tam pouze v dostupnosti srozumitelně podaných informací a přístupu kupujících ke svým penězům a času. ;)
Takže dodávejme ty co nejlepší informace, poraďme těm, co o to stojí a přihlásí se o rady, ale rozhodnutí nechme na lidech samotných...
Kdo chce jen konzumovat, nechte ho konzumovat, kdo se chce opravdu něčemu novému přiučit, pomozte mu jak to jenom jde. :)

Kdo chce začít s RC modely letadel, tak rozhodně s modelem do 250 g protože ÚCL... :roll:
viewtopic.php?f=120&t=1178 a pak to lze i bez omezení věku :D
ale hlavně pak to lze i bez dalších pakáren z pera "zákonodárců" jako registrace, školení, zkoušky, SPZ na model, atd... ;)
viewtopic.php?f=52&t=1112



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 4 z 4 [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist