Právě je 19 dub 2024 10:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Házedlo X16 -přestavba na RC elektro
PříspěvekNapsal: 06 lis 2017 21:31 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Na letoší výstavě ModelHobby v Praze jsem na stánku ptáka z Pardubic koupil ve výprodeji mimo jiné i házedlo X16. Ani jsem nerozmýšlel, protože stálo pouhých 100kč! Už jsem o něm přemýšlel déle ale 3 stovky mi přišly moc a to které mají doma moji kluci je už dost opotřebované.
Je to tohle: http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=75167

Už jsem měl v hlavě co s ním a při jedné z volných chvil jsem ho trošku rozřezal a vykuchal nabroušenou ohřátou měděnou trubkou :mrgreen:
Prostě jsem si uvnitř trupu udělal místo pro RC vybavení, baterku, a díra skrz celý trup bude zároveň přívodem chladícího vzduchu kam bude třeba, v tomhle případě úplně ke všemu :lol:

Přidávám pár fotek, možná pro inspiraci pro ostatní. Na 3.fotce je všechno co bylo uvnitř modelu navíc :lol: teda alespoň mi to tak připadalo, tak to muselo ven! :lol: A na poslední je vybavení vykuchané z Bolta, kterého jsem zrušil pro olétání a bude se výborně hodit ;) RC model s rozpětím 30cm jsem ještě neměl..... ale bude ještě chvíli trvat než ho dodělám!
Příloha:
PB060118.JPG
PB060118.JPG [ 140.84 KiB | Zobrazeno 2344 krát ]
Příloha:
PB060116.JPG
PB060116.JPG [ 145.76 KiB | Zobrazeno 2344 krát ]
Příloha:
PB060119.JPG
PB060119.JPG [ 135.72 KiB | Zobrazeno 2344 krát ]
Příloha:
PB060120.JPG
PB060120.JPG [ 145.21 KiB | Zobrazeno 2344 krát ]



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Házedlo X16 -přestavba na RC elektro
PříspěvekNapsal: 06 lis 2017 23:45 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Tohle mně docela zájímá :) Pohon bude dmychadlo nebo tlačná vrtule?
Jako kluk jsem si kdysi dávno postavil F16 z polystyrenu od Flying styro kit. Prvně jako volně létající házedlo. Později bylo k němu k dostání dmychadlo, které se ukázalo jako absolutně nedostatečné :lol: . Vypadalo to hezky spíš jako větší model na strop :mrgreen: V dnešní době střídavých a vykonných motorů spolu s lehkými lipolkami by se stím určitě dalo něco dělat. Mám ho někde doma u našich. Naposledy jsem ho chudáka vyhrabal z hromady dříví pomačkaný a polámaný :oops: :( .Na opravu už to nebude, ale kdybych na něj někde natrefil určitě bych do něj zase šel.
Příloha:
f16.jpg
f16.jpg [ 110.26 KiB | Zobrazeno 2341 krát ]


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Házedlo X16 -přestavba na RC elektro
PříspěvekNapsal: 07 lis 2017 20:07 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Samozřejmě že bude tlačná vrtule, jdu cestou nejmenšího odporu, nejmenších nákladů a zpracuji pouze to co mám doma k dispozici ;)

Po této F-16 od FSK jsem kdysi taky pokukoval a hodně jsem ji chtěl, ale to jsem ještě neměl žádné zkušenosti s takovými modely, maximálně jsem postavil nějakého gumáčka, některé i trochu létaly, ale žádné extra výkony to nebyly....
Měl jsem ale mesouna 109ku na COčko od Modely, byla tam prodloužená hřídel k vrtuli, ale nikdy mi to nelétalo a to vůbec! Prostě warbird a jeho nectnosti a mé malé zkušenosti. Dodnes ho ale mám a hrají si s ním moji kluci 8-)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Házedlo X16 -přestavba na RC elektro
PříspěvekNapsal: 30 čer 2018 18:11 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Abych toto vlákno ukončil... tato přestavba skončila naprostým fiaskem :?
Letadlo se bohužel nepodařilo ani zalétat :oops: po startu a přidání plynu začalo dělat rychle výkruty a nedalo se uřídit... přeci jen vrtule dělala 1/3 rozpětí modelu, celkem vysoké KV motoru a napájení 3S udělalo své, vždy jsem dal nakonec ránu do rodné hroudy... letadlo jakžtakž sice přežilo, ale ztratil jsem jednu baterku v trávě, kdy byla katapultována z modelu někam.... Našel jsem ji náhodou asi po měsící když posekly trávu :lol: baterka samozřejmě KO a ještě jevila známky přejetí traktorem :mrgreen:
Z letadla jsem tedy nakonec vykuchal veškeré vybavení a hrají si s ním děti...



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Házedlo X16 -přestavba na RC elektro
PříspěvekNapsal: 02 zář 2022 22:14 
Zkušený
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 990
Bydliště: Nové Město nad Metují
A zkoušel jsi do toho strčit raketový motorek? ;)



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Házedlo X16 -přestavba na RC elektro
PříspěvekNapsal: 03 zář 2022 09:15 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Nezkoušel, bo v té době nebyly dostupné motory, které jsou dostupné dnes, nebo jsem o ničem nevěděl a ani mě to vlastně nenapadlo



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Házedlo X16 -přestavba na RC elektro
PříspěvekNapsal: 03 zář 2022 13:39 
Zkušený
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 990
Bydliště: Nové Město nad Metují
Pamatuju, že jsem v mládí kupoval větší silvestrovské světlice a demontoval z nich pohon, abych získal "raketové motorky". Přidělával jsem je na mé staré otřískané EPP samokřídlo TORO 300, ze kterého jsem před tím demontoval elektropohon a s kámošem jsme to zkoušeli pouštět na Novém Hrádku. Ale kromě popálených prstů z toho žádný kloudný výsledek nebyl, 900mm samokřídlo na tenhle účel bylo moc těžký.



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Házedlo X16 -přestavba na RC elektro
PříspěvekNapsal: 03 zář 2022 21:13 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Rachejtle mě teda nikdy nenapadlo použít! Asi chyba, no a teď je na trhu řada motorů Tendera, tam by šlo některý použít, ale asi se mi úplně nechce experimentovat, rozdělaných projektů mnoho, času a chuti málo.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist