Právě je 26 dub 2024 06:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 5 z 6 [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 23 led 2015 23:47 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
S tím pracovním místem to znám moc dobře :roll: Když jsem začínal tak to byl u mne taky problém. V pokojíku jsem nesměl :lol: a když jsem šel k tátovi do dílny tak mu vadily piliny a hobliny a nebo mi na rozestavěné křídlo položil 2kilové kladivo, či jiné nářadí a já mohl začít z nova :cry: :lol:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 24 led 2015 09:34 
Plodný uživatel

Registrován: 26 srp 2012 18:20
Příspěvky: 290
Bydliště: Lično 121
Jsem na tom podobně..u nás pro změnu se v místnosti kde stavím suší přes zimu prádlo,takže mám skoro nulovou šanci se tam dostat :roll: :roll: :roll: :roll: A navíc ani toho času momentálně nemám moc,škola,čekají mě přijímačky a ještě jsem začal s tím výcvikem ;) ;) ;) ;) ale třeba pokud budeme mít nějakej důchod tak ho dokončím :lol: :lol: :lol: :lol:



_________________
"Dobrý pilot je ten, který dokáže říct Dnes neletím."
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 24 led 2015 10:35 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Ono se nějaké místo najde :mrgreen: , ale je to o kompromisu i druhých stran. spousta modelářů staví v paneláku a to třeba i v jednopokojáči. akorát na noc to musí uklidit. Za totáče vycházely různé nápady na stavbu různých pracovnívh prostor ve skříni , apod. Po vyklopení dveří vznikl stůl a v přihrádkách jsi měl veškeré nářadí, balsu a ostatní materiál.

A teď pro změnu stavím v klukově budoucím pokojíku :lol: , ale kluk roste a já mu budu muset pokoj během 1-2 let uvolnit a přestěhovat se někam jinam. Do dílny se mi však ze stejného důvodu nechce, protože bych tam musel pokaždé topit :lol: a musel bych jít ven :lol:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 24 led 2015 21:13 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
S prostorem pro stavbu je to vždycky těžký, nějaký kompromis apodobně. Jsou ale i tací, kteří mají k dispozici velkou dílnu včetně vybavení a můžou stavět i 4,5metrové obříky. Já to ale nejsem...

Mám sice k dispozici část garáže, to si nemůžu stěžovat, ale přes zimu se mi tam nechce topit a chodit venkem, takže jedině doma v kuchyni na stole, když rodina usne a pak zase všechno sklidit aby zase ráno mohla rodina fungovat... trochu kostrbaté řešení, ale dá se to 8-)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 24 led 2015 23:00 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
A hlavně neustále vysávat po sobě :lol: Já mám na stavbu nejvíce času právě přes zimu a když bych mohl od jara stavit v dílně tak zase nemám čas. Porterfielda jsem takhle stavil skoro rok. A Jak už bude skoro hotový kromě potahu za 14 dní. Naštěstí má rodina je ke mně vstřícná a tak stavím v pokojíku u kluka, ale jak dlouho ještě? :lol:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 29 říj 2015 16:04 
Plodný uživatel

Registrován: 03 črc 2011 12:16
Příspěvky: 272
Bydliště: Náchodsko
Nevím, jak je to dlouho, co jsem udělal dosud poslední „step“ na tomhle éru. Asi tak před ¾ rokem jsem potáhl křídlo a ocasky. Nějak jsem neměl na modelaření chuť. Ale teď jsem se do toho vrhnul, ohromná chuť, nadšení, však to znáte :). Mám teďka podzimní prázdniny a už v úterý po příchodu ze školy jsem si uklidil trochu v dílně. Zametl jsem stůl a bylo tam fakt hodně bordelu :D. Na první fotce přikládám to, jak můj dosavadní Mars vypadá. Od úklidu jsem se pustil do věcí, které jsem tehdy viděl jako „velké nepřekonatelné bubu“ a pokračuji. Sundal jsem bílý potah na těch tyčích mezi křídlem a ocaskami, protože byl nepovedený. Začal jsem ty tyče lakovat (mám bohužel jen napínací lak, hodil by se vrchní lesklý, ale zase i tohle by mělo stačit). To proto, aby mi tam ten potah líp držel, dám tam samolepící pásku bílou. Dál jsem pokročil s kabinou. U mě to byl porod. Nějak jsem to vymyslel, aby byla otevíratelná. Ještě to není úplně hotové, ale blíží se to do finiše. Držet bude pomocí magnetů. Přikládám fotky, kde je všechno vidět. Od úterý jsem byl v dílně už hromadu hodin a přijde mi, jako bych se skoro nepohnul a přitom vím, že to byla makačka :). Dno kabiny jsem maličko vyztužil lištama, ne nijak výrazně, ale když už jsem tam vlepoval „druhé dno“, tak jsem tam pod to dal křížem malý lišty z tvrdý balzy.
Jinak mám pár dotazů:
1) Kabina je sice vyřešená, ale ta řeší jen přístup k akumulátoru. V nouzi bych se ale třeba potřeboval dostat k reglu nebo k motoru, ale to by byla dost pakárna. Zřejmě by to chtělo někde udělat nějaký otvor, ale nevím kde a jestli to nebude stát pevnost té kabiny. Nebo druhá možnost je se spolehnout na to, že to bude navěky fungovat… :D
2) Budu lepit ocasky k těm tyčím, ale tak nějak mám ty ocasky potažené solarfilmem. Ty ocasky se asi budou lepit k těm tyčím nějak natupo, ale otázkou je, zda tam malinkou část solarfilmu neodstranit na ten spoj nebo jestli to tam můžu „fláknout“ i se solarfilmem? Drželo by to? Lepím UHU hartem nebo vteřiňákem, to je jedno.
Ještě jedna věc mě napadla – udělat odnímatelné křídlo, třeba na přidělání gumičkami. Ale to bych se nad tím musel ještě zamyslet.

PS: Stavěl jsem přesně podle plánku (sem tam nějaká nepřesnost díky mým rukám), ale z nějakého důvodu mám celé křídlo vůči gondole o několik mm posunuté dopředu, jak se mi to povedlo, prosím neptejte se, protože nevím :D. Naštěstí úhel náběhu by měl bejt pevně danej, protože křídlo je nadobro spojené z výškovkou. Ale stejně mi to určitě vyjde blbě, až to budu dávat dokupy. Spíš se bojím toho, aby mi to vůbec létalo, ale věřím, že to krásně poletí :).
Příloha:
Poznámka: Takhle vypadal Mars před úterním pokračováním po velmi dlouhé pauze.
IMG_3433.jpg
IMG_3433.jpg [ 63.39 KiB | Zobrazeno 2511 krát ]

Příloha:
Poznámka: Takhle to mám udělané se servy. Jsou přišroubované do překližkového rámečku vlepeného do křídla.
IMG_3438.jpg
IMG_3438.jpg [ 50.8 KiB | Zobrazeno 2511 krát ]

Příloha:
Poznámka: Druhý kus trupu bude tvořit odnímatelnou kabinku.
IMG_3444.jpg
IMG_3444.jpg [ 41.22 KiB | Zobrazeno 2511 krát ]

Příloha:
Poznámka: Dno trupu v místě, kde bude zřejmě při přistávání hodně namáhán.
IMG_3455.jpg
IMG_3455.jpg [ 58 KiB | Zobrazeno 2511 krát ]

Příloha:
Poznámka: Dno celého trupu.
IMG_3458.jpg
IMG_3458.jpg [ 36.94 KiB | Zobrazeno 2511 krát ]



_________________
Moje modely: Wing-Dragon, Thunderbird glider (odstavený), Sbach RC-Factory 800mm, FOX 1800 Pelikán, Bobík na gumu
Spektrum DX6i, OrangeRX, AR610
Videa z letů mých letadel: http://www.youtube.com/pav9sob
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 29 říj 2015 16:05 
Plodný uživatel

Registrován: 03 črc 2011 12:16
Příspěvky: 272
Bydliště: Náchodsko
A ještě jak vypadá Mars teď právě :).


Přílohy:
Poznámka: Takhle vypadá Mars teď právě:
IMG_3459.jpg
IMG_3459.jpg [ 64.36 KiB | Zobrazeno 2511 krát ]

_________________
Moje modely: Wing-Dragon, Thunderbird glider (odstavený), Sbach RC-Factory 800mm, FOX 1800 Pelikán, Bobík na gumu
Spektrum DX6i, OrangeRX, AR610
Videa z letů mých letadel: http://www.youtube.com/pav9sob
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 30 říj 2015 10:38 
Plodný uživatel

Registrován: 16 srp 2012 22:11
Příspěvky: 146
Bydliště: Nové Město nad Metují
1) S tou elektronikou bych se v tyhle casti stavby uz smiril. Kdyz tam udelas dvirka, zeslabis trup na kterej ti to bude sedat. Kdybys chtel davat kridlo na gumicky, chtelo by to mit pro nej aspon na jedny strane udelany sedylko aby si vedel ze ti pokazdy sedi na spravnym miste nebo aby se ti nehlo. Idealni by dle me bylo dat kridlo na srouby ale uz je hotovy takze na to je pozde.

2) rozhodne to v lepenejch plochach vyrizni, ja to neudelal a Jojakoj upad ocas ve vzduchu kdyz sem razantne zapakoval....



_________________
JOJO, SU-26 XP, Blade mcpx brushless, Zlin Z50LS šad, mythos EPP, CAP232 haykong, XRAY T3 2011, rhino 2, mini vertex, venus
futaba FC-16, graupner/SJ MX-20
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 30 říj 2015 15:12 
Plodný uživatel

Registrován: 03 črc 2011 12:16
Příspěvky: 272
Bydliště: Náchodsko
S těma gumičkama to půjde, protože křídlo přesně sedí v trupových přepážkách. Když ho tam nasadím, vůbec se nehne a je naprosto přesně. Přemejšlím, že asi zvenku bych nalepil nějakou překližku (obdélník), kde bych vyvrtal díru pro kolíky a přidělával bych to gumama. Ta překližka proto, že přeci jen balsa je slabá a tah gum by nemusela úplně ustát.



_________________
Moje modely: Wing-Dragon, Thunderbird glider (odstavený), Sbach RC-Factory 800mm, FOX 1800 Pelikán, Bobík na gumu
Spektrum DX6i, OrangeRX, AR610
Videa z letů mých letadel: http://www.youtube.com/pav9sob
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 30 říj 2015 21:32 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Ahoj, rád vidím pokrok ve stavbě ;-)

Ohledně elektroniky bez přístupu.... já osobně mám taky rád když mám ke všemu přístup bez nějakých následků, ale ne vždy to jde udělat. Tak třeba tady: http://www.rcalbum.cz/model/6580-minitornado-ii.html mám regulátor uvnitř ,,trupu,, bez jakéhokoliv přístupu. Pokud se po.... budu muset kuchat :( a když si uvědomím že jsem do toho dal nějaký Turnigy, není mi z toho úplně dobře, ale zatím funguje, tak snad ještě nějaký čas vydrží.... Takže za mě bych se držel plánku a zalepil to natvrdo.

Lepené plochy lepit k sobě bez jakéhokoliv potahu! Pouze dřevo na dřevo, nebo se to může pěkně vymstit jak psal tomíno....

Jinak v tvém textu se částečně vidím i já, naposledy jsem modelařil na začátku tohoto roku.... pak úpadek až znechucení ze stavby jednoho modelu která trvala už dost dlouho a vůbec se mi nechtělo pokračovat v pracné povrchové úpravě. Po celý rok celkem nezájem o modely, občas nějaká akce na pokoukání, ale letos nalétáno jen pár startů, možná by se daly napočítat na prstech jedné ruky....
Ale jelikož začínají být pomalu dlouhé večery, přemýšlím co budu dělat. Tak asi nejprve dodělám jedno rozpracované éro (snad mi to trochu půjde od ruky) a pak mám domluvený projekt na vyzkoušení stavby z nových výřezů a nalétání hodin aby se éro mohlo dostat do prodeje, respektive výřezy (víc o tom ale nemůžu prozradit)!



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 5 z 6 [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist