Právě je 20 dub 2024 06:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 6 [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 05 lis 2013 21:12 
Plodný uživatel

Registrován: 03 črc 2011 12:16
Příspěvky: 272
Bydliště: Náchodsko
Ahoj, abych udělal nějaký pokrok v modelařině, objednal jsem si tenhle plánek: http://eshop.rcrevue.cz/index.php?page= ... t&Itemid=1 . Měl by dorazit asi ještě tento týden. Až budu stavět, pokusím se dělat fotografie a celkově to nějak zdokumentovat, jako model Bobík na gumu. Nevím, jak moc budu rychlý, protože mám hodně práce se školou, ale už mě nebavilo jen tak brouzdat na internetu a dívat se na ostatní modely, které kde poletují. Teď momentálně řeším vybavení, které by se mohlo do modelu hodit. Až bude nějaký pokrok, zase napíšu.



_________________
Moje modely: Wing-Dragon, Thunderbird glider (odstavený), Sbach RC-Factory 800mm, FOX 1800 Pelikán, Bobík na gumu
Spektrum DX6i, OrangeRX, AR610
Videa z letů mých letadel: http://www.youtube.com/pav9sob
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 05 lis 2013 22:43 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1677
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Určitě to tu budu sledovat a rád se podívám, jak ti to jde od ruky ;)
Samozřejmě poradím, když budeš chtít a bude třeba....
Ohledně vybavení, konkrétně motoru, bych zastával osadit dle doporučení v plánku, kvalitním a osvědčeným AXIkem, akorát řady SILVER.
Jeden tento Gold se mi točí už 10let!!!! A na druhého Silvera teď stavím letadlo, snad bude na 2S stačit. O letadle se rozepíšu až toho budu mít trochu víc, snad ještě letos :lol:
Jinak motor je to tenhle a myslím, že na AXI za slušnou cenu: http://www.pelikanoutlet.com/?section=item&id=4366



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 06 lis 2013 15:26 
Plodný uživatel

Registrován: 03 črc 2011 12:16
Příspěvky: 272
Bydliště: Náchodsko
Já nevím, ale na Silver line jsem četl jenom samá negativa, prý je lepší koupit za tuto cenu něco jiného. Další věc je, že tenhle motor má ten předek nějaký úzký na rozdíl od klasiky, ale co já vím. Nicméně zatím ještě nic nepřišlo, takže zatím nulové dojmy :D.



_________________
Moje modely: Wing-Dragon, Thunderbird glider (odstavený), Sbach RC-Factory 800mm, FOX 1800 Pelikán, Bobík na gumu
Spektrum DX6i, OrangeRX, AR610
Videa z letů mých letadel: http://www.youtube.com/pav9sob
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 06 lis 2013 17:23 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
taky budu rad sledovat jak ti to pujde pekne od ruky. drzim palce ;)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 06 lis 2013 17:50 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1677
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Pajas píše:
Já nevím, ale na Silver line jsem četl jenom samá negativa, prý je lepší koupit za tuto cenu něco jiného.


Popravdě, docela jsi mě vyděsil :o Je pravda, že jsem si ho koupil a nijak zvlášť neřešil kdo o něm co píše. Jen jse se zeptal prodejce, jak to s touto řadou je. Však ty víš koho. Prý horší materiály (proti Goldu) kvůli ceně a dostupnější řada motorů pro širší vrstvy modelářů. Na letovém projevu prý ale skoro neznatelné.... Tak uvidím.
Naštěstí to bude do pohodaletu, polomakety (makety), takže tady konkrétně extrémní výkony netřeba řešit. A točit se snad bude :lol:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 08 lis 2013 22:48 
Plodný uživatel

Registrován: 03 črc 2011 12:16
Příspěvky: 272
Bydliště: Náchodsko
Ahoj, tak plánek dorazil. Docela se divím, že to poslali úplně obyčejně dopisem, ale když to dorazilo, tak neva. Plán vypadá úplně stejně jako na netu. Není tam nijak vyznačeno, jak udělat přístup k palubní elektronice, proto bych se hned na začátek zeptal, co byste mi poradili, jak si nezabednit elektroniku a mít k ní nějaký přístup?



_________________
Moje modely: Wing-Dragon, Thunderbird glider (odstavený), Sbach RC-Factory 800mm, FOX 1800 Pelikán, Bobík na gumu
Spektrum DX6i, OrangeRX, AR610
Videa z letů mých letadel: http://www.youtube.com/pav9sob
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 08 lis 2013 23:16 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1677
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Budu se snažit co nejdřív dát sem fotky mého konstrukčního samokřídla jak to mám řešené u něho.
Mám tak ale zpřístupněná serva a prostor pro baterku a přijímač. Kdyby bylo potřeba, tak stejně serva asi nedostanu-kabely mám tak blbě, že by nešly vytáhnout, musel by se pájet :roll: zpřístupněná je mám spíš jen pro přesné nastavení lanovodů, u elevonů to není možné.
Motor mám sice přišroubovaný, ale kabely krátké, že by nešly vytáhnout, možná 0,5cm.....
A regulátor zalepený v trupu, musel bych kuchat, ale vím přesně kde je :lol: Výhoda ale je, že jsem nemusel nastavit ani jeden drát, vše délkově dalo ;)
K regulátoru nemám žádný přívod chlazení, takže v létě za parných dní a když jsem létal dlouho naplno začal omezovat výkon.... stačilo na chvíli ubrat a chodil OK. Dodělat chlazení ale nebude problém.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 09 lis 2013 09:47 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Vypadá zajímavě. Asi bych zvolil přístup nad baterkou, nějaký "vrátka". Baterku budeš vyndávat nejčastěji. Hlavně zaručit přívod a odvod vzduchu kvůli chlazení. ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 09 lis 2013 16:18 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1677
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Nejdřív pár fotek jak to mám s dvířkama na samokřídle. Na první jsou navíc vidět místa napojování potahového papíru ve špičce. Jako pant je použitý v obou případech proužek vliesu, který je taky pod potahovým papírem (ply-span).
Dvířka pro baterku jsou zajištěná zapíchnutým modelářským špendlíkem v mezeře :lol: sice nic moc řešení, ale zároveň si tím špičatým špendlíkem pomáhám při otvírání.
Příloha:
PB091127.JPG
PB091127.JPG [ 91.25 KiB | Zobrazeno 5784 krát ]
Příloha:
PB091128.JPG
PB091128.JPG [ 99.2 KiB | Zobrazeno 5784 krát ]

Dvířka k servu jsou přelepená průhlednou isolepou, která jde kdykoliv bez následků strhnout a otevřít. Samozřejmě se musí opatrně. Navíc je tam vidět jediné protržené místo potahu, které se mi od jara povedlo. Nejdřív jsem myslel, že ho ,,sešiju,, kanagomem, ale nakonec jsem taky použil průhlednou pásku... bylo to rychlejší a jednodušší řešení.
Příloha:
PB091129.JPG
PB091129.JPG [ 90.38 KiB | Zobrazeno 5784 krát ]
Příloha:
PB091130.JPG
PB091130.JPG [ 100.03 KiB | Zobrazeno 5784 krát ]



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mars 1100 mm
PříspěvekNapsal: 09 lis 2013 16:28 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1677
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
A ještě pár dalších řešení. Přístup k prostoru pro baterku na Hortenu. Vpředu dva kolíčky pro zasunutí do přepážky a vzadu vlepený magnet pro zajištění a udržení na správném místě.
Příloha:
PB091131.JPG
PB091131.JPG [ 104.09 KiB | Zobrazeno 5784 krát ]

Dvířka k servům mají pant už jenom z jedné vrstvy potahového papíru a zajištěné pouze zatlačením do konstrukce která je udělaná napřesno, aby šla rozumně zavřít (zatlačit) a pomocí něčeho špičatého zase bez problémů otevřít. U tohohle letadla jsem volil nejlehčí možné řešení... myslím tím hmotnostní. Nemám ale ještě odzkoušenou funkčnost tohoto řešení.
Příloha:
PB091132.JPG
PB091132.JPG [ 97.6 KiB | Zobrazeno 5784 krát ]

Další moje oblíbené řešení, magnety a 4 vodící čepy zhotovené z lanovodů. Vnitřní na motorovém krytu a vnější vlepené v motorové přepážce. Trochu náročnější na přesnost, ale dá se to bez větších problémů zmáknout.
Příloha:
PB091135.JPG
PB091135.JPG [ 95.31 KiB | Zobrazeno 5784 krát ]



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 6 [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist