Právě je 26 dub 2024 11:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 3 z 5 [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sháním plánek
PříspěvekNapsal: 18 črc 2012 21:57 
Znalý uživatel

Registrován: 18 črc 2012 21:45
Příspěvky: 62
Zdravím všechny, jsem tu nový a procházím zrovna forum, pokud je to ještě aktuální, tak čirou náhodou mám plány na FW-190A, rozpětí křídel 100 palců tudíž skoro 2 a půl metru, jsou to 4 výkresy ve formátu pdf, takže by je stačilo nechat vytisknout malinko zmenšené a dali by se použít na menší rozpětí .-) jinak mám i mnoho jiných modelů z WW2 kdyby měl někdo zájem.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sháním plánek
PříspěvekNapsal: 18 črc 2012 22:38 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
k.fredy píše:
Zdravím všechny, jsem tu nový a procházím zrovna forum, pokud je to ještě aktuální, tak čirou náhodou mám plány na FW-190A, rozpětí křídel 100 palců tudíž skoro 2 a půl metru, jsou to 4 výkresy ve formátu pdf, takže by je stačilo nechat vytisknout malinko zmenšené a dali by se použít na menší rozpětí .-) jinak mám i mnoho jiných modelů z WW2 kdyby měl někdo zájem.


Tak i já jsem kdysi psal, že by se mi plán na tohle éro líbil, ale tahle velikost, to není pro mě, ani zmenšené :shock:
Ale píšeš i o jiných modelech WW2.... co takhle Hitlerovi tajné zbraně, jako Me163, Horten HoIX, Blom Voss, nebo něco podobně exotického máš, nebo stavíš :?: :?:


Naposledy upravil REX dne 19 črc 2012 21:55, celkově upraveno 1


_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Online
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sháním plánek
PříspěvekNapsal: 18 črc 2012 23:41 
Znalý uživatel

Registrován: 18 črc 2012 21:45
Příspěvky: 62
ME 163B-1A mám, jsou to 2 výkresy ve formátu opět pdf, ale měřítko na nich není, nebo jsem ho tam nenašel :-) tak by zřejmě asi záleželo na fantazii stavitele :-) pouze u výkresu trupu je měřítko v palcích a v přepočtu mi to vychází délka trupu něco okolo 90 cm plus/mínus...


Naposledy upravil k.fredy dne 18 črc 2012 23:52, celkově upraveno 1

Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sháním plánek
PříspěvekNapsal: 18 črc 2012 23:44 
Znalý uživatel

Registrován: 18 črc 2012 21:45
Příspěvky: 62
Jinak teď stavím americký dvojplošník z 1.světové války rozpětí metr a hned po něm mám v plánu se vrhnout na PBY-5A Catalina rozpětí něco málo přes 180cm.....s hydroplány zkušenost nemám, tak to bude jakási premiéra :-) ale jezdíme za tchýní do jižních čech a tam je rybníků víc než okolo Jaroměře polí, proto jsem se rozhodl že další bude hydroplán :-) :-) :-)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sháním plánek
PříspěvekNapsal: 19 črc 2012 07:25 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
k.fredy píše:
Zdravím všechny, jsem tu nový a procházím zrovna forum, pokud je to ještě aktuální, tak čirou náhodou mám plány na FW-190A, rozpětí křídel 100 palců tudíž skoro 2 a půl metru, jsou to 4 výkresy ve formátu pdf, takže by je stačilo nechat vytisknout malinko zmenšené a dali by se použít na menší rozpětí .-) jinak mám i mnoho jiných modelů z WW2 kdyby měl někdo zájem.

Ahoj, měl bych o ten plán zájem, případně jestli máš ještě něco kolem těch 100 palců.



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sháním plánek
PříspěvekNapsal: 19 črc 2012 12:24 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
k.fredy píše:
ME 163B-1A mám, jsou to 2 výkresy ve formátu opět pdf, ale měřítko na nich není, nebo jsem ho tam nenašel :-) tak by zřejmě asi záleželo na fantazii stavitele :-) pouze u výkresu trupu je měřítko v palcích a v přepočtu mi to vychází délka trupu něco okolo 90 cm plus/mínus...


Tak to mi rozpětí při takové délce trupu vychází nějakých 142cm, to by celkem vyhovovalo....
Ale ještě se večer podívám, jestli ho už doma náhodou nemám, ale jestli budu mít, tak taky jenom v PDF, kdyby tak už byl v měřítku na papíře, to by bylo něco 8-)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Online
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sháním plánek
PříspěvekNapsal: 19 črc 2012 16:49 
Znalý uživatel

Registrován: 18 črc 2012 21:45
Příspěvky: 62
Můžu ho nechat vytisknout v tiskárně na papír jestli chceš a poslat třeba na dobírku, na ten dvojplošník jsem si nechával tisknout formát A0 a chtěli za to necelou stovku... REXi napiš mi na mail k.fredy@seznam.cz a domluvíme se s tím plánem, zkoušel jsem ho sem dát jako přílohu a nejde mi ji sem dát, píše mi to, že přípona pdf ani zip nejsou povoleny. To samé i ty Pumo .-)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sháním plánek
PříspěvekNapsal: 19 črc 2012 18:08 
Znalý uživatel

Registrován: 18 črc 2012 21:45
Příspěvky: 62
Jinak ještě Pumo z těch větších by bylo ještě Arado 96B-rozpětí 86 palců, Focke Wulf TA 152H-rozpětí neuvedeno, jen měřítko 1:5, Grumman american Lynx AAIC-rozpětí něco okolo 80 palců, Howard Pete-rozpětí neuvedeno, ale odhaduju okolo 2 metrů podle fotek, Lavochkin LA-7-rozpětí 96,5 palce, Messerschmitt BF 109 G-10/K-4 rozpětí 1994 mm, F4U-I "Corsair"-rozpětí 93 palců, Hawker Tempest V. -měřítko neuvedeno, je tam ale doporučený motor 10ccm, tak to bude asi tak velký na ten motor :-) , Hawker Typhoon- rozpětí zas neuvedeno, ale je tam hmotnost 5,9 kg....., Ilyushin IL-2-hmotnost 15 liber (něco přes 7kg), Ju 87 Stuka-rozpětí 100 palců, P-38J Lightning-rozpětí 114 palců, Curtiss P-40D-rozpětí 94 palců, P-51 Mustang-rozpětí 98 palců, SBD-3/5 Dauntless-rozpětí 100 palců, AD-1/4 Skyraider-rozpětí 100 palců, Pak tu mám Spitfaira 111 palců, A6M3-5 "Zero"-rozpětí 91 palců, Fokker DR-1 "Red Baron"-rozpětí neuvedeno, vyčetl jsem z plánu jen že se jedná o velké měřítko, Fokker DVIII-rozpětí 9 stop a 3 palce :-) , SE-5A-měřítko 1:6, Sopwith PUP-měřítko neznámé, ale podle fotek co mám k plánu je to letadlo o polovinu větší než ten chlap co u něj stojí, takže odhaduju ke 3 metrům :-) , Spad-13 C.1-měřítko 1:4, hmotnost 20-22 liber, motor 30-35ccm. To je z těch okolo 100 palců, zbytek mam menší a pak ještě hromadu hydroplánů :-) jinak co se týká stavby, tak všechny modely jsou jen balsa-překližka, žádné EPP ani nic takovýho moderního :-)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sháním plánek
PříspěvekNapsal: 19 črc 2012 21:50 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Nj, povoleny jsou jen obrázky asi. Tak kdyžtak to můžeš nahrát třeba na ulozto.cz a dát sem odkaz.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sháním plánek
PříspěvekNapsal: 19 črc 2012 21:54 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
k.fredy píše:
ME 163B-1A mám, jsou to 2 výkresy ve formátu opět pdf, ale měřítko na nich není, nebo jsem ho tam nenašel :-) tak by zřejmě asi záleželo na fantazii stavitele :-) pouze u výkresu trupu je měřítko v palcích a v přepočtu mi to vychází délka trupu něco okolo 90 cm plus/mínus...


Tak jsem doma na CDčku taky našel a možná podle tvého popisu úplně stejného...
MESSERSCHMITT ME 163B 1A designed and drawn by John Moos -typuju, že je to on ;)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Online
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 3 z 5 [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist