Právě je 17 čer 2024 16:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lipolka = nebezpečný předmět
PříspěvekNapsal: 25 srp 2011 21:52 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
Dneska jsem vyštrachal lipolku, která delší dobu ležela nepoužívaná a k mému překvapení je trochu nafouklá na zmáčknutí měkká. Po mích zkušenostech z toho mám dolela strach už mi z jedný kterou jsem omylem špatně nabíjel sršel 3 metrový plamen naštěstí venku, tak bych nechtěl aby se mi to stalo doma zničeho nic u baterky, která někde leží 4 měsíce ladem. Přemýšlím o nějakém zákopu na zahradě kde bych je skladoval. :D


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipolka = nebezpečný předmět
PříspěvekNapsal: 26 srp 2011 09:23 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Salaman píše:
Dneska jsem vyštrachal lipolku, která delší dobu ležela nepoužívaná a k mému překvapení je trochu nafouklá na zmáčknutí měkká. Po mích zkušenostech z toho mám dolela strach už mi z jedný kterou jsem omylem špatně nabíjel sršel 3 metrový plamen naštěstí venku, tak bych nechtěl aby se mi to stalo doma zničeho nic u baterky, která někde leží 4 měsíce ladem. Přemýšlím o nějakém zákopu na zahradě kde bych je skladoval. :D

Řekl bych, že tím, že ji nenabíjíš tak bouchnout nemůže. To, že se nafoukla, tak může být tím, že jak ležela tak napětí kleslo nebezpečně nízko. ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipolka = nebezpečný předmět
PříspěvekNapsal: 26 srp 2011 09:51 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Tak ji zkus venku v nějakém zákopu nabít a uvidíš, jak na tom je ;-) :D

Já trochu měkou mám, když jsem to přehnal s lítáním a vybil ji víc než jsem měl... zatím funguje, ale pro jistotu ji nabíjím (sice doma) ve vyšším hrnci. :)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipolka = nebezpečný předmět
PříspěvekNapsal: 28 srp 2011 07:14 
Plodný uživatel

Registrován: 17 čer 2011 13:20
Příspěvky: 199
Taky je nabíjím v plechové nádobě.



_________________
Aeronca 10ccm (1,8m), Symfonik V2 (3m), VSO-10 (3m -Fara), VT-116 (3m -Fara), motorový kluzák (2,3m - vlastní konstrukce), L-13 Blaník (3,25m - Fara - stavba)
http://aero1000.rajce.idnes.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipolka = nebezpečný předmět
PříspěvekNapsal: 10 zář 2011 22:47 
Zelenáč

Registrován: 17 čer 2011 14:58
Příspěvky: 13
Ono to s tím nebezpečím nebude tak "horké" :D
(Přepůleno sekyrou, nabitá, stáří max. 30 cyklů)
Obrázek nepotřebuje další komentář...
Příloha:
LipolCuttedS.jpg
LipolCuttedS.jpg [ 100.53 KiB | Zobrazeno 3586 krát ]


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipolka = nebezpečný předmět
PříspěvekNapsal: 12 zář 2011 21:00 
Plodný uživatel

Registrován: 03 črc 2011 12:16
Příspěvky: 272
Bydliště: Náchodsko
Ahoj, podle mě by mělo stačit ji zkusit nabít v tomhle: http://rcm-pelikan.cz/index.php?sec=product&id=29881. Já sice lipolky neprovozuju, ale má takovej pocit, že když budou lipolky tam, je doma bezpečno :). Sice ten kouř z toho vyletí, ale ne oheň, který by mohl teoreticky i něco zasáhnout...



_________________
Moje modely: Wing-Dragon, Thunderbird glider (odstavený), Sbach RC-Factory 800mm, FOX 1800 Pelikán, Bobík na gumu
Spektrum DX6i, OrangeRX, AR610
Videa z letů mých letadel: http://www.youtube.com/pav9sob
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipolka = nebezpečný předmět
PříspěvekNapsal: 12 zář 2011 21:20 
Znalý uživatel

Registrován: 16 čer 2011 22:56
Příspěvky: 74
Někde na netu koluje video kde ten pytlík sfoukne i s tou lipolkou. Základ je nenechávat lipolky bez dozoru a nabíjet na nehořlavý podložce. Pajax 007


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipolka = nebezpečný předmět
PříspěvekNapsal: 12 zář 2011 21:33 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Pajax 007 píše:
Někde na netu koluje video kde ten pytlík sfoukne i s tou lipolkou. Základ je nenechávat lipolky bez dozoru a nabíjet na nehořlavý podložce. Pajax 007

Základ je nabíjet aku správně. Pak k destrukci nedojde. ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipolka = nebezpečný předmět
PříspěvekNapsal: 21 zář 2011 00:51 
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 15 čer 2011 22:26
Příspěvky: 41
Nemáte někdo zkušenost s Li-pol, když se vám ji podaří úplně vybít? Omylem jsem ve Foxovi zapomněl odpojit baterii (2s, 450mAh, Hyperion) od reguláturo a takhle mi to leželo přes měsíc na skříni. Když jsem se rozhodl, že baterii opět nabiju, tak mi nabíječka hlásila "LOW BAT VOLTAGE". V návodu pro nabíječ píšou, že to znamená, že je pro nabíjení zvolen nesprávný (nízký) počet článků a sada by nemohla být plně nabita. Několikrát jsem kontroloval, jsetli mám opravdu vše dobře nastavené a ne a ne spustit nabíjení. Nejspíš jsem baterii zničil a jestli budu chtít znovu s Foxem létat, tak nezbývá nic jiného, než koupit novou baterii :( . To by mi zase tak nevadilo, spíš mi vadí, že ji mám napevno umístěnou v trupu a budu muset kvůli výměně spoustu věcí demontovat a pak zase dát na své místo.



_________________
Optic 6 - 2,4GHz, Easy Glider Pro, Mentor, Extra 300
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipolka = nebezpečný předmět
PříspěvekNapsal: 21 zář 2011 10:38 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Taky jsem jednu vybil až na 0,5V / článek ale jen na 1 noc. No na lipolkový režim ti to nepůjde. Jediná možnost je na nabíječce nastavit režim pro NiMh nebo NiCd články s celkovým napětím podobným jako má ta lipolka v minimálním nabití... tedy pro 2S asi 6V (tedy 5 článek NiXX). Nastavit mírný proud... radši co nejmenší jde a nechat chvíli nabíjet. Jakmile napětí na celé baterce vyleze tak na 3V / článek, tak to můžeš přerušit, přepnout na lipol režim a dál by se nabíječka už měla chytnout a dobít lipolku normálně. Doporučuji aspoň na tohle 1 oživení menší proud. Pokud bude pak fungovat nějak normálně, tak dále můžeš nabíjet standardním proudem.
Takto oživená lipolka ale s vysokou pravděpodobností ztratí část své kapacity, vyměkne apd.
Je ale také možné, že už v ní proběhl nějaký destruktivní proces a nabít nepůjde... pak ji vhoď do solného roztoku a druhý den do sběrného dvora nebo na podobné místo.

Jo a když ji budeš nabíjet, tak radši v něčem kovovém (vysoký hrnec apd.), pokud by s ní něco bylo, tak ať nemusíte malovat :)

EDIT: Teď jsem si přečetl, že to máš ve foxovi... no ideální by to bylo ji vyndat pro případ že by začala nějak blbnout (nafukovat se apd.)


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist