Právě je 17 čer 2024 14:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jednorázová cigareta = LiPo baterie zdarma
PříspěvekNapsal: 14 říj 2023 14:57 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1058
Bydliště: Nové Město nad Metují
REX píše:
Já teda akorát stále nechápu proč se zabývat pitváním starých baterek bůh ví jaké kvality, navíc pěkný sajrajt a pak hledat dvě stejné aby šla dát dokupy zase jedna 2S??? :roll:

https://www.jino.cz/2-clanek_830

Ceny jsou od 150 kč, pro registrované je to ještě o pár kaček méně, do 200 kč jsou o dispozici čtvery o různých kapacitách a 2S 1000mAh za 290.... Za baterky které jsou nové, budou fungovat a dávat výkony!
Ale asi se dá i pochopit že pro někoho je 150kč moc, ale já to mám teda nastavené jinak, chci létat a ne dělat pokusy a nejistým výsledkem :mrgreen:


Mně REXi nedává smysl (ekonomický ani ekologický) ani samotná jednorázová elektronická cigareta :lol: Takže když už někdo má chuť tomuto elektroodpadu vnuknout ještě nějaký další, mnohem užitečnější účel, tak bych takovou snahu asi nikomu nezazlíval ;) I když já osobně bych tím čas také neztrácel.



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorázová cigareta = LiPo baterie zdarma
PříspěvekNapsal: 14 říj 2023 18:31 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 560
Bydliště: střední EU
Úplne zbytečný a odrazující flame.
Je to jako s práci nebo koníčkem... někoho to baví a někdo prostě musí. :D

Študák, co počítá každou kačku a chce létat ten prostě musí, nebo také ten koho se..štve do nebe volající mrhání a někoho to prostě baví a tak hledá jiné neprošlapané cesty. 8-)

pepan píše:
Vypreparoval jsem dnes tři druhy lipolek že čtyř variant e-cigart, celkem šest kusů, je to práce za trest.
Doporučuju dělat to venku je z toho strašlivej smrad a nejde se toho zabavit.
Rozhodně to dělejte v gumených rukavicích.
Nic z toho jsem neudělal a motá se mne z toho palice.

Takže mám toto
1x 500mA
2x 600mA
3x 550mA
Nevím zda to stálo za ten bolehlav. :?

Pepane nenech se odradit a hoď sem další podrobnosti i nějakou fotku. Ty rukavky mne napadli také a to jsem rozebíral jenom jedno cígo a šlo to skoro samo a bez násilí.



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorázová cigareta = LiPo baterie zdarma
PříspěvekNapsal: 17 říj 2023 20:37 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 560
Bydliště: střední EU
Získal jsem stejnou lipolku a tak ty experimenty budou s 2S variantou.

Uvažoval jsem jak změřit ty Céčka než jsem se nakonec zeptal internetu a ten, ty moje připravované experimenty výrazně zjednodušil... :D
Skvělý článek o tom jak lze s minimem měřicích přístrojů změřit a orientačně dopočítat Céčka (C-rate) baterie tj. jaký proud jsou baterie schopné dodávat bezpečně a bez jejích destrukce.
http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?sho ... ky&idc=124


Na stejném webu naleznete od fundovaných odborníků opravdu podrobně a polopatě popsané návody v seriálu článků o Li-Pol bateriích jak a za jakých podmínek bezpečně spojovat lipolky sériově či paralelně do funkčních celků a hlavně bezpečně.
http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... -----1cast

Doporučuji díl č.5 včetně diskuse... :lol:
Už tehdá (všimněte si datumu těch příspěvků) RCmafie úřadovala... :roll:



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorázová cigareta = LiPo baterie zdarma
PříspěvekNapsal: 24 říj 2023 11:31 
Znalý uživatel

Registrován: 23 črc 2022 17:59
Příspěvky: 94
Moc děkuji za ty slovenské články o lipolkách, né všemu rozumím, ale pospojování do série dle toho zvládnu a zaujala mne možnost spojit ty baterie paralelně a tím získám větší kapacitu, budu moci odebírat větší proudy a váhu baterek lépe rozložím na vyvážení modelů.

Nejsem odrazen a mimochodem nemám to zapotřebí, ale za hodinku a něco i když horší práce výdělek přes 600,- Kč/ hod. čistého, není ani v dnešní době špatný.

Focení a získání těch informací jsem musel nechat na ty šikovnější, proto ta pauza.
Zadal jsem úkoly a tohle se mne vrátilo, stačí to takhle?

Příloha:
LiPol akumulátory z jednorázových e-cigaret.jpg
LiPol akumulátory z jednorázových e-cigaret.jpg [ 137.63 KiB | Zobrazeno 444 krát ]

Příloha:
jednorázové e-cigarety.jpg
jednorázové e-cigarety.jpg [ 94.29 KiB | Zobrazeno 444 krát ]


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorázová cigareta = LiPo baterie zdarma
PříspěvekNapsal: 24 říj 2023 11:52 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1737
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
pepan píše:
Moc děkuji za ty slovenské články o lipolkách, né všemu rozumím, ale pospojování do série dle toho zvládnu a zaujala mne možnost spojit ty baterie paralelně a tím získám větší kapacitu....


Učivo druhého stupně základní školy řekl bych, která třída si nejsem jistý, 7.?



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorázová cigareta = LiPo baterie zdarma
PříspěvekNapsal: 26 říj 2023 19:59 
Znalý uživatel

Registrován: 23 črc 2022 17:59
Příspěvky: 94
Pro doplnění cíga 1-3 v sobě měli nějakou elektroniku a USB, takže baterka nejspíše v nich šla dobíjet, což odpovídá i stavu napětí těch lipolek. Ta elektronika byla každá jiná, pokud to dovedu posoudit dle počtu součástek a jejich nožiček, tak nejsložitější byla v cigu č1 a nejjednodušší v cigu č3.
Nechal jsem ty 600mA nabít na max. a pak vybíjet proudem 2A až na 3V a ta lepší to zvládla bez zahřívání po dobu 38 min.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorázová cigareta = LiPo baterie zdarma
PříspěvekNapsal: 04 lis 2023 13:53 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 560
Bydliště: střední EU
Díky za info Pepane.

Večer si budu vyzvedávat nějaké další použité e-cigarety co by skončili v odpadu a možná se dostanu i k nějakému měření.
Je ještě někdo koho by ohledně toho něco zajímalo a nezaznělo to zde?



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorázová cigareta = LiPo baterie zdarma
PříspěvekNapsal: 02 bře 2024 10:09 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 560
Bydliště: střední EU
Začínám mít nejenom těchto, ale všelijakých jiných lítiovek a nejenom LiPol, baterek povícero, tak jsem si sehnal a budu vyzvedávat plechovou bedýnku od střeliva, ať mám trošku klidnější spaní...

Tahle videa ve vláknu níže, mne fakt nenechávají klidným.
viewtopic.php?f=80&t=168&start=10



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist