Právě je 17 čer 2024 16:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LiFePO4 A123
PříspěvekNapsal: 13 úno 2012 00:35 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
Určitě ano, ale já to řeším ještě jednodušeji. Prostě od vypínače do napájecího konektoru na příjímači a serva jsou napájena přes sběrnici přijímače. Za ty léta bez problémů. :mrgreen:. Pro informaci EDGE 2,5m je osazen následovně: směrovka- HS 5955TG 1x, výškovka HS 5625 MG 2x, křidélka- HS 7966HB coreless digital 4x. motor- HS 420. :mrgreen:



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiFePO4 A123
PříspěvekNapsal: 13 úno 2012 01:08 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
vitstar píše:
Určitě ano, ale já to řeším ještě jednodušeji. Prostě od vypínače do napájecího konektoru na příjímači a serva jsou napájena přes sběrnici přijímače. Za ty léta bez problémů. :mrgreen:. Pro informaci EDGE 2,5m je osazen následovně: směrovka- HS 5955TG 1x, výškovka HS 5625 MG 2x, křidélka- HS 7966HB coreless digital 4x. motor- HS 420. :mrgreen:


No, to já právě budu mět na té extře 4x ty towardpro 996R po 13 kilech serva (prodávají to po čtyřech) ::)) a vůbec netuším kolik takový servo může žrát. A netuším právě ani co vydrží ta sběrnice na tom přijímači frsky. Tak jsem si říkal, že bych tu sběrnici obešel. Ovšem pokud tobě to šlape, tak mě to svádí to udělat taky takhle jednoduše a čekat jak si s tím chinakomponenty poradí ::))) A ten dvoučlánek je v pohodě? Nehřejou, nepálí se nějak ty serva? Asi ne no. Píšou teda u těch serv max 7 V, tak snad to vydrží nějak. Kdo nic nezkusí, nic nepokazí ::))



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiFePO4 A123
PříspěvekNapsal: 13 úno 2012 11:27 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
ta serva s tím nemají vůbec problém. Napětí plně nabitého článku se pohybuje okolo těch 7V, ale něco ztratíš v rozvodech a při odběru klesne na cca 6,8 V a to je napětí, které většina serv zvládá bez problémů. Jediný slabý bod by se mohla jevit ta sběrnice, ale pokud je to sedmikanál a víc, tak projektant a výrobce musí počítat s tím, že na to opravdu někdo ta serva připojí a bude je takto provozovat. A opravdu za ty léta jsem neměl žádný problém. Problém mi kdysi způsoboval přepínač záložních zdrojů ACUSWITCH kdy při vybití baterek váhal s přepnutím na záložní a způsoboval krátkodobě ztrátu napětí na přijímači. Takže po zjištění šel ven a dnes létám jedny baterky napřímo a mám klid. Každá další elektronická serepetička je jen možný zdroj těžko identifikovatelných problémů a hledej si příčinu v troskách 11 kg modelu. :mrgreen:



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiFePO4 A123
PříspěvekNapsal: 13 úno 2012 12:09 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
vitstar píše:
ta serva s tím nemají vůbec problém. Napětí plně nabitého článku se pohybuje okolo těch 7V, ale něco ztratíš v rozvodech a při odběru klesne na cca 6,8 V a to je napětí, které většina serv zvládá bez problémů. Jediný slabý bod by se mohla jevit ta sběrnice, ale pokud je to sedmikanál a víc, tak projektant a výrobce musí počítat s tím, že na to opravdu někdo ta serva připojí a bude je takto provozovat. A opravdu za ty léta jsem neměl žádný problém. Problém mi kdysi způsoboval přepínač záložních zdrojů ACUSWITCH kdy při vybití baterek váhal s přepnutím na záložní a způsoboval krátkodobě ztrátu napětí na přijímači. Takže po zjištění šel ven a dnes létám jedny baterky napřímo a mám klid. Každá další elektronická serepetička je jen možný zdroj těžko identifikovatelných problémů a hledej si příčinu v troskách 11 kg modelu. :mrgreen:

Na tom něco je, udělám to tak. takže úplně klasicky prostě a akorát použiju ten A123 a i kdyby se lítalo dýl, tak mě stačí zatím jedny ty baterky, protože nabít to jde i na letišti za chvilku. Napřesrok chystám dalšího chinakrobata 2.2 m s 50 benzinem a jak tě tak čtu, tak tam můžu postupovat stejně. To je fajn.



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiFePO4 A123
PříspěvekNapsal: 13 úno 2012 18:24 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
Nechci nějak strašit, ale podíval bych se do toho přijímače jestli tu napájecí sběrnici na konektorech nemaj ze slabé cestičky, číňani jsou schopný všeho. Měl jsem rozdělaný přijímač SkyFly a tam bych opravdu dával jenom mikroserva do 2kg. FrSky je ale v jiné cenové kategorii a vypadá kvalitně, tak to snad bude stavěný na pořádný serva ;)
Ještě mě napadá dát napájení z baterek doprostřed mezi serva, tím by se proud rozdělil do dvou větví. A nedávat obě křidélka na jednu větev, protože obvykle jsou namáhaná obě stejně, ale je to jenom taková teorie. :?:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiFePO4 A123
PříspěvekNapsal: 14 úno 2012 19:44 
Znalý uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 02 črc 2011 09:16
Příspěvky: 99
Bydliště: Trenčianska Turná
Salaman píše:
Ahoj, jeden Li-Fe článek má v nabitém stavu 3,2V a nabíječka ho musí nabíjet napětím 3,65V s přesností +/-0,03V jinak by došlo k poškození nebo zkrácení životnosti článku. Takže plně nabitá sériová dvojice těchto článků by měla napětí 6,4V. Ale jako přijímačové baterky se Li-Fe nepoužívají! Pouze jako pohonné, protože jsou stavěné na vysoké odběry proudu. Po vybití nízkým proudem baterie tzv. "změknou" to znamená, že při zátěži na nich podstatně klesne napětí a je to nevratné, žádné formování už moc nepomůže.
Jako přijímačovky se stále používají Ni-MH a nebo podle mě nejlepší řešení Li-pol v kombinaci s BECem, který zaručí stabilní palubní napětí 5V na které jsou stavěná všechna serva a přijímače.


Nechcem ti brať ilúzie ale...
1) Akumulátory A123/2300 (1100) majú naplno nabité 3,6V/čl (pár sekúnd) potom po pár minútach klesnú na 3,45V/čl a tam sa ustália na niekoľko mesiacov ak ju nepoužijeme...
2) Akumulátory A123 sa nabíjajú na 3,60000 na článok. Dlhodobé nabíjanie na vyššie koncové napätie im škodí. Znesú jednorázovo a krátkodobo aj 4V ale nie je to bez straty kytičky...
3) Po vybíjaní malým prúdom napr. Rx (spodná hranica je 2,8V) nezmäknú a dajú sa použiť aj ako pohonné. Zmäknú jedine dlhodobým niekoľkoročným nepoužívaním... a zníži sa im aj využiteľná kapacita
4) Akumulátory A123/2300 (1100) sú najgeniálnejšie akumulátory na napájanie Rx a serv a zatial nikto nič lepšie na modely od 3kg vyššie nevymyslel. U modelárov ktorí nelietajú s hračkami sú momentálne spolu s NiCd 1800SCE najpoužívanejšie !!!
5) Zdekar A123 nie je iba značka. Je to Firma ktorá tieto akumulátory vyvinula pre Dewalt a Chevrolet a má nanotechnológiu LiFePO4 ktorú zatial nikto nedokáže okopírovať. Vlastnosti A123 sú garantované a neexistuje aby mali rôzne vlastnosti.



_________________
Nie som zlý, iba rýpem. Do menej chápavých.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiFePO4 A123
PříspěvekNapsal: 27 úno 2012 13:13 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
Ahoj, přibylo mě éro 2020 mm rozpětí PACE SPIRIT a dám do něho 52 ccm benzin. Koupil jsem ho a na křidélkách jsou tato serva http://www.elcar.cz/2934-hitec-servo-.html mají tah jen 4.5 kila, není to málo? Je to toto letadlo http://www.rcletkakosice.sk/node/19 Ta serva jsou všude. Výškovka je dělená a taky hs-5475 na každou půlku jedno. A i na směrovku je tam. Tak nevím no. Majitel předemnou s tím lítal, ale jen plouživě asi, protože je v tom éru asp 120 20 ccm žhavík, tak s tím to asi moc neletělo.



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiFePO4 A123
PříspěvekNapsal: 27 úno 2012 15:35 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
:o kolik těch serv je na křidélkách? Pokud jen jedno tak je to opravdu dost málo, ale na běžnou akrobačku by se na křidélkách dala ta serva snést. Ovšem výškovka a směrovka to je jiná. Tam zcela určitě nejméně 10kg a víc a na směrovku bych se nebál dát takových 15-20kg tahu, pokud tedy s tím chceš zaletět nožový let. S těmi 5,5kg bych se bál, že při vývrtce nebo i při letu kolmo dolů nebude dostatek tahu na vyrovnání a nemluvě o fletru ta přídržná síla není nic moc. Další možnost je ta serva na směrovku zdvojit nebo ztrojit. :mrgreen:



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LiFePO4 A123
PříspěvekNapsal: 27 úno 2012 19:38 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
vitstar píše:
:o kolik těch serv je na křidélkách? Pokud jen jedno tak je to opravdu dost málo, ale na běžnou akrobačku by se na křidélkách dala ta serva snést. Ovšem výškovka a směrovka to je jiná. Tam zcela určitě nejméně 10kg a víc a na směrovku bych se nebál dát takových 15-20kg tahu, pokud tedy s tím chceš zaletět nožový let. S těmi 5,5kg bych se bál, že při vývrtce nebo i při letu kolmo dolů nebude dostatek tahu na vyrovnání a nemluvě o fletru ta přídržná síla není nic moc. Další možnost je ta serva na směrovku zdvojit nebo ztrojit. :mrgreen:

No, já si to myslel. na křidýlkách jsou o jednom. Tak asi teda bude Chinakrobat dřív. Dneska mě přišla ta serva Towardpro 996R, ta mají tuším 13 kilo. Ale nasadil jsem na ně páku a na konci páky to má vůli tak půl mm. Teda odhadem, možná míň, ale víc ne. Tak je tam asi dám, no. A na směrovku teda budu muset ještě něco koupit.



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist