Právě je 19 dub 2024 06:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 8 z 8 [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 01 črc 2012 21:41 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
Tož upřímnou soustrast. Ale to se stane, chce to vytrvat a hledat příčiny. Já právě teď pomalinku ztrácím odvahu vyletět s tím pace spiritem. Myslím, že za 11 tis bych ho prodal a měl bych na solidní rádio. A letěl bych až s tím excelentem co ted stavím. No, pokud bude dobrá klikovka a zbytek, tak karbec se dá koupit a motor by mohl byt ok. Elektronika snad taky až nejspíš na nějaký serva. No a éro nevím co by případně stálo za repas. V každým případě to chce nepropadat panice a valit dál. Tož držím palce.



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 01 črc 2012 22:04 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Tak to je smutná zpráva, :cry:
Já políbil čumákem matičku Zemi v sobotu cca 12:30hod...
EPP Me 163, cca 85cm, pod plynem téměř střemhlav a oblíbený průlet nad zemí se mi tentokráte nevyplatil... ale patří mi to!
Pravděpodobně se ve velké rychlosti kroutily EPP elevony a nereagovalo na řízení, stačilo ubrat, což jsem taky udělal, ale pozdě. Alespoň jsem trochu zmírnil náraz a šel do země pod úhlem.
Ale: z vrtule byly rázem dvě :D , naprasklá motorová přepážka, vytržená křídla z trupu vpředu, naštěstí jen částečně, utržený kus elevonu, ložiska v motoru asi na odchodu a baterky mi vypochodovaly z trupu naproti...
Takže asi opravitelné, ale jsem vůl, vyloženě moje chyba a málo vyztužené křídlo a elevony proti průhybu.
Fotky nemám, smutné věci nerad fotím, ale tohle jsem chtěl vyfotit, ovšem můj stařičký digitál řekl NE a na nic nereaguje, zapne se a pak nic, vypnout jsem ho musel vyndáním baterek :?:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 02 črc 2012 12:48 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Já to sice viděl až těsně před dopadem, ale z toho co říkal Martin, tak bych to spíš viděl na utržení proudnice a vývrtka. Nebyl tak vysoko aby to vybral. Těžko se teď určí příčina, důležitý je, že se nikomu nic nestalo, ale model to byl opravdu krásný. Osobně bych už do stejnýho éra nešel. Přeci jenom konstrukce je celkem těžká a přes 100 g/dm2 je hodně, takže bych zkusil něco jiného. Každopádně Martine, nenech se tím prosímtě rozhodit a pokračuj s tím co děláš. Jsi pan Pilot a lítáš dobře. ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 02 črc 2012 14:10 
Plodný uživatel

Registrován: 12 čer 2011 13:46
Příspěvky: 374
Bydliště: Hlinné 51801 Dobruška
Karas píše:
Já to sice viděl až těsně před dopadem, ale z toho co říkal Martin, tak bych to spíš viděl na utržení proudnice a vývrtka. Nebyl tak vysoko aby to vybral. Těžko se teď určí příčina, důležitý je, že se nikomu nic nestalo, ale model to byl opravdu krásný. Osobně bych už do stejnýho éra nešel. Přeci jenom konstrukce je celkem těžká a přes 100 g/dm2 je hodně, takže bych zkusil něco jiného. Každopádně Martine, nenech se tím prosímtě rozhodit a pokračuj s tím co děláš. Jsi pan Pilot a lítáš dobře. ;)


Přikláním se k vyjádření Tomáše,to se může stát každýmu z nás,nenech se odradit a lítej dál


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 02 črc 2012 18:30 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Hrozně moc děkuji za podporu, to je věc která mne vždy nakopne k dalším krokům. Jen teda nevím s tím pan Pilot ,když mám jednou letadlo ve střeše, podruhé v louce a to všechno jsem stihnul za cca pul roku. Zatím budu létat s jojákem, koupím parašutistu a budu si ho házet z katany :lol:. Lhal bych, ale kdybych nepřiznal že se mě v hlavě honí další stíhačka. Prostě jsou to úžasně rychlá letadla a to mne láká. U jojáka když udělám chybu je čas stím něco udělat - prostě přemotorovanej akrobat,ale u stihačky . . . než ti dojde že jsi udělal chybu jdeš model hledat zabořenej po křídla v louce :lol: Jak k tomu jednou člověk čuchne tak to už nejde pustit. Jedou z hlavních příčin, když pominu , svoji pilotní chybu (což byla asi ta hlavní věc proč letadlo spadlo) tak byl slabej motor na tak těžké letadlo. Dnes už vím, že tam měla bejt opravdu minimálně ASP 10ccm a ten by pravděpodobně mustanga už z pádu dostal. Konec co by kdyby ;) . Jdu hledat další budoucí oběť mé letecké dovednosti :lol: .



_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 03 črc 2012 12:12 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
Tak to má být, tak je to správné :mrgreen:
Já jsem v pátek vyrazil také a první let při přistání mi zdechl motor ve výšce cca 2 m. Součet: podvozek + vrtule Fiala. Při druhém startu se synkovým Edgem jsem při přistání vylomil podvozek. :mrgreen: Takže se moc těším na další lety !! :mrgreen: Prostě se zadařilo!!!



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 12:23 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Tady dám video z létání s mustošem http://www.youtube.com/watch?v=IiK-IFEtSsk&list=PLA8C1072A7421AF4C&index=3&feature=plpp_video takto ho zachytnul a zpracoval salaman zacož mu tímto děkuji. Aspoň mám památku a budu se těšit na příští sezonu, protože bych si rád pořídil stíhačku znovu.



_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 18 črc 2012 23:31 
Znalý uživatel

Registrován: 18 črc 2012 21:45
Příspěvky: 62
Podle toho co si psal že model dělal před nehodou se mi zdá, že selhalo ovládání, mám na mysli výpadek elektroniky, není to možné? Jsem tu nový člen na foru, původem Jaroměřák a stále se tam vracím za rodiči ikdyž už tam nějaký ten pátek nežiju ale v Josefově na letišti jsem se kdysi učil s modely létat a tak mě vždy zamrzí když tam někde a nebo jinde poblíž někdo udělá "BUM"...pár se mi jich tam taky povedlo, ale nikdy to nebylo takové aby to bylo takové to poslední bum...člověk si nedá nikdy pokoj a o tom to je :-)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 19 črc 2012 10:00 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Ahoj. No to se bohužel zatím nepodařilo zjistit jestli to byl výpadek signálu, baterky nebo jiná událost. Doufejme, že spojení vydrží aspoň u Canary po dobu než si Martin koupí nové rádio.

Jinak v Josefově jsem jedno takové totální BUM viděl letos na letišti. Nevím kdo to byl (staví si modely do formy sám) se rozjel s letadlem, vzal to nahoru, letadlo se začalo stáčet neřízeně do prava až to napálilo do země. Rozlítlo se spousta třísek a bylo KO. No ale majitel že si prý do týdne udělá nové. :)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 19 črc 2012 13:28 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Já doufám, že pád byl opravdu zapříčeněn ztrátou rychlosti a pádem do vývrtky. Uvidíme jak bude vysílačka držet při záletu canary. Zatím s EPP katanou létám skoro obden a vpohodě tak uvidíme.



_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 8 z 8 [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist