Právě je 19 dub 2024 12:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 7 z 8 [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2012 09:57 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Myslim,že to nebude nutne a fotek bude ještě kupa. Samozřejmě budu klapky nejdřiv ladit v dostatečné výšce.



_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2012 10:01 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
martin104 píše:
Myslim,že to nebude nutne a fotek bude ještě kupa. Samozřejmě budu klapky nejdřiv ladit v dostatečné výšce.

Takhle se chodí do práce? :D
Myslím, že víc než klapky bude potřeba trénovat přistání, párkrát si to zkusíš a ono to půjde. ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2012 11:06 
Znalý uživatel

Registrován: 16 čer 2011 22:56
Příspěvky: 74
To Martin 104
Podstatné je že sklopením křidélek vytvoříš krásné pozitivy. Až půjdeš na přistání a začneš Mustanga natahovat tak ti spadne po křídle. Ony se ty original klapky nedělaly u kořene křídla pro nic za nic. Opravdu bych to nedělal , zejména u dolnokřídlé stíhačky. Souhlasil bych s Karasem, časem se to přistání zlepší a klapky ani potřebovat nebudeš.
Pajax 007


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2012 11:53 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Tak ve větší výšce se to zkusit může a uvidí se jestli to půjde nebo ne. Třeba si i ve výšce může odzkoušet simulaci přistání... (tedy let na přistávací rychlosti a vysunout klapky)... no a pokud to spadne po křídle, je čas to vybrat. :)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2012 12:23 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Přistání je trochu oříšek,ale časem si to vychytám a bude dobře. ;)



_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 17 čer 2012 20:29 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Dneska jsem opět krotil mustoše a už je vše o poznání lepší,začínám se sním zžívat, jen po přistání chvilku jede a pak padne na čumák. Ještě mne napadlo dát na výškovku max výchylky a k tomu 55% EXPA(aby to nebylo tak citlivé kolem neutrálu). Normálně létám s 45 % výchylek bez expa. Těsně před dosednutím tam cvaknu velké výchylky a jak dosedne naplno přitáhnu výškovku. Doufám že bych tímto mohl zamezit překlopení letadla na čumák. Uvidíme příště.



_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 17 čer 2012 20:46 
Znalý uživatel

Registrován: 16 čer 2011 22:56
Příspěvky: 74
Zdarec
Každá správně vyvážená stíhačka spadne na čumák. Jinak s těma výchylkama to je řešení, pokud to při přistání zvládneš. Akorát bych je cvaknul těsně po dosednutí.
Pajax 007


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 18 čer 2012 19:15 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Ještě špekuluju nad vrtulej. Mám tam masterku 12x6. Možná by tam mohla bejt i 12x7 ,ale mám obavu aby ji motor utáhl (ASP 8.5ccm s palivem Tornado 5% nitra) . Jde mě oto abych co nejrychleji nabral rychlost nad pádovku po startu. Jak se rozjede mám obavu aby nezakopnul o drn a nezakousnul se čumákem do země, tak se ho snažím po 15ti - 18ti metrech zvednout do vzduchu a než se rozjede ve vzduchu tak se slušně kolíbe ;) . Je mě jasné že potřebuje rychlost, tak právě vymějšlím jak ji co nejrychleji nabrat a možná vrtule s větším stoupáním by mohla pomoc. Stejně se časem,jak mě otrne nevyhnu koupi silnějšího motoru ;) . Jak nabere rychlost - poslouchá jak beránek ;) prostě stihačka jak má být.



_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 18 čer 2012 19:39 
Znalý uživatel

Registrován: 16 čer 2011 22:56
Příspěvky: 74
Zdarec
Já to třeba u B17 řeším tak že mi kámoš model podrží, já dám plný plyn, natáhnu výškovku a kolega model pustí. Výškovka je dostatečně ofukovaná už od začátku a model na takových 95 % start zvládne.
Pajax 007


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mustang P 51
PříspěvekNapsal: 01 črc 2012 21:22 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Oznamuju všem přítomným modelářům smutnou zprávu,že dnes v 07:20 doško k tragické a totální nehodě Mustanga P 51. Po vodorovném letu na maximální rychlosti jsem přitáhl a provedl ostré stoupání cca 50 metru,pul obrat na záda, přitáhl jsem výškovku abych ho otočil zpět a model se stal neovladatelný , nereagoval na nic,naložil jsem mu plnej knedl, motor zabral a plně jsem přitáhl výškovku abych ho srovnal,ale stejně šel střemhlav dolu. Možná to přitažení výškovky byla právě ta osudná chyba ,ale to se už asi nedozvím. Násladovala pořádná pecka do země za horyzontem.Výsledek je totálně zničená trup za kabinu, utržený karburátor na motoru , rozlámené křídlo pod potahem atd.


Přílohy:
DSC08018.jpg
DSC08018.jpg [ 525.27 KiB | Zobrazeno 3243 krát ]

_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 7 z 8 [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist