Právě je 19 dub 2024 05:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 12 [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: JOJO
PříspěvekNapsal: 04 pro 2011 23:19 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Minulý týden jsem dovezl nový přírůstek do svého hangáru, plnokrevného a přemotorovaného JOJÁka ;) . První 3 dny jsem se kamarádil s motorem než jsem začátečnicky přišel na to co vlastně motor potřebuje k tomu aby chytnul v teplotách kolem 0 st. Celsia. Dnes přišel ten pravý okamžik k záletu. Šel jsem na letiště nahodil motor, doseřídil ( čumákem nahoru i dolu - vše ok) dojel jsem na start a hurá do vzduchu. Start byl na pár metrech a hned ostře nahoru, náklon do leva a chcípnul motor a mě přešel humor. Naštěstí a hlavně nad moje očekávání se nachalo s modelem naprosto v pohodě přistát i bez motoru. Následovalo další nastartování a tradá do vzduchu. Létá krásně žádné záludnosti se zatím neprojevují. Létal jsem na čtvrt max půl plynu a super. Na závěr jsem si udělal průlet na plný plyn a to byl dobrý cvrkot ;) . Následovalo nalétnutí na přistání a přiblížení vše vypadalo nadějně jen dosednutí bylo tvrdší, což nepobral podvozek,který zůstal na kraji letiště a následovalo přistání na břicho :-) . Podvozek byl přišroubovanej 3 plast šrouby do plastových matek, které byli zamáčknuty do otvoru v trupu - ty se právě vytnuly z trupu. Trochu jsem to předělal a mám letadlo připravené na další let. Něco k rozměrům: rozpětí 1270mm, délka 1320mm, váha modelu 1.7 kg bez paliva, motor ASP 8.5ccm, nádrž 250 ml. Fotky jsou v mém profilu kde je odkaz na fotogalerii.



_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 05 pro 2011 13:11 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Tak paráda že ti to lítá. Někdy se taky musím na to tvoje letiště podívat. Třeba až nachumelí... lyže na toho Joja už máš? :)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 05 pro 2011 16:11 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Lyže jsem na něj ještě nescháněl, ale zatím to na sněžení moc nevypadá tak jsem v klidu. Spíš přemýšlím o nějakém pořádném žhavení na zimu. Asi koupím Pb baterku s koncovkou a bude klid.



_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 05 pro 2011 16:18 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Dneska se mě podařilo zmenšit fotky tak je tady dávám.


Přílohy:
IMG_0612.JPG
IMG_0612.JPG [ 114.48 KiB | Zobrazeno 5186 krát ]
P1230736.JPG
P1230736.JPG [ 114.83 KiB | Zobrazeno 5186 krát ]

_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 29 pro 2011 11:45 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Tak je po smrti. Včera jsem si koupil set spektra s přijímačem optima 6 a po 3 letu přestalo letadlo poslouchat a následoval pád a JOJO je na sračku :cry: . Dnes jsem dovezl přijímač na reklamaci a uvidíme co bude dál.



_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 29 pro 2011 12:42 
Plodný uživatel

Registrován: 17 čer 2011 13:20
Příspěvky: 199
To zamrzí....vždy, když se mi něco podobného stane, tak se nu tu kterou činnost chci vykašlat (není to jen o modelařině), ale jak to přejde, jdu dál...



_________________
Aeronca 10ccm (1,8m), Symfonik V2 (3m), VSO-10 (3m -Fara), VT-116 (3m -Fara), motorový kluzák (2,3m - vlastní konstrukce), L-13 Blaník (3,25m - Fara - stavba)
http://aero1000.rajce.idnes.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 29 pro 2011 12:55 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Jsme s tebou. Je to smutný přijít o model v takhle ranném stádiu užívání, ale i to bohužel k modelařině patří a nesmíš se tím nechat pohltit. Věřím, že koupíš něco dalšího.



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 29 pro 2011 13:09 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
Tak to je teda rána :o
Ty příznaky jak je popisuješ jsou typické pro ztrátu signálu anebo ještě hůř pro ztrátu napájení. Pokles napětí způsobí tmu v přijímači a pak i když se napětí třeba zdvihne tak se už nenaspáruje s vysílačem a je na tragedii zaděláno. Tenhle stav vzniká většinou při slabých baterkách nebo je někde uklepaný drát v instalaci a je hotovo. Při létání v zimě nebo v chladu je dobré mít opravdu tvrdé zdroje. Některé baterie při poklesu teplot nejsou schopny dávat trvale větší proudy a obecně tyhle systémy jsou na poklesy proudů háklivé. A výsledek je při létání vždy dost nemilý.



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 29 pro 2011 13:17 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
vitstar píše:
Tak to je teda rána :o
Ty příznaky jak je popisuješ jsou typické pro ztrátu signálu anebo ještě hůř pro ztrátu napájení. Pokles napětí způsobí tmu v přijímači a pak i když se napětí třeba zdvihne tak se už nenaspáruje s vysílačem a je na tragedii zaděláno. Tenhle stav vzniká většinou při slabých baterkách nebo je někde uklepaný drát v instalaci a je hotovo. Při létání v zimě nebo v chladu je dobré mít opravdu tvrdé zdroje. Některé baterie při poklesu teplot nejsou schopny dávat trvale větší proudy a obecně tyhle systémy jsou na poklesy proudů háklivé. A výsledek je při létání vždy dost nemilý.

Řekl bych, že v tom problém není. Jelikož šel na přistání takže nedocházelo k velkým odběrům, ale co je důležitý, tak že nejde přijímač, ikdyž ho zkoušel do jiného éra. O to víc to nasere, když to byl fungláč. :roll:



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 29 pro 2011 13:32 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
No to jo... a když ještě přejde z Mhz, kde to cukalo na "bezpečných" 2,4Ghz a ono to pak vypadne úplně tak to nas.re tuplem. :(


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 12 [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist