Právě je 19 dub 2024 22:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 10 z 12 [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 09 črc 2012 09:39 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Nj, je to blbý že ani není jasný jestli je nějaký problém ve vysílači (Optic 6) nebo v systému (Hitec Spektra). S Opticem jsem měl problém jednou, ale to něco odešlo na zemi a pak nešel PPM signál do modulu... ale to nešlo trvale. A Assan mi prozatím vždy ve vzduchu fungoval. Jedna možnost by tedy byla vyměnit systém za třeba Assan / Frsky / Duplex... no ale pokud je něco ve vysílači, tak by sis stejně nepomohl.
Asi bych tedy taky volil výměnu kompletního RC. Buď nějakou Futabu s FHSS nebo Fasst a nebo třeba Graupner HOTT.

Taky bych to viděl, že dlouho nezůstaneš u EPP, ale asi bych nejdřív vyměnil tu RC soupravu. Zákon schválnosti je, že v tom EPP ti to třeba rok bude lítat v pohodě, pak to nevydržíš, koupíš spalováka a po 1 minutě ho rozštípeš na ztrátu řízení.

Na diagnostiku problému by asi bylo dobré nějaké logování (záznam) přenosu signálu, jak jsem ti včera psal, ale nevím, jestli něco takového existuje. Pokud bys pak spadnul, bylo by v záznamu vidět, jestli vysílač trvale posílal signál nebo došlo k přerušení. Pak by bylo jasnější, kde může být chyba.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 09 črc 2012 19:05 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Zdenku přesně jak říkáš, dneska jsem létal s katanou 6 baterek a prostě uplně v pohodě. Vubec žádný problém. To je prostě jak naschval ;) . Snad to bude už dobrý, do té doby než ucejtí vysílačka spalovák :lol: .



_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 09 črc 2012 20:52 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Chlapy jsem hroznej mě ten spalovák chybí kurnik děsně. Špekuluju jestli si místo EPP nepořídím CANARY http://www.jino.cz/canary-arf-1573-mm-183.html. Cenově to vyjde nastejno jako bych si koupil staší epp s baterkama. ;) Je to hrozný jak člověk navykne spalovákům. Strach mám ale . . . spalovák je spalovák



_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 11:01 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
Ahoj Martine, EPP by u tebe byl hodně velkej krok spátky, klidně si kup Canaryho, ale bez nové vysílačky to nemá smysl ta prostě nesmí zradit. Já mám sotva týden Futabu T8FG se systémem FASST a jsem s ní zatím naprosto spokojený, už měla premiéru na leteckém dni v Chotči, kde teda modelářů moc nebylo i když poprvé jsem tam viděl RC paragliding, ale co se týče účasti dospělých letadel a letových ukázek, tak to bylo skoro na úrovni leteckých dnů v HK.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 11:13 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
Čo sa bojíš. :mrgreen:
Pokud pořešíš soupravu, tak je přece jedno s čím létáš. A vůně spáleného ricinu je nenahraditelná. I když já jsem propadl již tvrdším vůním a pro mne není nad benzín. Tyhle závady elektroniky se velmi těžko hledají a zvláště pokud máš výměnný modul 2,4 na vysílači. To je další možný zdroj problémů(špatný kontakt atd), systémy 2,4 jsou obecně náchylné na kolísání napětí takže i v okamžiku kdy MHZ souprava ještě funguje tak 2,4 ztrácí signál a znovunavázání spojení se podaří většinou až zrakové, pohledem na trosky. Většina pádů na 2,4 Ghz se odehraje nikoli na rušení ale na neidentifikovatelnou závadu která končí voláním "neřídím". Stačí slabý palubní zdroj. Pokles napětí při záběru všech serv při nějakém složitějším obratu a je vystaráno. A na zemi vše opět chodí! Další chuťovkou bývají vyklepané vypínače, při motorovém chodu občas dojde k uklepání kontaktů a i při krátkodobém výpadku je prodleva při znovunačtení systému fatální. A takto by šlo pokračovat dále a dále :mrgreen:



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 11:15 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Přesně jak píše Honza. Asi bych pořídil lepší vysílajdu. Vím o čem mluvím, prodej optika s přijímačema a kup minimálně co mám já, nebo Graupner. Bez spolehlivé vysílačky nikdy nebudeš mít jistotu, že spadneš na něco jiného. Klidně EPP pořiď, myslím, že potřebuješ čas si to v hlavě srovnat a hlavně se uklidnit, tohle je období, které by pro každého modeláře bylo těžké, ale věz, že máš mou podporu a budu jen rád, když budeš pokračovat v modelařině. Nechci urazit někoho jiného, ale ty jsi jeden z těch, co mi dává sílu a díky tobě mne modelařina baví víc. :) ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 13:17 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Vysílačku bych si koupil asi tuto http://www.jino.cz/mx-12-2-4ghz-hott-rc ... 9120.html#. Ta snad bude lepší a spolehlivější než muj optik. Jak prodám optika tak se budu pokukovat po spalováku. Na jednu stranu si říkám, že se mě optika prodávat nechce ,ale rozstřelit další letadlo se mě taky nechce :lol: rozhodování to je můj složitej proces :lol: . Ještě jednou všem děkuji za podporu.



_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 13:45 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
Když se jedná o tolik peněz je u mě rozhodování také složitý proces, pár hodin na pročítání RCmánie jsem musel obětovat, než jsem se rozhodl pro takovouhle investici a předpokládám, že mi bude nové rádio sloužit řadu let. Jestli chceš ušetřit, tak si kup Futabu co má Tomáš, ale já už nedám dopustit na FASST :)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 14:27 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27 črc 2011 20:57
Příspěvky: 303
Bydliště: Bolehošť
Tak to budu muset rozprodat celej svuj arsenál :lol: :lol: .



_________________
http://martin104b.galerie.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JOJO
PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 14:59 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
Tak zase musíš vzít v úvahu že nekupuješ housku na krámě ale investuješ do zařízení které by ti mělo sloužit několik let a v elektronice jde vývoj krutě rychle dopředu. Chce si to projít´fóra, někde na letišti si osahat rukama co ti bude sedět a hlavně si omrknout programování abys nebyl pak třeba naštvanej složitostí jednotlivých přístupů do menu. A dostupný servis je taky důležitý. Taky by tě měla zajímat šíře sortimentu přijímačů a jejich cena. A co je velmi důležité je počet kanálů. Rozhodně 6 kanál je minimum, optimum je tak 8-9 kanál. Časem si třeba budeš chtít postavit něco většího kde budeš mít třeba 3 serva na křídle, každou půlku výškovky s jedním servem atd a tam ti pak přijde každý programovaterlný kanál vhod. Tohle a mnoho dalšího by mělo při tvém rozhodování být důležité. :mrgreen: :geek:



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 10 z 12 [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist