Právě je 01 črc 2024 11:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problém Graupner MX-12s 40MHz
PříspěvekNapsal: 22 črc 2011 09:38 
Plodný uživatel

Registrován: 17 čer 2011 13:20
Příspěvky: 199
Ahoj, mám následující problém. Při provozu vysílače MX-12s, 40MHz (cca 3,5 roku stáří). Náhlé nakopnutí a jakoby vynechávání motoru (jako byste prostě rychle ubrali a zase přidali plyn), při "nakopnutí" je slyšet i pípnutí regulátoru/motoru. Po testu na zemi se zataženou anténou po cca 15m to samé - chaos serv a nakonec výpadek signálu - pípání. S vytaženou anténou to jsou takové krátkodobé výpadky signálu. S lodičkou to samé. Pak najednou bez problémů funguje. Po týdnu opět stejné problémy, prostě teď funguje a najednou..hup, hup.. a zase funguje. Vyzkoušeno na více přijímačích s různými kanály a stále stejné. Používám Rx Graupner a Hitec. O rušení pravděpodobně nejde, protože současně v provozu jiný vysílač na 40MHz a ten bez problémů i se zataženou anténou. Předpokládám, že jde o problém vysílače. Nečekám, že to tady vyřeším, stejně pošlu k Hnízdilovi, jen se ptám, zda někdo již řešil podobné a případně na co se zaměřit a dávat pozor. Dík



_________________
Aeronca 10ccm (1,8m), Symfonik V2 (3m), VSO-10 (3m -Fara), VT-116 (3m -Fara), motorový kluzák (2,3m - vlastní konstrukce), L-13 Blaník (3,25m - Fara - stavba)
http://aero1000.rajce.idnes.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém Graupner MX-12s 40MHz
PříspěvekNapsal: 22 črc 2011 10:28 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Ahoj, předpokládám, že anténou to nebude, když jsi zkoušel víc přijímačů. Sice nemám zkušenosti s tímto problémem, ale zřejmě bude problém ve VF modulu, je ale divný, že občas to udělá občas ne. Viděl bych to na studeňák nebo přerušený kontakt. Máš dvě možnosti, buď se do toho mrkneš, třeba to je prkotina, nebo to pošleš do servisu. Každopádně bych s tím nelítal. ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém Graupner MX-12s 40MHz
PříspěvekNapsal: 22 črc 2011 22:09 
Plodný uživatel

Registrován: 28 čer 2011 09:41
Příspěvky: 129
Bydliště: Jaroměř
Kolega měl stejný problém,výpadky signálu i na zemi,divoký tanec serv a pípání reglu.Po opětovném vypnutí a zapnutí vše o.k.,ale jenom do doby něž přidal plyn.Pak se vše začlo opakovat.
Vyřešil to až křížák s kterým jsme přímo na louce otevřely rádio,a závada byla na světe.
Studenák na kabelu vedoucí k anténě.
Po přeletování kabelu,kolega pro jistotu poslal rádio do servisu,(p.Hnízdil,Praha)ale vše bylo v pořádku.
Vše dělal jenom špatně přiletovaný kabel.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém Graupner MX-12s 40MHz
PříspěvekNapsal: 23 črc 2011 10:07 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
BaPe píše:
Kolega měl stejný problém,výpadky signálu i na zemi,divoký tanec serv a pípání reglu.Po opětovném vypnutí a zapnutí vše o.k.,ale jenom do doby něž přidal plyn.Pak se vše začlo opakovat.
Vyřešil to až křížák s kterým jsme přímo na louce otevřely rádio,a závada byla na světe.
Studenák na kabelu vedoucí k anténě.
Po přeletování kabelu,kolega pro jistotu poslal rádio do servisu,(p.Hnízdil,Praha)ale vše bylo v pořádku.
Vše dělal jenom špatně přiletovaný kabel.

Tak to jsi mi potvrdil mou domněnku. Kdyby to byla pravidelně se opakující závada, tak je jistě problém v elektronice nebo softwaru, náhodný problém vždy věstí studeňák či načatý kabel. Tak hlavně aby to vyřešil.



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém Graupner MX-12s 40MHz
PříspěvekNapsal: 23 črc 2011 10:56 
Zelenáč

Registrován: 01 črc 2011 22:02
Příspěvky: 10
Já jsem měl podobný problém u Graup.FM 314,a byl to patrně krystal v přijímači.Patrně proto,že jsem posléze vyhodil i přijímač,pro jistotu.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém Graupner MX-12s 40MHz
PříspěvekNapsal: 25 črc 2011 07:13 
Plodný uživatel

Registrován: 17 čer 2011 13:20
Příspěvky: 199
Tak jsem otevřel vysílačku, sice jsem nic neviděl, nevim jak poznám studeňák. Zkusil jsem tu anténu, sice jsem ten šroubek nejdřív povolil, místo abych ho utáhnul a tím aspoň nějak zjistil zda byl volný, ale přesto mi přišlo, že to šlo povolit nějak lehce. Zkouknul jsem to, dotáhl a zavřel. Vyzkoušel na zemi se zataženou anténou a v pořádku, tak jsem šel lítat a taky v pořádku. Uvidim jak to pujde dál, ale možná jemné povolení a už to zlobilo. Táta mi řekl, že cca před 25 lety jsme měli stejný problém, ale to jsem byl kluk a nepamatuju se. Zdá se teď že je to zase dobrý. Se servisem počkám po sezoně. Dík všem.



_________________
Aeronca 10ccm (1,8m), Symfonik V2 (3m), VSO-10 (3m -Fara), VT-116 (3m -Fara), motorový kluzák (2,3m - vlastní konstrukce), L-13 Blaník (3,25m - Fara - stavba)
http://aero1000.rajce.idnes.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém Graupner MX-12s 40MHz
PříspěvekNapsal: 25 črc 2011 21:36 
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 01 črc 2011 21:25
Příspěvky: 18
Bydliště: Ostrava (Šenov)
PavelN píše:
... nevim jak poznám studeňák.

No přece bude studený, pokud by byl teplý, tak to bude teplák.
To byl vtip, možná hloupý, hledá se kure... těžko, což není taky moc chytrá odpověď ...



_________________
SPEKTRUM DX7
ASW 28 * Focus * Samael * Bristol Scout
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém Graupner MX-12s 40MHz
PříspěvekNapsal: 25 črc 2011 21:46 
Plodný uživatel

Registrován: 28 čer 2011 09:41
Příspěvky: 129
Bydliště: Jaroměř
PavelN píše:
Tak jsem otevřel vysílačku, sice jsem nic neviděl, nevim jak poznám studeňák. Zkusil jsem tu anténu, sice jsem ten šroubek nejdřív povolil, místo abych ho utáhnul a tím aspoň nějak zjistil zda byl volný, ale přesto mi přišlo, že to šlo povolit nějak lehce. Zkouknul jsem to, dotáhl a zavřel. Vyzkoušel na zemi se zataženou anténou a v pořádku, tak jsem šel lítat a taky v pořádku. Uvidim jak to pujde dál, ale možná jemné povolení a už to zlobilo. Táta mi řekl, že cca před 25 lety jsme měli stejný problém, ale to jsem byl kluk a nepamatuju se. Zdá se teď že je to zase dobrý. Se servisem počkám po sezoně. Dík všem.


Pokud chceš kontakt na p.Hnízdila tak ho od kolegy seženu,napíš třeba p.Hnízdilovy o jaký problém se jedná a on ti určítě odpoví,ale kolega čekal 5 dní vč. doručení pošty a cena byla 450 vč. poštovného.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém Graupner MX-12s 40MHz
PříspěvekNapsal: 27 črc 2011 08:49 
Plodný uživatel

Registrován: 17 čer 2011 13:20
Příspěvky: 199
Dík všem, kontakt na p. Hnízdila mám. A pokud bude třeba tak mi to tam hodí švagr. Zatim se ale zdá, že to funguje jak má. Pokud bych snad něco rozbil, tak si postavim nový model i to je modelařina. A myslím, že pokud něco zničím, tak to bude 90% moje chyba a 10% ostaní.



_________________
Aeronca 10ccm (1,8m), Symfonik V2 (3m), VSO-10 (3m -Fara), VT-116 (3m -Fara), motorový kluzák (2,3m - vlastní konstrukce), L-13 Blaník (3,25m - Fara - stavba)
http://aero1000.rajce.idnes.cz/
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém Graupner MX-12s 40MHz
PříspěvekNapsal: 30 srp 2011 15:41 
Plodný uživatel

Registrován: 17 čer 2011 13:20
Příspěvky: 199
Tak od doby co jsem dotáhl kontakt na anténě je po problému a to už nějaký čas uběhl. Ted už si na to dám pozor.



_________________
Aeronca 10ccm (1,8m), Symfonik V2 (3m), VSO-10 (3m -Fara), VT-116 (3m -Fara), motorový kluzák (2,3m - vlastní konstrukce), L-13 Blaník (3,25m - Fara - stavba)
http://aero1000.rajce.idnes.cz/
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist