Právě je 01 črc 2024 11:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Failsafe - nastavení!
PříspěvekNapsal: 10 lis 2011 17:50 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Ahoj,
včera jsem byl po dlouhé době létat s Bellancou. Když jsem najednou prolétával nad hlavou tak letadlo přestalo reagovat. Bylo to na max. 2 s. Ovšem co bylo zajímavější, že model přidal max. plyn. Pak už jsem problém nepozoroval, takže výpadek byl zřejmě chvilkový a nevím čím byl způsoben.
Co se týče toho přidání plného plynu. Tak v případě výpadku signálu přejde přijímač do tzv. failsafe, kdy by se měl plyn stáhnout na nulu. Jenomže u mě to bylo naopak. Dneska jsem to studoval a na rcgroups jsem narazil na následující problém. Při párování sice mám plyn v nule, jenomže následně jsem dal reverz na plynu aby chodil správně, ale failsafe už je nastavený a nepochopil reverz plynu. Tudíž místo stažení přidá na max. Provedl jsem znovu spárování a nyní chodí správně.
Závěr? Neprodleně si překontrolujte failsafe na svých modelech.
Pro angličináře zde cituji část příspěvku z rcgroups:
Citace:
Pilot 1 proceeded to pick up pieces and explain that he suffered an unexplained loss of control to pilot 2. Pilot 2 then immediately landed his plane in a controlled way. As he walked out with his TX in his hand to the idling plane on the grass runway, the plane's throttle unexpectantly went to high power and proceeded for the pit area, striking two other modelers in the legs. One modeler had contusions and bruising from a wing strike, the other stopped the fast-running 4-stroke prop with his leg and pants, suffering contusions and broken skin with bleeding. He was able to limp to his vehicle after first aid. Luckily this issue happened with nitro motors that shut off with prop strikes...imagine if the modelers got hit by a big electric powered model...

Google překladač to přeloží takto:
Citace:
Pilot 1 pokračoval sbírat kousky a vysvětlit, že on trpěl nevysvětlitelnou ztrátou ovládání Pilot 2. Pilot 2 ihned přistál jeho letadlo pod kontrolou. Jak šel se svým TX v ruce s volnoběhu letadlo na přistávací dráha trávy, letadla plynu unexpectantly šel do vysokého výkonu a pokračovala v oblasti dolu, stahování dalších dvou modelářů v nohách. Jeden modelář měl pohmožděniny a modřiny z křídla stávky, druhý se zastavil rychle běží 4-taktní vrtule s nohou a kalhoty, utrpení, pohmožděniny a porušenou kůži s krvácením. On byl schopný bezvládně na jeho vůz poté, co první pomoci. Naštěstí tento problém se stalo s nitro motory, které vypíná vrtule stávky ... Představte si, že modeláři srazilo velký elektrický pohon modelu ...

Víc nepotřebuje komentář.
:? ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Failsafe - nastavení!
PříspěvekNapsal: 10 lis 2011 19:19 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Citace:
Google překladač to přeloží takto:

Google překlad je šílený... zkusím to přetvořit do správná volná češtin: :)
Pilot 1 si šel sesbírat kousky letadla a vysvětloval 2. pilotovi, že nečekaně ztratil kontrolu nad letadlem. Druhý pilot pak okamžitě kontrolovaně přistál. Jak tak šel s rádiem v ruce k čekajícímu modelu na ploše, motor letadla náhle zvýšil otáčky a letadlo si to namířilo do depa, kde narazilo do nohou dalších dvou pilotů. Jeden z modelářů měl modřiny jak dostal křídlem, druhý svým tělem zastavil rychle se točící vrtuli 4-taktního pohonu, což mu způsobilo pohmožděniny, pár krvavých záseků a roztrhané kalhoty. Po poskytnutí první pomoci se odbelhal ke svému automobilu. Naštěstí tuto událost způsobil nitro motor, kde se vrtule po naražení na překážku zastavila... představte si, co by se mohlo stát, kdyby je trefil velký model s elektromotorem...

Ještě předtím tam bylo, že ten první pilot s tím seknul kousek od toho druhého...
celé je to tady:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1378131


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist