Právě je 01 črc 2024 11:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ztráta signálu
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2012 10:37 
Plodný uživatel

Registrován: 12 čer 2011 13:46
Příspěvky: 374
Bydliště: Hlinné 51801 Dobruška
Ahoj chlapi.Rozbil jsem stíhačku už poněkolikátý a vždy pro výpadek signálu.Vždy jsem odlítal jednu baterku normálně a když jsem založil druhou,tak po chvilce výpadek signálu a havárie.Už jsem vymněnil přijímač orange za AR 500,ale stalo se to zase.Domnívám se teda,že by to mohlo být přehřátím a následným vypnutím regulátoru.Je to možný?
Je totiž v letadle takřka v uzavřeném prostoru a velice špatně odvětraný.Už mám stíhačku dost polepenou,takže na ukazování ve Vamberku to asi nebude :?


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztráta signálu
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2012 11:23 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
Jak píšeš, možný je všechno. Zkus pokud tam vleze, dát pro přijímač extra baterku



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztráta signálu
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2012 13:13 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Tak může to být víc věcí. Pokud se to děje jen u jedné baterky, tak třeba i nějaký špatný spoj u té baterky.

Je možný ten regulátor vytáhnout ven? Prostě ho tam zalepit tak, aby jeho vršek byl ofukován vzduchem (nemusí ani moc koukat).

Na přehřátí regulátoru jsem viděl spadnout 2 letadla a to jedno tak 2m od sebe. No ale to bylo hlavně kvůli tomu, že ten regulátor byl poddimenzovaný vzhledem k velikosti motoru a vrtule. No ale pokud ty to tam máš tak zavřený, že se to nemůže chladit, pak je i možný že se po delším lítání přehřeje.

Ještě jedna možnost řešení, je dát nahradit BEC regulátoru externím BECem. Při přehřátí regulátoru by ti vypnul jen motor a ovládání by ti zůstalo.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztráta signálu
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2012 13:40 
Plodný uživatel

Registrován: 12 čer 2011 13:46
Příspěvky: 374
Bydliště: Hlinné 51801 Dobruška
Baterky střídám,mám dvě a stane se to u každý.Regulátor je dostatečně předimenzovaný,ale otvor a přístup do trupu je překryt krytem po celé délce a je přilepen.Jediný větrací otvor je pod kabinou zespodu a překrývá ho zevnitř baterie.Zkusím regl umístit zvenku na tento překryt.Jak jsem s tím lítal v Rašovicích,tak nebyl žádný problém.Asi proto,že bylo zrovna docela chladno a regl se tolik nepřehříval.Až to vyzkouším s tím lepším chlazením,tak budu mít jasno kde je chyba.


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist