Právě je 29 čer 2024 07:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jaká je výhoda Fasst oproti FHSS
PříspěvekNapsal: 13 čer 2012 18:48 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Ahoj. Otázka hlavně asi na futabisty. V čem je spojení s Fasst lepší / bezpečnější než s FHSS od Futaby. Co jsem se zatím dočetl, tak FHSS skáče neustále přes všechny kanály a nekouká napravo ani nalevo. Fasst nějak pásmo skenuje a má i ochranu proti chybám (nebo opravu chyb?). Spíš by mě tak zajímalo jak to funguje... jakou ochranu to používá atp. :) Tedy jestli to vůbec je veřejně známé a neví to jen prezident Futaby. :) Fasst je jakousi kombinací FHSS a DSSS. Ta kombinace spočívá v čem? To se koukne, jestli je kanál volný a pošle DSSS data, pak zachvíli koukne na další volný, skočí a pošle další data... nebo jak to funguje?
Předpokládám, že spolehlivé jsou oba systémy dost,... ale jsem člověk zvědavý. :)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaká je výhoda Fasst oproti FHSS
PříspěvekNapsal: 13 čer 2012 20:20 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
Tedy ted o tom nevím prakticky nic, ale kdysi jsem se to snažil trošku načíst a v paměti mě utkvělo, že nejde ani tak o systém jako spíš o to jak dlouho tomu kterýmu z nich trvá při případném výpadku znovunaskočení. Nějaký ms a u těch různých systémů jsou dost rozdíly. Jen tak co mě utkvělo v hlavě. Oni dost operují parametrem nezarušitelnosti, ovšem to je dost reklama, protože zarušit jde všechno a závisí to na konkrétních podmínkách atd. Spíš jde asi opravdu o to jak rychle se s chvilkovým výpadkem signálu ( z jakýhokoliv důvodu) ten kterej systém dokáže vypořádat.



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaká je výhoda Fasst oproti FHSS
PříspěvekNapsal: 13 čer 2012 21:03 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
A kterej z těchto dvou se dokáže vypořádat rychleji? :)

Jinak o nezarušitelnosti vím svoje. S Assanem jsem měl jen jednu situaci, kdy jsem spadnul na zarušení. A to jen pár minut předtím než ve stejném místě spadnul chlápek s Fasstem. Důvod asi lokálně přepálená wifina poskytovatele internetu. Takže zarušitelné to je, jen díky technologii to je spolehlivější než MHz frekvence.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaká je výhoda Fasst oproti FHSS
PříspěvekNapsal: 13 čer 2012 21:38 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
Jooo, tak to nevím :::))) tady je citace wikipedie, ten druhej system jsem tam nenašel.
FHSS (frequency hopping spread spectrum) je jedna z metod přenosu v rozprostřeném spektru. Její princip spočívá v přeskakování mezi několika frekvencemi při přenosu bitu nebo bitů. Existují 2 verze:

Fast Hopping (FFH) Ke skokům dochází i v průběhu přenosu jednoho bitu.
Slow Hopping (SFH) Přenese se několik bitů než dojde ke změně frekvence.

Fyzická vrstva FHSS je zkratka z oboru počítačových sítí a má k dispozici 22 modelů (skokové sekvence), definováno 79 kanálů v okolí frekvence 2,4 GHz. Každý z těchto kanálů zabírá šířku pásma 1 MHz a „přeskakuje“ minimálně 2,5krát za sekundu (ve Spojených státech), typicky 20krát. Datová zpráva je tak vysílána pomocí mnoha nosných frekvencí tzv. „hops“. Vysoké spolehlivosti je dosaženo díky tomu, že nepotvrzené tj. chybně přenesené rámce jsou znovu přenášeny s jinou nosnou frekvencí tj. v dalším hopu. Umístění více systémů v jednom místě je umožněno použitím různých sekvencí v každém systému.

FHSS umožňuje koexistenci více systémů (System Collocation) v jedné lokalitě. Teoreticky až 26, prakticky cca 15. FHSS má menší problémy s vícecestným šířením signálů. DSSS pracuje s vyšší modulační frekvencí, tím pádem s kratšími symboly a je tak více citlivý na různá zpoždění přijímaných signálů.

FSSS má definovaný vlastní inicializační sekvenci bitů (hlavičku – header), aby přijímač byl schopen rozpoznat použitý modulační formát a očekávanou délku datového řetězce. Tyto hlavičky jsou vždy přenášeny na rychlosti 1,6 Mb/s a obsahují pole, na základě kterého následná rychlost přenosu dat může být zvýšena na 3,2 Mb/s. Tuto technologii typicky používá Izraelský Breezcom (zařízení breeznet).



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaká je výhoda Fasst oproti FHSS
PříspěvekNapsal: 15 čer 2012 10:53 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
No :mrgreen:
má to ještě další různé aspekty. Musel bych oprášit vědomosti ale nějak se mi honí hlavou, že Fhss si pro přeskakování zablokuje určitou šířku pásma a v té "uzamčené" pak pracuje. Tím se získá rychlejší odezva. Ty ostatní přehopkávají celé pásmo nebo náhodně vybrané sekvence a tudíž je odezva pomalejší. Ale s tím rušením je to tak, že pokud tam bude zdroj silného rušivého pole tak to zaruší stejně jako klasiku a na zemi je pak úplně jedno čím jsi to řídil :mrgreen:



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaká je výhoda Fasst oproti FHSS
PříspěvekNapsal: 15 čer 2012 15:27 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Ty jo... tak to jsou vyčerpávající odpovědi. :) Díky.
Takže by se dalo říct, že klasické FHSS skákající po limitovaných kanálech má rychlejší odezvu než Fasst skákající přes celé pásmo?


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist