Právě je 26 čer 2024 14:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zadost o radu (výběr RC soupravy)
PříspěvekNapsal: 25 bře 2024 22:59 
Nováček

Registrován: 25 bře 2024 22:37
Příspěvky: 3
Preji dobry vecer vsem zkusenym,

rad bych se na Vas zkusene obratil s zadosti o radu pri vyberu RC soupravy. Mam FS TS-6 a potreboval bych nejakou kvalitni soupravu. V pakovych soupravách nemam vůbec prehled, protoze jezdime auta a letame drony.

Na auta mame jak originalni RC, tak i Futabu. Procital jsem samozrejme web, ale je to jako vzdy a u vseho názor od nazoru. Nevim estli poridit Futabu / TZ16iZ/-Graupner/napr MZ 24 Pro Hott/ bo Spektrum napriklad.

U Spektrum si lidi pomerne stezuji, takze bych Vybiral asi z Graupner bo Futaba. Jenze nevim pro co se z dlouhodobého hlediska uzivani rozhodnout.

Dekuji vsem za rady.

Pekny vecer


Naposledy upravil LEON dne 07 dub 2024 11:25, celkově upraveno 1
Reason: Doplněn nadpis


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zadost o radu
PříspěvekNapsal: 26 bře 2024 08:03 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1740
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Ahoj...
Asi nejsem ten úplně správný člověk který by měl radit, od začátku svého modelářského RC života používám Hitech a dokud mi bude fungovat, budu používat i nadále. Mám i FS-i6.
Ale k tvému výběru. Psal jsi, že na auta máš i Futabu a rozhoduješ se mezi Graupnerem a právě Futabou. Tak já osobně bych u té Futaby zůstal, už s ní máš zkušenosti, víš co od ní očekávat, prostě ji znáš a špatná značka to rozhodně není, tak proč nezvolit ji? 8-)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zadost o radu
PříspěvekNapsal: 26 bře 2024 16:27 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 560
Bydliště: střední EU
Já nejsem už teprve oprávněn cokoliv radit ohledně druhu či značky.

Poradím spíše ve způsobu výběru, pomůže ujasnit si proč, k čemu, jak budu tento vysílač používat.
Odpovědi na podobně laděné otázky nasměrují na požadované vlastnosti a pomůžou se zorientovat...
Když se rozepíšeš i zde, můžeme být nápomocní zkušenostmi co v obdobných situacích požadovat, nebo neopomenout.

Například:
- bude ten TX řídit začátečnické, akrobatické, obří modely, JETy, vrtulníky? Čím dražší model, tím spolehlivější značka/vysílač by to měl být.
- chci se na letišti předvést? Pak určitě to musí být prémiová značka.
- jsem / nejsem ochoten učit se nový sytém ovládání - programování RC vysílačky?
- atd.



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zadost o radu
PříspěvekNapsal: 26 bře 2024 21:48 
Nováček

Registrován: 25 bře 2024 22:37
Příspěvky: 3
BeneFitmodel píše:
Já nejsem už teprve oprávněn cokoliv radit ohledně druhu či značky.

Poradím spíše ve způsobu výběru, pomůže ujasnit si proč, k čemu, jak budu tento vysílač používat.
Odpovědi na podobně laděné otázky nasměrují na požadované vlastnosti a pomůžou se zorientovat...
Když se rozepíšeš i zde, můžeme být nápomocní zkušenostmi co v obdobných situacích požadovat, nebo neopomenout.

Například:
- bude ten TX řídit začátečnické, akrobatické, obří modely, JETy, vrtulníky? Čím dražší model, tím spolehlivější značka/vysílač by to měl být.
- chci se na letišti předvést? Pak určitě to musí být prémiová značka.
- jsem / nejsem ochoten učit se nový sytém ovládání - programování RC vysílačky?
- atd.


Preji pekny vecer,

nejprve podekuji za racionalni názor.

Jsme teprve v počátcích s pakovym vysilacem a i letadly. Naposledy jsem letal / zkousel/ pred 25 lety. Tenkrat MC 12 myslim a pak take Hitec Optic 6. Takze jsem koupil SKY SURFER pro zacatecniky a i za pomoci simulatoru se vydaril uz i 1 let bez :KOLIZE:. K ovladani mame zatim Fly Sky ts6. Jenze pri letu byl dost velky problem se signálem a tim padem i tak trochu problem s ovladanim. Nakonec se podarilo a zadny Crash se nekonal. Model byl cca do 50m daleko a cca 15-20m vysoko.

Takze zpočátku bude TX ridit zacatecnike modely, ale urcite bychom se chteli posunout dal vyjma obrich a Jety modelu. Vrtulnik je take v planu, ale to az casem az se vycvičíme.

Pokud bych se planoval na letisti vytahnout vůbec bych nezakladal toto vlakno a rovnou koupil nejnovejsi model od JETi a neresil to.

Jenomze:

1. stojim nohama na zemi a napr. TX od Jeti se mi moc nelbi velikosti
2. mam rad zlatou stredni cestu
3. nemam problem se ucit novym vecem a lamat si hlavu :lol:

Koukal jsem doposud na mnoho videi i recenzi jak CR tak i international a kazdy preferuje sve a kazdy vyrobce ma sve + i -. Musim ale podotknout, ze povsem co jsem procetl a shledl zustali ve vyberu jen 2 vyrobci a to Futaba a Graupner. Zprvu se mi zamlouvala i nova rada Spektrum, ale na zaklade recenzi jsem ji vynal.

zaverem bych to asi shrnul tak. Nemam problem koupit nejnovejsi a nejvybavenejsi TX, ale vzhledem k prakticnosti je to pro mne zbytecne proto hledam jak jsem jiz uvedl zlatou stredni cestu. Zaujaly mne například Futaba 16IZ Super a graupner MZ 16 Hott. Jako zatim nezkuseny predpokladam ze to spada do vyssi tridy, ale ja si myslim, ze prave tyto 2 TX pri sve porizovaci cene by mohli stacit radove na roky.

Pokud se mylim budu velmi rad za jakykoliv názor.

Doufam ze jsem tak napravil co jsem v 1 zprave opomel.

Preji prijemny vecer a dekuji vsem za další postrehy.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zadost o radu
PříspěvekNapsal: 29 bře 2024 13:01 
Znalý uživatel

Registrován: 23 črc 2022 17:59
Příspěvky: 95
Jsem také začátečník a mám rovněž FS-i6 která funguje naprosto bez potíží.
Možná by stálo za úvahu demontovat RX z modelu a vyzkoušet s baterkou a jediným servem dosah mimo model bez té instalace co má kolem sebe v modelu.
Teprve pak řešit reklamaci RC soupravy a případně výběr nové. ;)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zadost o radu
PříspěvekNapsal: 29 bře 2024 13:16 
Nováček

Registrován: 25 bře 2024 22:37
Příspěvky: 3
pepan píše:
Jsem také začátečník a mám rovněž FS-i6 která funguje naprosto bez potíží.
Možná by stálo za úvahu demontovat RX z modelu a vyzkoušet s baterkou a jediným servem dosah mimo model bez té instalace co má kolem sebe v modelu.
Teprve pak řešit reklamaci RC soupravy a případně výběr nové. ;)


Zdravim,

Dekuju za podnet. Vyzkousel jsem a trochu se to zlepsilo ale uprimne nemam k tomu uz duveru a TX chci stejne do budoucna novou protoze chceme jeste jina era ak tomu i heli pak..

Preji pekne Velokonoce


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist