Právě je 19 dub 2024 08:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FPV
PříspěvekNapsal: 25 říj 2013 01:47 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
Ahoj,
pošilhávám po nějakém adrenalinu trošku a tak se chci zeptat na případné zkušenosti s FPV. Nic o tom v podstatě nevím, videa příliš neřeknou. Schark - brýle, to vypadá zajímavě, má představa je 3 d obraz, ale vzhledem ke kamerce s jedním objektivem asi těžko. Zase na druhou stranu nejsem miliardář. Ovšem představa, že jako sedím uvnitř mě láká. :) Díky za případnou navigaci (čemu se vyhnout a čemu třeba ne ) v této oblasti. :?:



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV
PříspěvekNapsal: 25 říj 2013 09:32 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Ahoj, tak to je docela odvážný plán. O 3D FPV jsem nikdy neslyšel. Brýle jsou poněkud drahé a ikdyž se zdá, že by se mohly zdát lepší, tak dle mého mají nevýhodu v tom, že člověk nemůže řídit model " na přímou viditelnost". Když dojde k problému, tak musíš brýle sundat, což může být rozhodující. Nedávno jsem se bavil s jedním prodavačem v obchodě s el. součástkama, který tvrdil, že brýle s FPV mohou způsobit nevolnost a zvracení. Je to dáno tím, že člověk jakožto stojící či sedící vidí pouze obraz pohybující, což ne vždy každému sedne. Zkrátka mozek to neumí vyhodnotit. ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV
PříspěvekNapsal: 25 říj 2013 22:21 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Zkušenosti sice nemám žádně, ale musím přiznat, že jsem o tom už taky uvažoval. Vždycky to ale zkrachovalo, jak jinak, než na penězích :?
Ale to je a ještě bude u mě normální, zatím mám furt kam jinam investovat, ale už toho moc nechybí.
3D brýle opravdu ještě na tohle nejsou. Myslím že s tím někdo určitě přijde, jde jen o to kdy.
Brýle jsou podle mého názoru lepší pro ten pocit, že člověk ,,sedí na palubě,,
Sice by se mělo pilotovat na přímou viditelnost, ale to se dá obejít přítomností další osoby, nejlépe modeláře, který bude let sledovat a případně může přebrat řízení. Teda pokud nebude model 1 nebo 2km daleko.
Dá se pomocí nich zprostředkovat i supr zážitek pro kohokoliv, kterému se nasadí brýle a on se nechá povozit v letadle 8-) viděl jsem krásně sestříhané video, kdy pilot udělal výkrut a ,,pasažér,, s brýlemi sebou praštil o zem :lol: :lol: krásně oblbnutý mozek :twisted:
Nejlépe aby poradil někdo, kdo už něco takového provozuje.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV
PříspěvekNapsal: 25 říj 2013 22:37 
Plodný uživatel

Registrován: 16 srp 2012 22:11
Příspěvky: 146
Bydliště: Nové Město nad Metují
minuly tyden to tu nejaci studenti zkouseli. litali ve dvou a testovali kvadrokopteru. jeden ridil na fpv a druhej ho jistil. byl na ne docela zajimavej pohled :D



_________________
JOJO, SU-26 XP, Blade mcpx brushless, Zlin Z50LS šad, mythos EPP, CAP232 haykong, XRAY T3 2011, rhino 2, mini vertex, venus
futaba FC-16, graupner/SJ MX-20
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV
PříspěvekNapsal: 27 říj 2013 20:06 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Myslím že o problematice FPV létání a zvolené technice by mohl dobře poreferovat uživatel ,,vlx,,
viewtopic.php?f=22&t=573



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV
PříspěvekNapsal: 27 říj 2013 21:05 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Dneska jsem zkoušel své FPV, které jsem dosud tajil.
Je to 5.8 GHz přenos, kamera Sony z číny a obrazovka ECG 9" (přenosná televize). Létáno na EasyStar.
Je to super pocit, ale také nezvyk. Když bude zájem, rád popíšu více o mé sestavě. ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV
PříspěvekNapsal: 27 říj 2013 22:48 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Karas píše:
Dneska jsem zkoušel své FPV, které jsem dosud tajil.
Je to 5.8 GHz přenos, kamera Sony z číny a obrazovka ECG 9" (přenosná televize). Létáno na EasyStar.
Je to super pocit, ale také nezvyk. Když bude zájem, rád popíšu více o mé sestavě. ;)



Jsem pro zveřejnění tvé sestavy. A taky kdyby bylo video, bylo by to super, aby bylo zrovna vidět, jak to chodí 8-)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV
PříspěvekNapsal: 28 říj 2013 10:03 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Z bezpečnostních důvodů zde nebudu psát o jaký systém se jedná, takže napíši je, že jde o 5.8 GHz přenos s cirkulárnima (kruhovýma) anténama. Kamera je Sony s rozlišením 500x582 pix. Monitor jsem koupil přenosnou televizi ECG, která disponuje rozlišením displeje 720p a velikostí obrazovky 9" což je vcelku dostačující na FPV.


Přílohy:
DSC08843.JPG
DSC08843.JPG [ 263.62 KiB | Zobrazeno 5028 krát ]
DSC08812.JPG
DSC08812.JPG [ 309.17 KiB | Zobrazeno 5028 krát ]

_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV
PříspěvekNapsal: 06 črc 2022 12:43 
Zkušený
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 990
Bydliště: Nové Město nad Metují
Karas píše:
Ahoj, tak to je docela odvážný plán. O 3D FPV jsem nikdy neslyšel. Brýle jsou poněkud drahé a ikdyž se zdá, že by se mohly zdát lepší, tak dle mého mají nevýhodu v tom, že člověk nemůže řídit model " na přímou viditelnost". Když dojde k problému, tak musíš brýle sundat, což může být rozhodující. Nedávno jsem se bavil s jedním prodavačem v obchodě s el. součástkama, který tvrdil, že brýle s FPV mohou způsobit nevolnost a zvracení. Je to dáno tím, že člověk jakožto stojící či sedící vidí pouze obraz pohybující, což ne vždy každému sedne. Zkrátka mozek to neumí vyhodnotit. ;)


Vím, že odpovídám na hodně starý příspěvek, ale v každé době se může objevit nějaký modelář, co uvažuje o přechodu na FPV létání a otázka volby prvních FPV brýlí je naprosto zásadní, protože špatná volba může vézt k těm zmíněným nevolnostem a může nadějného zájemce o FPV létání zbytečně odradit.
Problém nevolnosti při FPV létání totiž většinou nebývá v tom rozporu co oko vidí a co mozek (resp. rovnovážný systém) hlásí, na tyhle projevy kinetózy si časem většina lidí zvykne. Problém je u krabicových FPV brýlí (tzv. box), když se člověk s horším zrakem snaží zaostřit na příliš blízký obraz. Oko neustále opakovaně zaostřuje na příliš blízký displej, bolí z toho hlava, člověk se motá a dělá se mu zle. Jakmile mu ale dáte na hlavu FPV brýle se dvěma displeji s čočkami (tzv. slim), veškeré nevolnosti jako mávnutím kouzelného proutku zmizí. Protože jsem s nevolnostmi také v začátku FPV létání bojoval a podařilo se mi shromáždit několik různých FPV brýlí, dělal jsem s nimi pokusy na lidech, které mé domněnky potvrdily. Prakticky NIKDE na CZ webech jsem se o této velice důležité věci nedočetl :shock: I ty nejlevnější nejjednodušší "slim" FPV brýle, jako Eachine EV100 nebo EW30, stačily k odstranění efektu motající se hlavy a nevolností, které vyvolávaly krabicovky u lidí s horším zrakem.
Ale jedna metoda existuje, jak si může vychutnat ten obrovský obraz v krabicovkách i člověk s horším zrakem, narvat pod ně své čtecí dioptrické brýle. Pro použití s dioptrickými brýlemi se prodávají krabicovky SkyZone Cobra, mají po stranách takové výduťě pro nožičky dioptrických brýlí, takže se dají FPV brýle nasadit i přes ně. V rámci mého výzkumu jsem tyto "box" SkyZone Cobry musel na sobě vyzkoušet také ;) Opravdu to funguje, člověk získá výhodu obrovského displeje "box" brýlí a přitom se mu s nimi létá bez nevolnosti jako se "slim" brýlemi. Jediná nevýhoda je samotné nasazování krabicovek na obličej a zase sundávání jednou rukou (v druhé máte buď model nebo vysílač), když se vám tam motají i ty dioptrické brýle, je lepší si na to sehnat nějaké co možná nejmenší a i tak to chce nějaký cvik :)



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV
PříspěvekNapsal: 02 led 2023 19:37 
Zkušený
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 990
Bydliště: Nové Město nad Metují
Tohle docela pohladí po duši, že se k FPV veřejně hlásí i klasický "pravý" modelář a že dokonce k této krásné opomíjené modelářské disciplíně vede i mladého ;)
https://www.facebook.com/groups/651705271636487/permalink/2627497597390568/



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist