Právě je 29 čer 2024 07:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RC gumák?
PříspěvekNapsal: 31 led 2012 15:25 
Plodný uživatel

Registrován: 03 črc 2011 12:16
Příspěvky: 272
Bydliště: Náchodsko
Ahoj, tak jsem nad tím trochu přemejšlel, jak osadit gumáčka, aby šel ovládat? Ono problém by byl jednak s tím, že by byl let POUZE motorový v první části a pak POUZE bezmotorový v druhé části. No co, ale i tak by to vadit nemělo, když by to pořádně lítalo :). Co taková kategorie P20 například, ta lítá i několik minut na motor a nepadá. P30, http://www.ikara.eu/index.php?nid=6259& ... oid=940800 . To by něco mohlo unést, ale nemám s těmahle modýlkama zkušenost. U gumáků je problém, že musí vycházet co nejlehčí. V případě, že gumový svazek nemá sílu, musí se zdvojit, tím získá zhruba dvojnásobnou sílu, ale také mnohem menší počet otáček, protože by prasknul. Proto se musí zvazek i zvětšit. Čili, vychází to tak, že na zdvojení se musí zvazek dvojnásobně zvětšit a pak ještě alespoň dvojnásobně (třetí mocnina původní délky svazku). Nevím, jestli by šel postavit kloudně létající model na gumu a zároveň na RC. Aby čas byl tak 2 minuty, tak by to muselo lítat hodně líně, jinak by se brzy vytočil svazek. Navíc model, co má být co nejlehčí, tak je to i trochu na úkor pevnosti a ta by nemusela snést takovou sílu gumy. Ale myslím, že kdyby byl model perfektně stavebně propracovaný, že by to i lítalo. Samozřejmě se nějakým ultralehkým přijímačem a servy do 4g.



_________________
Moje modely: Wing-Dragon, Thunderbird glider (odstavený), Sbach RC-Factory 800mm, FOX 1800 Pelikán, Bobík na gumu
Spektrum DX6i, OrangeRX, AR610
Videa z letů mých letadel: http://www.youtube.com/pav9sob
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC gumák?
PříspěvekNapsal: 31 led 2012 16:03 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Napadlo mě pár myšlenek k gumákům. Třeba to někdo využije:
1) servem ovládaný blokátor vrtule
- teď když se natočí vrtule, tak se jakmile se pustí, tak se začne točit. Tohle udělátko by vrtuli blokovalo proti roztočení a člověk by se mohl v klidu připravit na start a v pravý okamžik vrtuli roztočit. Klidně nejdřív plachtit a roztočit později. :) Prozatím by to mohla být jakási tyčka, která by se opírala o vrtuli a spínačem přes servo by pak zalezla (samozřejmě by se na ten spínač už nesmělo během letu šahat - nastrčení tyčky do rotující vrtule by nebylo to pravé).
2) druhým nápadem jdu trochu mimo gumové svazky. Nahradil bych je provázky a pružinou. Pružina by byla na jednom konci přidělaná v trupu letadla a na jejím druhým konci by byl svazek provázků. Ty by podobně jako gumový svazek byly přidělány k letadlu. Natočením vrtule by se nakroutil svazek provázků a zároveň napnula pružina. Uvolněním vrtule by se vlivem napnuté pružiny svazek rychleji rozmotával. Mohlo by to být pevnější než ta guma... ale nevim, jsou to jen nápady :)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RC gumák?
PříspěvekNapsal: 01 úno 2012 09:13 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
No, já časem určiě zkusím postavit toho větroně se sklopkou. Mám představu, tak 2.5m rozpětí, trup uhlíková trubka a gumy tolik, aby ho to vytáhlo třeba 150 m vysoko. Časem.



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist