Právě je 19 dub 2024 09:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bolt a zátěž navíc
PříspěvekNapsal: 26 lis 2014 23:46 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
....kdyby tohle udělal někdo jiný, pomyslel bych si o něm, že nemá co dělat tak z dlouhé chvíle vymýšlí a dělá pí.....p :lol: Já se rozhodně nenudím, dost času mi zabere výdělečná činnost, rodina, dům a na modelařinu mám fakt hodně málo času, ale i tak asi dost :lol:

Tak mě takhle jednou v dílně napadlo, že bych mohl zkusit, kolik asi ,,uveze,, omotorované házedlo Bolt zbytečné zátěže navíc :mrgreen: jen tak zničehonic to samozřejmě nebylo, jelikož hodlám použít 10,5gramový elektromotor, který Bolta pohání, do jiného modelu a tam čekám trochu větší letovou hmotnost. Minimálně dvojnásobnou, možná víc. V tu chvíli měl Bolt s 3S Li-Po 320mAh letovou hmotnost 120gramů.

Sehnal jsem trochu :lol: :lol: cínoolověné pájky v tyčkách, rozklepal ji na pásovinu, rozstříhal na 5 kusů a s izolepou v kapse jel zkoušet. Schválně neuvádím hmotnosti zátěže, jen pro zajímavost přiložím fotku a čekám, že si tipnete.

Na louce jsem si Bolta nejdřív prolétl jen tak jak původně byl a pak začal lepit pásy zátěže. Nejdřív jeden, pak druhý a létal..... dobít baterky a druhý den znovu.... třetí, čtvrtý a na víc už jsem fakt neměl žaludek přidat, jelikož výsledná váha je fakt celkem síla :mrgreen: Kdo uhodne kolik???

Došlo i k jedné havárii, kdy po pilotní chybě a značně přetíženému modelu éro při poslední zatáčce před přiblížením na přistání ztratilo rychlost a ve vývrtce se zřítilo asi z 15ti metrů do pole. Naštěstí do relativně měkkého pole, tak následky nebyly velké. Zlomená vrtule, naprasklé křídlo a pokroucený ocas. Oprava asi na půl hodiny, výměna vrtule, otření od zbytků hlíny :lol: i v motoru :lol: a druhý den znovu do vzduchu a vše už proběhlo naprosto v pohodě. Start proti větru (cca 4m/s) jako do peřin a přistání bez následků, éro v jednom kuse 8-) jen jsem se kousek prošel, netrval jsem na přistání k noze, ale nechal ho sednout kam to vyšlo, hlavně v jednom kuse....

To co mi nakonec ukázala váha jsem opravdu nečekal. Ještě sice mám jeden pásek v zásobě, ale prohnutá křídla už varují, že to stačí :twisted: A zbytečně rozbít model se mi nechce. Letové vlastnosti se po přilepení dvou zátěží maximálně zlepšily, super klouzavost, i stoupání kolem 40 stupňů! Ve větru se model uklidnil a pěkně se s ním létalo. Žádná okřídlená cihla se nekonala, zátěž i s třemi kusy byla na letové vlastnosti pozitivní. Jen čtyři kusy už je dost, start je podobný hodu oštěpem, klouzavost se už blíží té cihle a do bezvětří bych to nehodil 8-)

Jo a motor je v tom tento: http://www.horejsi.cz/Pages/DetailProdu ... cislo=1441
s vrtulí GWS 4,5x4, 6A regulátor a 3S Li-po 320mAh
Model když je nový a ještě ho nikdo jako já nestihl zprasit :lol: :lol: :lol: : http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=61510
Příloha:
PB262272.JPG
PB262272.JPG [ 105.37 KiB | Zobrazeno 3841 krát ]
Příloha:
PB262269.JPG
PB262269.JPG [ 127.3 KiB | Zobrazeno 3841 krát ]
Příloha:
PB262271.JPG
PB262271.JPG [ 97.91 KiB | Zobrazeno 3841 krát ]



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolt a zátěž navíc
PříspěvekNapsal: 27 lis 2014 18:23 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Tohle letadlo neznám ale tipuju že kolem 100g/dm2 by mohl snést vcelku v pohodě.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolt a zátěž navíc
PříspěvekNapsal: 28 lis 2014 23:25 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
hashpi píše:
Tohle letadlo neznám ale tipuju že kolem 100g/dm2 by mohl snést vcelku v pohodě.



Je to míň než 100, nejspíš by to dal, ale jde o to jak dlouho by létal, než by zatleskal křídly. Sice jsem ho naložil, ale bez jakéhokoliv dalšího vyztužování :lol:
Jinak rozpětí 600mm, plocha křídla 5 dm2



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolt a zátěž navíc
PříspěvekNapsal: 23 led 2015 17:38 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Abych to tu ukončil. Celková letová se vyšplhala na 402 gramů, což je zatížení 80,4 g/dm2 :mrgreen:
Možná by to sneslo i víc, ale nerad zbytečně rozbíjím letadla a bez dodatečného vyztužení křídla by asi zatleskalo :lol: takže podle mě celkem zajímavý výsledek, když má tohle éro plošné zatížení jako čisté házedlo nějakých 12 g/dm2



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolt a zátěž navíc
PříspěvekNapsal: 23 led 2015 18:55 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Já z vlasních zkušeností vím, že do 100 g/dm2 se to v celku dá, aby bylo éro schopné zaletět i akrobacii. :mrgreen:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolt a zátěž navíc
PříspěvekNapsal: 23 led 2015 18:58 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Do mého F3J jsem dával do větru i 1500g. Budu muset spočítat zatížení. Vzletovku co jsem nedávno vážil byla 1400g při rozpětí 3m


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist