Právě je 29 čer 2024 08:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Letecké simulátory vs skutečné létání
PříspěvekNapsal: 26 čer 2024 11:32 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1074
Bydliště: Nové Město nad Metují
Trochu jsem se nechal inspirovat vláknem Modelařina vs. skutečné létání a založil podobné vlákno Letecké simulátory vs skutečné létání ;) Od vydání Microsoft Flight simulátoru 2020 je už letecká simulace na PC na opravdu vysoké úrovni a tak někoho může zajímat názor skutečného pilota na srovnání simulovaného a reálného létání. Tady je zajímavé video, kde je obraz rozdělen na spodní polovinu s reálným letem helikoptéry a horní polovinu s letem stejného typu helikoptéry v simulátoru, kde obě proletí úplně stejnou trasu a pilot komentuje rozdíly, ať už vizuiální nebo pocitové. Některé postřehy možná budou zajímavé i pro FPV piloty, protože FPV létání je tomu simulovanému poměrně blízko (ve smyslu, že FPV pilot má také pouze zprostředkovaný obraz a jeho smysly necítí žádné vibrace ani zrychlení)





_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecké simulátory vs skutečné létání
PříspěvekNapsal: 26 čer 2024 19:21 
Znalý uživatel

Registrován: 07 črc 2022 18:10
Příspěvky: 65
Pěkný video.
Já testoval Zlín 205 a cesnu a musím říct že se mě oproti simulátoru líbila grafika a moc se mě nelíbilo jak na mne pořád něco tlačilo při stoupání a podobně, jinak po usednutí zpět za knipl FW 190 A si mozek pamatoval pocit z reálu.
S modelem FPV je to podobný, jen má člověk trochu klidu že nemůže zemřít při havárii.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Letecké simulátory vs skutečné létání
PříspěvekNapsal: 26 čer 2024 19:47 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1074
Bydliště: Nové Město nad Metují
Grafika je dnes už jen otázkou peněz, kolik jsi do ní ochotný investovat, u Microsoft Flight Simulátoru 2024 už té grafice není moc co vytknout, pokud máš třeba RTX 4090 kartu :lol:




_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist