Právě je 20 dub 2024 00:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: 13 říj 2011 12:56 
Zelenáč

Registrován: 09 říj 2011 15:38
Příspěvky: 13
Zdravím a nevím proč je tady mrtvo.Copak nemáte rádi heliny?Zkouším tady,protože jsem tady nenašel příspěvek typu hledej atd.Mám rád letadla ale s vrtulníkama jsem začal asi o půl roku dříve.Je to srdcovka.Začínal jsem s beltem a teras se trápím od března s 500kou.Tyhle strojky asi nemají moc příznivců,ale všichni nemůžeme lítat s Protosama,hlavně já ne protože jsem úplný žebrák.Tak a tak jsem to nějak začal a když nic tak nic.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: 13 říj 2011 16:03 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
To je dobře, že jsi začal. Bylo by škoda, aby tato sekce byla prázdná. :) Nevím kolik je tu vrtulníkářů, ale v našem klubu má vrtulník jen jeden a to ještě takovej malej koaxiál na blbnutí kolem hlavy. Zatím jsme se k nim nějak nedostali... je to taková vyšší třída. :) Časem nějaký plánuju, ale tenhle rok už ne a možná ani ne ten příští.

A jak ten HK 500, jak se ti s tím lítá?


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: 13 říj 2011 16:49 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
Jo vrtulníky to je radost,
taky mi to nedalo, protože jsem člověk bádavý až šťoura a tak jsem se pustil zhruba před třemi roky do vrtulníků. A samozřejmě přesně tak jak se to nemá. Zvolil jsem stavebnici Horneta od MS Composit kterého vyprodával Hangar 1. Sestrojení mi šlo celkem dobře, ale první pokusy o vzlet byly katastrofa. Na simulátoru to byla hračka ale skutečnost :roll:. Dodnes mám doma trosky asi tří stavebnic. V té době jsem přečetl snad všechny příspěvky na netu, které se týkaly seřízení a létání s vrtulníky. Skončil jsem u toho že se mi podařilo horneta zaviset a vyviset jedny celé baterky. Při pokusu o let to skončilo většinou nákupem nových listů atd. Pak jsem konečně pochopil, že jako první vrtulník nelze mít takhle malý stroj a hledal jsem něco většího až jsem narazil na HK 450 na Hobbykingu. Objednal jsem se všemi komponenty a začal znovu. Jak seřízení tak stavba je výzva kterou jsem přijal a zvládl. Jen to létání :mrgreen: jako zatvrzelý letadélkář mám návyky, které se pro létání s vrtulníky příliš nehodí např v krizi stáhnout plyn a přitáhnout výškovku. To je naprosto fatální a velmi těžko odstranitelný návyk. Takže mám Hk 450 několikrát opravovanou v kovovém tuningu a občas když mám modeářský absťák, tak ji vyndám a visím a dělám malá kolečka apod a po každém letu si gratuluji, že to mé katolické létání skončilo přistáním a ne rekonstrukcí. :mrgreen: Myslím si že ta 500 bude v letovém projevu ještě lepší než ta 450, ale je to vše již o větších baterkách tudíž i vyšších nákladech na provoz a mne pořád více drží ta letadla a už to tak asi zůstane. Ale můžu zodpovědně říci, že jsem to zkusil a zvládl což je pro mě to nejdůležitější :mrgreen:



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: 13 říj 2011 17:04 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
dac píše:
Zdravím a nevím proč je tady mrtvo.Copak nemáte rádi heliny?Zkouším tady,protože jsem tady nenašel příspěvek typu hledej atd.Mám rád letadla ale s vrtulníkama jsem začal asi o půl roku dříve.Je to srdcovka.Začínal jsem s beltem a teras se trápím od března s 500kou.Tyhle strojky asi nemají moc příznivců,ale všichni nemůžeme lítat s Protosama,hlavně já ne protože jsem úplný žebrák.Tak a tak jsem to nějak začal a když nic tak nic.

Což o to, rádi bychom je měli. Ale vrtulník má jedno úskalí. Bez motoru to neletí. Navíc mi přijde, že člověk je "omezenej". Nemůže lítat daleko či vysoko a v podstatě létá stejným stylem. 3D akrobacii neberu, to je pro mě nesmyslné páčkování. Když už bych chtěl vrťase, tak nějakou pěknou polomaketu, ale to už bych nevěděl co roupama dělat.
Ještě mě napadlo. Nevýhodou vrtulníků je, že si to člověk neopraví ba dokonce sám nepostaví. U letadel stačí pár prkýnek balzy či kus polyše a model je na světě. Oprava vrtulníku se bez náhraních dílu neobejde a stavba? Řekl bych, že to je v amatérských podmínkách sci-fi.
Závěrem. Je tu více neprozkoumaných a nedotčených kategorií a je to zřejmě dáno různorodostí zde přispívajících či spíše jejich počtem. ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HK 500 GT
PříspěvekNapsal: 13 říj 2011 17:23 
Zelenáč

Registrován: 09 říj 2011 15:38
Příspěvky: 13
No já jsem bývalý horník a pořád je ve mně to překonej sám sebe a vytrvej.Se 450kou sem začínal a myslím,že ro není dobrý nápad.Myslím,že na naučení je lepší 500ka.ona je stabilnější.Ta 450ka je taková nějaká vratká a pořád někde cestuje.Nejsem žádný pilot a umím akorát zaviset,nějaké kolečka,souvraty,osmičky jo a někdy to hodím na záda,prostě lítám s tím jako s letadlem.450ku jsem rozflákal moc krát ale to bylo na ruce.Co lítám s 500kou tak spodla akorát jednou a nevím příčinu.Myslím,že to byla moje chyba,protože jsem si za letu všiml,že se rozhodila stopa listu.Tak jsem zanedbal údržbu a předletovou kontrolu.Jinak jsem s ním spokojen a cena dílů na hk není nijak závratná.


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist