Právě je 19 dub 2024 11:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: USB interface z ebaye s emulátory
PříspěvekNapsal: 22 lis 2014 01:18 
Plodný uživatel

Registrován: 16 srp 2012 22:11
Příspěvky: 146
Bydliště: Nové Město nad Metují
Z jistých důvodů jsem se rozhodl zkusit čínský kabel s emulátory na simulátory. Chtěl bych nějak shrnout svoje poznatky o tomto výrobku pro případné další zájemce. Na ebay.com jsem našel kabel který podporuje phoenix V5, aerofly profesional deluxe, XTR a další.
http://www.ebay.com/itm/311144001300?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Převodník je řešený jako krabička bez kabelu a má v sobě jack konektor. V balení je kabel jack-jack cca 1,5m dlouhý a několik redukcí na různé vysílače. Dvě kulaté redukce a jedna hranatá na futabu. Co se týče funkcí redukcí, ta na futabu je funkční. Krabička si poradí s oběma polaritami PPM (zkoušeno na graupneru MX-20HOTT a futabě FC-16 FM). Pětipolohový přepínač na boku na přepínání mezi simulátory je opravud hodně nekvalitní, některé pozice se na něm téměř nedají najít a pořád to z nich vypadává. Naštěstí na přiloženém DVD je utilita která se stará o změnu simulátoru softwarově. Hardwarový přepínač slouží pouze k nastavení simulátoru při zapojení do počítače. Pokud bysme sim chtěli měnit za běhu, nejde to. musíme přenastavit přepínč a zařízení odpojit a znovu zapojit aby proběhla změna nastavení. Proto je lepší změny provádět softwarově v počítači. Na DVD jsou ještě nějaká licenční čísla k RF2.0-6.5 včetně lic. čísel ovladačů dodávaných k RF, instalační soubory simulátorů a nějaký videonávod a několikastránkový návod k programu. Videonávod je od jiné verze softwaru a místo písmen tam je rozsypanej čaj. Ten několikastránkovej návod ukazuje jak změnit jazyk v RF7 na angličtinu (není vůbec potřeba). Po připojení k počítači se automaticky nainstalují ovladače bez nejmenšího problému. Zařízení se objeví jako herní ovladač který má osm kanálů, má je zpřeházený a některý kanály jsou jako tlačítka. Na to už jsem tak nějak zvyklej u všech převodníků. Co mě potěšilo byl fakt, že funguje alespoň osm kanálů (na hitecu sem jich měl jen 6 funkčních). V závislosti na zvolené emulaci se vlastnosti mění.

Phoenix RC:
phoenix má instalátor z V3 ale nainstaluje se rovnou v5.0b a phoenix builder pro vytváření letadel, skinů a letišť. Po spuštění vyběhne tabulka na aktualizaci. Ve verzi 5.0b je rozhozená grafika písmenek na horní liště, ale po aktualizaci na verzi 5.0v se to spraví. V simulátoru funguje všech 8 kanálů které sim podporuje. Kanály jsou přiřazeny číselně správně jako ve vysílači a jsou všechny proportní, což mne velice mile překvapilo.

Aerofly professional deluxe:
instalátor je v čínštině, takže instalace po paměti kde je obvykle "next" a změna instalačního adresáře v pohodě když tam je v kupce rejže obrázek složky a napsaná cesta..... Simulátor se zapne už angličtině, verze je 1.9.1.3. Když se pokusím o aktualizaci, vyhodí to chybu že instalátor nenašel AFPD v počítači. Možná je to tím, že je nainstalovaná jinde než je výchozí nastavení. Údajně by to mělo umět i aerofly 5.5 ale to není přiloženo na DVD a na internetu je k nenalezení.... AFPD opět umí osm proport kanálů.

XTR:
instalátor opět rozsypaný čaj ale bez problému lze nainstalovat. Nastavení převodníku je stejné pro G2, FMS, a XTR. XTR se ovšem pustí nastavené v čínštině, což je docela nemilé překvapení. Ani v přiloženém helpfile to není vysvětleno jak to změnit (na rozdíl od nastavení RF7). Ani na internetu jsem nenašel pořádnej návod, jen někdo psal že to jde s trochou snahy změnit i když to nenabízí program ale návod tam nedal. No po pár minutách a "troše" snahy se to povedlo. Ve složce se hrou je soubor REFLEX.ini, ve kterém je nadefinováno, jak se má simulátor spustit. Soubor stačí otevřít v poznámkovém bloku a hned druhý řádek je sprache=chinese_gb. Ve složce sprachen jsem vybral požadovaný soubor(zvolil jsem english.dll) a v .ini přepsal daný řádek na sprache=english. Po dalším spuštění jede v angličtině. Pro příště je v horní liště předposlední "jazyk" a angličtina je čtvrtá shora (ale v rejži se to najít prostě nedalo). Verze simulátoru je 5.03.0 a funguje dobře. zatím jsem nekoukal jaká verze je nejnovější a nezkoušel aktualizovat. Co mi vadí, je že XTR umí nastavit pouze středové polohy ale ne krajní takže rozsah musím nastavit kalibrací zařízení obecně a ta se mi rozhodí po přepnutí na jiný sim.

VRC:
pouze volně stažitelné demo V1 je na DVD a možná se k němu časem dostanu na vyzkoušení ale těžko.

realflight 7:
instalátor je anglicky, což je oproti varování výrobce před čínštinou docela příjemné překvapení. Automaticky je vybrána instalace expansion packů 1-8 a heli mega packu a airplane mega packu. Z CD se opíšou licenční čísla a simulátor se zapne. Je nutný přenastavit rozlišení, jinak se špatně zobrazují (nezobrazují) nápisy na tlačítkách. Naštěstí nastavovací menu je dělané jinak a popsané je. Po online registraci umožní aktualizovat na nejnovější verzi 7.5, která funguje. Nevýhoda RF7 je ta, že si myslí že je připojenej origo ovladač takže nemáme 8proport kanálů ale tři dvoupolohový přepínače a pět proport kanálů.

Osobně jsem spokojenej s funkcí (phoenix5 + RF7) ale trošku skepticky se koukám na zpracování a životnost... To se ukáže až časem, co to vydrží.



_________________
JOJO, SU-26 XP, Blade mcpx brushless, Zlin Z50LS šad, mythos EPP, CAP232 haykong, XRAY T3 2011, rhino 2, mini vertex, venus
futaba FC-16, graupner/SJ MX-20
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: USB interface z ebaye s emulátory
PříspěvekNapsal: 22 lis 2014 10:22 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Pěkně rozvedený příspěvek ;) Ať káblík dobře slouží.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: USB interface z ebaye s emulátory
PříspěvekNapsal: 22 lis 2014 19:33 
Plodný uživatel

Registrován: 16 srp 2012 22:11
Příspěvky: 146
Bydliště: Nové Město nad Metují
Tak jsem právě zjistil že onen přepínač na krabičce je skutečně pouze čtyřpolohový takže vyzkouším jaké polohy má (jak se nastaví při připojení) a tedy který simulátor je dodělán jen softwarově.

EDIT: Tak v počítači je rozdělenej RF na 4.0-5.0 a 6.0-7.5 kdežto na přepínači je tomu přiřazená jen jedna poloha. A přepínačem nejde navolit VRC2, to jde jen softwarově.



_________________
JOJO, SU-26 XP, Blade mcpx brushless, Zlin Z50LS šad, mythos EPP, CAP232 haykong, XRAY T3 2011, rhino 2, mini vertex, venus
futaba FC-16, graupner/SJ MX-20
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist