Právě je 19 dub 2024 05:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 5 [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Graupner MX-16 2,4GHz HOTT
PříspěvekNapsal: 22 říj 2014 18:40 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Čau kluci ;)
Jelikož se mi pomalu rozrůstá počet modelů letadel a další přijímače k mému starému Hitecu se už dávno neprodávají :mrgreen: Navíc by se mi hodily další 2 kanály.
Tak se rozhlížím po nové RC soupravě od Graupnera. Původně jsem chtěl MZ 18 a nebo MX 20, ale pro mne si myslím, že by bohatě stačila MX 16.
Budu to mít pravděpodobně jen na letadla a na 6, max 8 kanálů. Směrovka, výškovka, křidélka, motor, vztlakové klapky a podvozek. Do budoucna možná nějaké drobnosti jako přistávací světla a pod.
Nemáte někdo s touhle vysílačkou zkušenosti? Uvítám každou radu nebo názor ;) :P


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 2,4GHz HOTT
PříspěvekNapsal: 22 říj 2014 18:54 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Osobní zkušenost nemám žádnou, ale schvaluju ;)

Já jsem se před časem rozhodl pro Hiteca-Eclipsu a když jsem ji koupil, nějak jsem si na ni nemohl zvyknout a litoval jsem že jsem nešel do Graupnera.... Teď kdybych měl volit znovu, pravděpodobně bych do něj nešel (Graup.), už si na Eclipsu začínám pěkně zvykat 8-)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 2,4GHz HOTT
PříspěvekNapsal: 22 říj 2014 19:31 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
To jsem rád :D za první kladné hodnocení .
Dřív jsem měnil přijímač z jednoho éra do druhého pak do třetího, atd :lol: Ale teď se mi to už rozhodně nechce a navíc doba jde do předu a s ní nekompromisně i technika.
Hiteca si nechám na starší éra a na ty co teď dodělávám bych chtěl použit graupnera.

Právě koukám :o , že jsem v neděli prošvihl narozeniny mé registrace tady na RCFREE :mrgreen:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 2,4GHz HOTT
PříspěvekNapsal: 22 říj 2014 20:34 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Kamarád Graupnera má a myslím, že si jej chválí. Kvalitou asi nejsou jako Futaba, ale myslím, že funkcemi i cenou jsou bezkonkurenční. ;) Chybu rozhodně neuděláš.



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 2,4GHz HOTT
PříspěvekNapsal: 23 říj 2014 11:06 
Plodný uživatel

Registrován: 03 srp 2011 14:58
Příspěvky: 298
Letu zdar :mrgreen:
Graupner = dobrá volba. Kdysi jsem provozoval MC 10 a posléze MC 12. Naprosto bezporuchové rádio, jen je znát na ceně ta značka :cry: . To je asi jediné co se tomu dá vytknout. V případě programování mají trochu jiný přístup, ale dá se na to zvyknout.



_________________
http://www.rajce.net/u179646
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 2,4GHz HOTT
PříspěvekNapsal: 23 říj 2014 14:30 
Plodný uživatel

Registrován: 16 srp 2012 22:11
Příspěvky: 146
Bydliště: Nové Město nad Metují
Mám doma MX-20, na kvalitu, materiály a vnitřní zpracování si nestěžuju, z funkcí sem nadšenej a rozhodně volby nelituju. Kdyby jsi měl zájem, můžu předvíst jak se co nastavuje nebo podat detailnější info od uživatele (podle toho co konkrétně zajímá). Zatím asi jediná věc co mi chyběla jsou křivkový mixy ale dá se to "obechcat" celkem jednoduše. Sám sem přecházel ze starý FC16 a v podstatě všechno co uměla ta futaba, tak tady umí přijímač sám :D :D (ale je tam posun v čase přes 10let takže to futabáři berte jako že nemám s čim srovnávat a ne urážku futaby). Co se týče nastavování, je naprosto volný a z mýho pohledu tam jsou některý položky v menu který se hůř hledají ale jak píše Vitstar, dá se zvyknout.
Rozdíl mezi MX12/16/20 je jen v počtu kanálů, mixů a funkcí ale co se týče nastavení, je stejný, telemetrie má plnou podporu. Další skvělá věc je že k vysílačce dostaneš i kabely na aktualizaci softwaru nejen vysílače ale i telemetrie a přijímačů. Na telemetrii existuje i pěkně udělaná čeština, vysílač je lepší nechat v angličtině, překlad je někdy dost pochybnej.



_________________
JOJO, SU-26 XP, Blade mcpx brushless, Zlin Z50LS šad, mythos EPP, CAP232 haykong, XRAY T3 2011, rhino 2, mini vertex, venus
futaba FC-16, graupner/SJ MX-20
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 2,4GHz HOTT
PříspěvekNapsal: 25 říj 2014 13:10 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Díky za pozitivní reakce ;) Předevčírem mi k tomu všemu odešel noťas :cry: Ale už mám nový a na graupnera naštěstí taky něco zbyde. Tak do něj nejspíš půjdu. Líbí se mi, že je k tomu i kabel k PC a můžu to pak propojit k simulátoru, který musím nejdřív ještě od někud stáhnout :mrgreen: Kdyby měl někdo dobré tipy tak pište ;)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 2,4GHz HOTT
PříspěvekNapsal: 25 říj 2014 16:55 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Už jsem si stáhl ClearView RC Flight Simulator 5.34 a stahuje se RealFlight G5 :mrgreen:


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 2,4GHz HOTT
PříspěvekNapsal: 25 říj 2014 18:29 
Plodný uživatel

Registrován: 26 srp 2012 18:20
Příspěvky: 290
Bydliště: Lično 121
hele,odkud jsi stahoval ten Real flight? :)



_________________
"Dobrý pilot je ten, který dokáže říct Dnes neletím."
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-16 2,4GHz HOTT
PříspěvekNapsal: 25 říj 2014 19:10 
Plodný uživatel

Registrován: 16 srp 2012 22:11
Příspěvky: 146
Bydliště: Nové Město nad Metují
Já osobně lítám phoenix v4. Program není potřeba cracknout, stačí emulator na ovladač. Zatim sem nesehnal emulator na phoenix v5, ten neumi zatim snad ani cinsky kabely k simu. Vyhoda phoenixu je v tom, ze i kdyz stahnes v3, automaticky ji muzes aktualizovat az na v5. Dalsi vyhoda graupnera je, ze beha na nizky napeti, takze jsem kabel od simulatoru rozdelal a puvodni dvoulinku k jacku sem nahradil ctyrlinkovym kabelem, ten napojil klasicky na jack a dva kabliky rovnou na napájení z USB a na druhej konec dal servokonektor, takze pri litani na simu nejsem limitovanej baterkama a nehuntuju je zbytecne. Kdybys zatouzil po litani ve stoje, treba s projektorem, pres vysilac se da nastavit na prijimaci funkce "sumo" coz zpusobi, ze se na vysilaci objevi PPM signal na danym kanalu a ten pak pripojis pres jednoduchou redukci do simulatoru. GR-12 kterej se dodava s vysilacem takhle umi takhle prenyst sest kanalu, takze muzes litat i dal od pocitace a neplete se ti kabel.



_________________
JOJO, SU-26 XP, Blade mcpx brushless, Zlin Z50LS šad, mythos EPP, CAP232 haykong, XRAY T3 2011, rhino 2, mini vertex, venus
futaba FC-16, graupner/SJ MX-20
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 5 [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist