Právě je 19 dub 2024 09:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 3 z 5 [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FOXY
PříspěvekNapsal: 06 srp 2011 10:41 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Jo, právě jak jsem si koupil toho SeaWinda, tak je od Great Planes (Electrifly) a je pro něj doporučován ten RIMFIRE (výrobce také Electrifly), navíc motorová přepážka je na něj uzpůsobená (připevňuje se 3 šrouby).
viewtopic.php?f=40&t=131
http://www.electrifly.com/largeelectric ... lled-2.jpg

Samozřejmě není problém tu přepážku upravit pro normální motory s 4(2) šrouby, ale zajímalo mě, jestli má někdo zkušenost jak jsou na tom s kvalitou. Jestli se to víc blíží motorům AXI nebo Turnigy? :)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOXY
PříspěvekNapsal: 06 srp 2011 11:55 
Plodný uživatel

Registrován: 28 čer 2011 09:41
Příspěvky: 129
Bydliště: Jaroměř
Podle mého názoru si myslím ,že amíci z Great Planes by nepustili do prodeje výrobek který je kvalitově stejný jak čínský "spotřebák".Takže kvalitou určitě blíž k Axi.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOXY
PříspěvekNapsal: 06 srp 2011 19:05 
Plodný uživatel

Registrován: 03 črc 2011 12:16
Příspěvky: 272
Bydliště: Náchodsko
Já bych na moje budoucí letadlo klido vzal i turnigy, ale je to na HC, takže na to mohu zapomenout (nechce se mě PROSTĚ dělat ty vobštrukce kolem toho a PayPal a všechno :twisted: ). A v čr to je zhruba za cenu toho Ray, ne? Tedy pokud jdou motory Turnigy koupit i v ČR. Samozřejmě pokud někdo přijde na toto téma a ví něco více o FOXY, ať to napíše :D pořád mě to zajímá... :)



_________________
Moje modely: Wing-Dragon, Thunderbird glider (odstavený), Sbach RC-Factory 800mm, FOX 1800 Pelikán, Bobík na gumu
Spektrum DX6i, OrangeRX, AR610
Videa z letů mých letadel: http://www.youtube.com/pav9sob
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOXY
PříspěvekNapsal: 06 srp 2011 19:19 
Plodný uživatel

Registrován: 28 čer 2011 09:41
Příspěvky: 129
Bydliště: Jaroměř
Pajas píše:
Já bych na moje budoucí letadlo klido vzal i turnigy, ale je to na HC, takže na to mohu zapomenout (nechce se mě PROSTĚ dělat ty vobštrukce kolem toho a PayPal a všechno :twisted: ). A v čr to je zhruba za cenu toho Ray, ne? Tedy pokud jdou motory Turnigy koupit i v ČR. Samozřejmě pokud někdo přijde na toto téma a ví něco více o FOXY, ať to napíše :D pořád mě to zajímá... :)


Pajasi,PayPal máš zřízem v průběhu pár minut,a nemusíš ho využívat jenom pro Hobby King.
Pokud si objednáš něco do 5-ti kila tak celnice je v poho.
Koupíš Turnigy i u nás ,třeba Aukro,ale s náležitou přirážkou.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOXY
PříspěvekNapsal: 06 srp 2011 21:47 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
http://www.eshop-rychle.cz/model-rozumn ... elektricke
http://hobbyarena.cz/
http://www.emotors.cz/elsa/eshop/1-1-EL ... -2-TURNIGY
Tu pár motorů Turnigy mají. Výběr takový jako na HC ale ne.

Jinak PayPal není takový problém a lze s ním platit i v EU nebo na Ebay. K tomu si v bance zřídíš virtuální kartu s možností plateb přes internet a můžeš objednávat. PayPal je zdarma a ta karta např. v KB za 65,- na rok.

Z HC se vždy snažím vejít s cenou do $30 včetně poštovného a zatím to procházelo dobře.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOXY
PříspěvekNapsal: 06 srp 2011 22:26 
Zelenáč

Registrován: 01 črc 2011 22:02
Příspěvky: 10
Ty CD mají rotor jen plechový jako v cd mechanice,jsou levnější ale hlavně v combu byl silnější regulátor


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOXY
PříspěvekNapsal: 11 srp 2011 12:50 
Zelenáč

Registrován: 10 čer 2011 16:26
Příspěvky: 23
Hlavní je že na ty CD motory se stačí "blbě kouknout" a maj pokřivený rotor- je to jen tenký plíšek oproti masivnímu frézovanýmu čelu z Al slitiny u normál motorů. Osobně je nedoporučuji kupovat.arda1BOT


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOXY
PříspěvekNapsal: 13 srp 2011 15:48 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
Také si myslím že kupovat elektroniku do levnějších letadel v ČR je zbytečné vyhazování peněz (U EPP je to bez diskuze). Motor koupený v modelářských potřebách bude stát jako 3 podobné motory z HC a když ho spálím, zlomím hřídelku, nebo zanesu ložiska, tak mi na něj záruku nikdo neuzná, to je jako kdyby na to ani žádná záruka nebyla. Se servama a regulátorama je to to samé.
Například tenhle motor:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2112
v sestavě bat. 1300mAh 3S, vrtule 9x5 je úplně bezvadný na EPP modely o rozpětí do 1 metru a váhou do 500g (nejen moje zkušenost) i s poštou vyjde na 250Kč a pokud nebude v objednávce s dalšími věci nad 22€, tak je bez DPH a do 14-ti dnů doma (musí ho mít skladem).


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOXY
PříspěvekNapsal: 06 zář 2011 22:30 
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 15 čer 2011 22:26
Příspěvky: 41
Před pár dmy jsem koupil do modelu o hmotnosti ca.400g motor Foxy C2209/26 i s regulátorem Foxy 25A. Po prvních dvou letech zatím naprostá spokojenost. Motor je tichý a po pětiminutovém lítání na více než třičtvrtě plynu byl jen trochu vlažný. Použitá vrtule 7x4" a 3s LiPo.



_________________
Optic 6 - 2,4GHz, Easy Glider Pro, Mentor, Extra 300
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FOXY
PříspěvekNapsal: 01 říj 2011 12:38 
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 15 čer 2011 22:26
Příspěvky: 41
Tak jsem koupil další motor Foxy, tentokrát ten nejmenší C1705/14 i s regulátorem Foxy 12A. Zkoušel jsem ho zapojit a roztočit. Často se stává, že když přidám plyn, aby se motor roztočil, tak se neroztočí a jen se začne klepat a zahřívat se. Když mu rukou pomůžu, tak se chytne. Jako by nevěděl na jakou stranu se má točit. Zkoušel jsem různá nastavení na regulátoru, ale výraznější zlepšení se nedostavilo, nevíte někdo čím by to mohlo být? Když jsem ho zkoušel na 6A reg. tak se roztočil bez problému, že by byl 6A regulátor jinak nastavený?



_________________
Optic 6 - 2,4GHz, Easy Glider Pro, Mentor, Extra 300
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 3 z 5 [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist