Právě je 26 dub 2024 19:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 8 z 8 [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bristol Scout C, Z.Raška, zvětšený na 900mm
PříspěvekNapsal: 06 dub 2014 21:05 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Dneska navečer jsem byl konečně zase létat.... a kdybych byl doma udělal bych lépe :?
No nic, podle mého se vždycky všechno musí ,,pokřtít,, :lol:

Šel jsem na jednu nepoužívanou asfaltku, že si s Bristolíkem zkusím více startů a přistání ze země. Trochu se rozfoukalo, ale nic čeho bych se zalekl a to byla možná chyba. Při jednom tvrdším přistání v náklonu a jen na jedno kolo se mi vytrhl podvozek s kouskem balzy od trupu (ale na druhé straně než na kterou to dosedlo). Ani jsem to nejdřív nezpozoroval a udělal ještě další starty a přistání až při vyndávání baterek po lítání. Naštvalo to, ale nic co by nešlo opravit. Trochu naprasklé na dvou místech které přimáčknu k sobě a proleju vteřiňákem, řekl jsem si......

Pak jsem ještě u jednoho Deproňáka za letu ztratil vrtuli, asi praskla gumička. Naštěstí kousek od sebe, přistál jsem k noze a pár korun za GWSku a gumičku vem čert.... :lol:

Doma jsem se rozhodl dát vše do původního stavu. Nová vrtule a silnější gumička tam byla hned, OK. A pak jsem se dal do Bristolíka, otočil ho na záda, narovnal do původního stavu vytržené díly a že to proleju lepidlem.... Použil jsem novou jehlu na vteříňák, jelikož ta co tam byla už nešla vyčistit, byla zalepená. První část opravovaného spoje OK, ale druhá..... jak jsem vytlačoval lepidlo z tuby, jde to občas hůř, stlačil jsem lahvičku, vypadla jehla a dost lepidla doslova kydlo na letadlo a parádně to poteklo po oplechování před pilotem a vše udělalo pořádný rybník zaspodu horního křídla :evil: :evil: :evil:
Věci na utření jsem měl téměř hned po ruce, ale zase přes ten výplet který pěkně překážel to moc nešlo. No otřel jsem co se dalo a vypadá to strašně, fotky ani nemám, ani je dělat nebudu. Až to pořádně proschne, určitě to zbělá a bude vypadat ještě hůř....

Kdybych byl doma, udělal bych líp, ale zase jsem pokřtil ;) a vážnější havárie se mi snad u tohoto letadla už vyhnou. Teda doufám....



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Online
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bristol Scout C, Z.Raška, zvětšený na 900mm
PříspěvekNapsal: 06 dub 2014 21:56 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Hlavně že je jinak éro celé. Někdy je prostě den blbec a kdo nepadá lítá pod svě možnosti :mrgreen: ;) Taky mám občas podobný den. to je pak nejlepší se na všechno vys... a nechat to na jiný den. a kdyby si nešel lítat dnes tak se ti to samé stane kdykoli jindy ;) Aspoň bude vidět, že se s érem lítá a není to plastikový model co máš ve vitríně. Hlavně,že máš fotky jak vypadalo úplně nové :P Vždycky to nase.., ale tak už to prostě je. Navíc časem bude mít scout aspoň takovou tu přírodní maketovou patinu :D ;) Žadné dospělé éro nezůstane nové.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bristol Scout C, Z.Raška, zvětšený na 900mm
PříspěvekNapsal: 08 dub 2014 20:20 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Včera a dnes jsem si opět vychutnal pěkné počasí a několik parádních letů s Bristolem i jinými letadly.
Následky nepovedeného lepení podvozku nejsou tak strašné, rozlité lepidlo už víc nezbělalo, vidět to sice je, ale to jsem překousl a víceméně mi to už ani nevadí, hlavně že pěkně lítá ;)
Akorát budu muset udělat GO podvozku, jelikož to naprasklé místo i nadále zlobí a budu muset kvalitněji a důsledněji slepit a vyztužit. Navíc mi dnes upadl venkovní krycí kužel kola a zjistil jsem že je naprasklý i střed, takže půjdou asi i kola dolů a předělat.....



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Online
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bristol Scout C, Z.Raška, zvětšený na 900mm
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2014 21:31 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1686
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Dnes jsem dal po delší době dvoje baterky a pohoda, lítání na relax 8-)

Trochu jsem na něm před časem zapracoval a upravil ho, vyztužil uchycení podvozku, které je zatím vyhovující a funkční, nic není vidět, vše se odehrálo pod potahem ;)

Za další jsem na křidélkách nastavil asi 4mm negativy (jenom jsem posunul dráty táhel na blimpu u serva) Model se chová mnohem lépe při zatáčení a je na řízení příjemnější. Akorát už v životě nepoužiju lanovody do křídel, kde jsou hodně prohnuté a na obě strany. (to je tak když se nechce dělat do křídla přepákování na táhla) Je tam kolem neutrálu vůle, která už nejde odstranit a znepříjemňuje život, ale dá se na to zvyknout, prostě to tak je a člověk se s tím naučí fungovat...

Poslední úprava byla přesunutí baterky do motorového krytu kvůli těžišti. Zaprase se mi nechtělo dovažovat olovem a tak jsem to udělal takto. Dalo to minimum úprav, nevypadá to nejhůř a teď je baterka alespoň trochu na průvanu. Akorát jsem pro sichr přilepil motorový kryt k trupu na několika místech průhlednou izolepou, jelikož náležitě ztěžkl a bál jsem se tvrdších přistání a možnosti vypochodování celého krytu do vrtule, která je v jednom místě díky vyosení asi 1,5mm daleko :twisted:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Online
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 8 z 8 [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist