Právě je 19 dub 2024 06:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 7 [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vícemotorové modely
PříspěvekNapsal: 25 bře 2014 21:55 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Docela by mě zajímalo, jestli tu někdo provozuje vícemotorový model. V mém případě mám hlavně na mysli s elektropohonem. Tak nějak si pohrávám s myšlenkou postavit si svůj první vícemotorák, nejlépe polomaketu (nebo maketu-ale svoji tvorbu nikdy maketou nazývat nebudu, i když by třeba měla být, jelikož na to nemám schopnosti a ruce :lol: )

Je tu sice zmínka o B-17 z HK, ale to je kupovaná stavebnice a navíc bubliny :?
Moje představa je postavit si něco z balzy, minimálně dvoumotorového, ale už mě láká jedna překrásná 4-motorová předloha.

Ani mě nejde o zapojení instalace v modelu, ale jen o takový pokec o vícemotorových modelech letadel a nejlépe balzových!!! Bubliny bych rád vynechal ;)

A ještě bych nastínil velikost do cca 1,5 metru rozpětí.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vícemotorové modely
PříspěvekNapsal: 19 dub 2014 20:30 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Už jsi našel vhodnou předlohu? Docela mne to zajímá ;) Tuším, že to bude něco z období WW2? nebo civilní? Na outerzone jsem si pár vícemotoráku stáhnul :D Něco pak vydal i Pavel Bosák. Každopádně fandím téhle kategorii a těším se co to bude :P


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vícemotorové modely
PříspěvekNapsal: 19 dub 2014 21:57 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
hashpi píše:
Už jsi našel vhodnou předlohu? Docela mne to zajímá ;) Tuším, že to bude něco z období WW2? nebo civilní? Na outerzone jsem si pár vícemotoráku stáhnul :D Něco pak vydal i Pavel Bosák. Každopádně fandím téhle kategorii a těším se co to bude :P


Tak už mám pár favoritů 8-) povětšinou to jsou dvoumotory, ale furt mě láká jeden moooc krásný čtyřmotor o kterém se ale prozatím rozšiřovat nebudu :mrgreen:

Na ten čtyřmotor si alespoň někde nechám vytisknout plánek a pověsím si ho v garáži na zeď, pro inspiraci. Už na něj mám i vybrané motory co by mohly vyhovovat, ale bohužel asi rozhodnou finance, protože motory a regly násobit 4x to trochu prodražuje. Ale jako plány do budoucna nejspíš vyhraje.... Navíc lítal v barvě kovu, takže povrch plechovkáč se přímo nabízí a není to WW2 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A z dvoumotorů je největším favoritem Wellington spolu s DH-88 Comet. Ale ani Mosquito by nebylo zlý a nedávno jsem přišel na OV-10 Bronco..... je jich spousta, ale nějaký ze zmiňovaných to vyhraje.

Wellington je krásná předloha a má minulost spojenou s našimi letci, plán mám ale jen na metrového, kterého když osadím motory o kterých si myslím, že by byly OK, tak z něj bude spíš stíhačka :? (ale má dost tlustý profil, takže by to nemuselo být až tak zlý)

DH-88 Comet byl rychlostní letoun tenkrát, takže když model bude rychlík nic tím nezkazím. Plánek nemám a s tiskem mám prozatím problémy, ale řešitelný. Navíc mi plán úplně nesedí, což mě štve, ale až bude 1:1 bude to snad lepší a zalíbí se mi.

Na Mosquito ani Bronco nemám zatím nic použitelného, co by mi sedělo stavebně... prostě se mi plán musí líbit a pak to všechno jde mnohem líp ;)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vícemotorové modely
PříspěvekNapsal: 19 dub 2014 22:19 
Plodný uživatel

Registrován: 26 srp 2012 18:20
Příspěvky: 290
Bydliště: Lično 121
Nic takového neplánuji,ale kdyby jo,tak určitě budu přemýšlet nad Moravou,tím starším typem s kulatým kokpitem nebo Lighting ;) :D



_________________
"Dobrý pilot je ten, který dokáže říct Dnes neletím."
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vícemotorové modely
PříspěvekNapsal: 20 dub 2014 22:12 
Plodný uživatel

Registrován: 16 srp 2012 22:11
Příspěvky: 146
Bydliště: Nové Město nad Metují
nejdřív sem si myslel ze tim ctyrmotorakem myslis lancastera o kterym ses nekde zminil ze mas doma plany na dvoumetrovku pro 540 motory. ale ten pokud vim tak lital jen cernej a shora piskovo-zeleny a je to WW2 takze ten to nebude. Comet je nadherny letadlo, co myslis tim ze ti plan nesedi? problem s meritkem nebo ti nesedi to jak to autor nakreslil?



_________________
JOJO, SU-26 XP, Blade mcpx brushless, Zlin Z50LS šad, mythos EPP, CAP232 haykong, XRAY T3 2011, rhino 2, mini vertex, venus
futaba FC-16, graupner/SJ MX-20
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vícemotorové modely
PříspěvekNapsal: 20 dub 2014 22:25 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
tomáš-lično píše:
Nic takového neplánuji,ale kdyby jo,tak určitě budu přemýšlet nad Moravou,tím starším typem s kulatým kokpitem nebo Lighting ;) :D


Morava mě svýho času lítala u nás dost často nad hlavou a vždycky jsem ji obdivoval a užíval si zvuku dvou motorů, byl nezaměnitelný :P tak se teď docela divím, že mě vůbec netáhne si ji postavit.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vícemotorové modely
PříspěvekNapsal: 20 dub 2014 22:29 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
tomíno píše:
nejdřív sem si myslel ze tim ctyrmotorakem myslis lancastera o kterym ses nekde zminil ze mas doma plany na dvoumetrovku pro 540 motory. ale ten pokud vim tak lital jen cernej a shora piskovo-zeleny a je to WW2 takze ten to nebude. Comet je nadherny letadlo, co myslis tim ze ti plan nesedi? problem s meritkem nebo ti nesedi to jak to autor nakreslil?


Lancaster to není :mrgreen: ale moooc se mi líbí a obdivuju konstruktéry za to, že letadlo zvládlo vzlétnout 10000kg bombou :!:
DH-88 Comet je velký favorit, ale je malý plán (myslel jsem na zvětšení, tuším že o 15%) a v PDF mi přijde, že je zvláštně nakreslený, ale jak jsem říkal, až bude vytisknutý, třeba bude naprosto OK a mě se zalíbí.



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vícemotorové modely
PříspěvekNapsal: 29 dub 2014 19:16 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Dneska jsem si domů přinesl plán na DH-88 Comet, 1:1 a vypadá to víc než dobře 8-)
Už visí v garáži na zdi, přes léto kolem něj budu chodit, přemýšlet o detailech a na podzim se do něj asi pustím ;)



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vícemotorové modely
PříspěvekNapsal: 29 dub 2014 20:04 
Plodný uživatel

Registrován: 16 srp 2012 22:11
Příspěvky: 146
Bydliště: Nové Město nad Metují
takže ho zvětšovat nakonec nebudeš, nebo tohle zustane jako plakat na zdi a stavební plán bude větší?



_________________
JOJO, SU-26 XP, Blade mcpx brushless, Zlin Z50LS šad, mythos EPP, CAP232 haykong, XRAY T3 2011, rhino 2, mini vertex, venus
futaba FC-16, graupner/SJ MX-20
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vícemotorové modely
PříspěvekNapsal: 29 dub 2014 20:28 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
tomíno píše:
takže ho zvětšovat nakonec nebudeš, nebo tohle zustane jako plakat na zdi a stavební plán bude větší?



Je, pardon, špatně jsem se vyjádřil :shock:
Plán mám doma vytisknutý 1:1, takže jsem tím myslel velikost v jaké ho budu stavět, takže rozpětí nějakých 128cm, tedy zvětšený o nějakých tuším že 15%
Před časem jsem posílal email Erice nad poštu s požadavkem co chci vytisknout. Neodpověděla, tak jsem myslel, že email přehlédla nebo na to zapoměla. Jaké bylo moje překvapení, když jsem u ní dneska byl rozkopírovávat dva barevné obrázky pro děti a zmínil jsem se o tom, hned plán rozbalila ať si to zkontroluju a že už ho má asi 14dní hotový, ale ještě mi nestihla dát vědět.... Stál 300kč, velikost 36xA4 a zrovna jsem ji zadal tisk 4-motoráka :mrgreen: ať mám co věšet v garáži :twisted:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 7 [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist