Právě je 19 dub 2024 13:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Horten Ho IX V3
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2014 07:30 
Zkušený

Registrován: 19 říj 2013 21:26
Příspěvky: 663
Bydliště: Vysocina
Tohle éro musí lítat :!: ;) Hlavně to nevzdávej, chce to trpělivost, postupně si pohrát s těžištěm a negativama na křídle a určitě to poleti.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horten Ho IX V3
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2014 11:00 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
hashpi píše:
Tohle éro musí lítat :!: ;) Hlavně to nevzdávej, chce to trpělivost, postupně si pohrát s těžištěm a negativama na křídle a určitě to poleti.


Už je to uzavřená kapitola. Éro jsem vykuchal, zůstaly v něm jen motory a už ho má starší kluk na hraní ;)
A jakou mu panečku dělá radost!



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horten Ho IX V3
PříspěvekNapsal: 03 bře 2019 13:36 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
.....překvapivé pokračování po téměř 5-ti letech! 8-)
Je to pár týdnů zpět, kdy jsem si vytiskl plán na toto éro v měřítku 1:8, tj cca 210cm.
Asi před třemi týdny jsem byl pro něco na půdě a ,,potkal,, tam původní vykuchaný model z tohoto vlákna a vzal jsem si ho, že něco vyzkouším. Na podzim jsem si udělal krátký gumicuk, dohromady délky asi 15 metrů na zkoušku startů raketového Cometa a napadlo mě, že Hortena zkusím vystřelit pomocí něj.
Dlouho mi to kupodivu netrvalo, Hortena jsem upravil, udělal jsem háček místo uchycení předního kola, zalepil elevony do polohy mírně přitaženo (asi 1,5mm nahoru) a letadlo dovážil olovem.
Před 14-ti dny jsem ho vzal na louku, natáhl gumicuk a model vystřelil jako neřízený, jen tak na zkoušku a s vědomím možnosti zničení letadla.
A kupodivu předvedl krásný let, poprvé s mírně nataženou gumou, stoupal pod úhlem cca 15 stupňů dokud měl energii a rychlost. Pak se jen přehoupl nosem dolů a klesal. Přistál po cca 120-150 metrech podle natažení gumy. Provedl jsem celkem 4 starty. Bohužel byl ale už po třetím přistání hodně poškozený nos modelu, za což mohlo ostřejší setkání se zemí pod nevhodným úhlem neřízeného modelu. Vše je ale už opraveno.
Ale žádná záludnost nebo nestabilita letu se nekonala a hodnotím jako úspěšné ;) pustil jsem se tedy pomalu do dalšího 1:8 :mrgreen:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horten Ho IX V3
PříspěvekNapsal: 27 lis 2019 03:18 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
Zdar a sílu ! Jsem se po pár letech přihlásil a ono to jde :) Horten ve 2,1 m bude absolutní masakr. Čím to chceš pohánět ?



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horten Ho IX V3
PříspěvekNapsal: 27 lis 2019 17:58 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Puma163 píše:
Zdar a sílu ! Jsem se po pár letech přihlásil a ono to jde :) Horten ve 2,1 m bude absolutní masakr. Čím to chceš pohánět ?


2,1 metrů nebude masakr, je to jen 1:8 :mrgreen:
Poháněné (zprasené) to bude elektromotorem a tlačnou vrtulí :roll:
Maketové pohony jsou moc drahé, ale šly by použít už v této velikosti 8-)
Do budoucna, jestli se osvědčí dobré letové vlastnosti, plánuji většího drobečka, 1:6, 1:5??
A kdyby v tom letadle nebylo tak blbě dozadu do trupu zatahovatelné příďové kolo, šla by snadno použít i jedna spalovací turbína....



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horten Ho IX V3
PříspěvekNapsal: 27 lis 2019 20:13 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
Je paráda, že něco děláš. Svýho. Já měl nějakou depresáckou a zdravotní pauzu. Odnaučit se kouřit, hubnout, plavat atd. Teď jsem zase kouřit začal, tak se mi vrátila i chuť zase něco umodelařit. :) Mám jen EPPáka a Stinson voyager 150, ten je teď vystaven k prodeji a nikdo ho nechce :lol: Udělal jsem s ním tři starty a tři pády a hlava mi to už nesežrala. Koupil jsem ve 2.2 m Jodel Robin starej a mohutně lítanej na repas a k němu DLE 55 a chci to na jaro zprovoznit. Ještě musím našetřit na RC soupravu. Mám jen Optica a potřebuju víc kanálů. Zatím je favorit Futaba 12K. Okukoval jsem i Horus, ale má konzervativnost mě táhne k ověřené kvalitě. No a po rozlítání by šel Jodel pryč a nastoupí zřejmě opět vlastní projekt včetně vlastní konstrukce. A tentokrát ho neprodám :idea: K tomu Hortenovi. Normálně někam dozadu tlačnou vrtuli ? I tak to bude chtít pořádnou baterku, motor, regl, chlazení. I když ve větším bude víc místa. U toho velkýho by byla možná i východiskem velmi nízká váha cestou výřezů z nějaké pěny. Pak by to za bezvětří mohlo i dobře vypadat a lítat při ne příliš velkých nárocích na pohon. On totiž ten Horten lákal dlouho i mě. Taky se mi líbí. Spalovací turbíny, to už je asi jiná liga. Teda asi určiitě. Od techniky, až po peníze. Nebo spíš od peněz k technice. :D



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Horten Ho IX V3
PříspěvekNapsal: 27 lis 2019 21:20 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1676
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Jo dělám, furt něco, někdy teda spíš pí....ny :lol: ale tak nějak se snažím furt nějakým způsobem věnovat letadlům a hlavně svým!
Mám nějaké koupené EPPáky ozembouchy na létání kdykoliv, kdekoliv a taky pro kluka něco nenáročného a hlavně levnějšího na rozlétání....
Zkoušel jsem taky cestu koupených letadel, k jednomu jsem nedostal ten správný vztah tak šlo z domu a to druhé jsem si oblíbil, až jsem s ním praštil tak, že odjelo v popelnici :? jen ,,vnitřnosti,, skoro všechny naštěstí přežily.

Ano, Horten má uřízlý konec a tam je tlačná vrtule na prodloužené hřídeli od motoru, který je umístěn hlouběji ,,v trupu,,
Baterka bude normálně 3S2P, hmotnostní předpoklad byl 3kg, ale spíš se bude blížit 3,5kg, takže myslím že na dvoumetrovku lehouš.
Jinak letadlo je překrásný, až neuvěřitelný jak je propracovaný na dobu kdy vzniklo!!!

A co se týče spalovacích turbín.... cena je jaká je, dají se sehnat málo létané na bazaru za ,,hezkou,, cenu, tak nějak jsem letos sbíral zkušenosti a musím říct že je to technicky úplně v pohodě, je to celkově složitější systém, ale suprově propracovaný, dá se s tím naučit a fungovat velmi rychle! Jen ten adrenalin a umět v hlavě vypnout myšlenku co má člověk v rukách a bylo by to dokonalé :lol: :lol: :lol:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist