Právě je 22 kvě 2019 08:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Horten Ho IX V3
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2014 06:30 
Zkušený

Tohle éro musí lítat :!: ;) Hlavně to nevzdávej, chce to trpělivost, postupně si pohrát s těžištěm a negativama na křídle a určitě to poleti.

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2014 10:00 
Mazák

hashpi píše:
Tohle éro musí lítat :!: ;) Hlavně to nevzdávej, chce to trpělivost, postupně si pohrát s těžištěm a negativama na křídle a určitě to poleti.

Už je to uzavřená kapitola. Éro jsem vykuchal, zůstaly v něm jen motory a už ho má starší kluk na hraní ;)
A jakou mu panečku dělá radost!

PříspěvekNapsal: 03 bře 2019 12:36 
Mazák

.....překvapivé pokračování po téměř 5-ti letech! 8-)
Je to pár týdnů zpět, kdy jsem si vytiskl plán na toto éro v měřítku 1:8, tj cca 210cm.
Asi před třemi týdny jsem byl pro něco na půdě a ,,potkal,, tam původní vykuchaný model z tohoto vlákna a vzal jsem si ho, že něco vyzkouším. Na podzim jsem si udělal krátký gumicuk, dohromady délky asi 15 metrů na zkoušku startů raketového Cometa a napadlo mě, že Hortena zkusím vystřelit pomocí něj.
Dlouho mi to kupodivu netrvalo, Hortena jsem upravil, udělal jsem háček místo uchycení předního kola, zalepil elevony do polohy mírně přitaženo (asi 1,5mm nahoru) a letadlo dovážil olovem.
Před 14-ti dny jsem ho vzal na louku, natáhl gumicuk a model vystřelil jako neřízený, jen tak na zkoušku a s vědomím možnosti zničení letadla.
A kupodivu předvedl krásný let, poprvé s mírně nataženou gumou, stoupal pod úhlem cca 15 stupňů dokud měl energii a rychlost. Pak se jen přehoupl nosem dolů a klesal. Přistál po cca 120-150 metrech podle natažení gumy. Provedl jsem celkem 4 starty. Bohužel byl ale už po třetím přistání hodně poškozený nos modelu, za což mohlo ostřejší setkání se zemí pod nevhodným úhlem neřízeného modelu. Vše je ale už opraveno.
Ale žádná záludnost nebo nestabilita letu se nekonala a hodnotím jako úspěšné ;) pustil jsem se tedy pomalu do dalšího 1:8 :mrgreen:

Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina