Právě je 25 dub 2024 22:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Equilibrium MINI V2
PříspěvekNapsal: 16 říj 2011 16:58 
Plodný uživatel

Registrován: 03 črc 2011 12:16
Příspěvky: 272
Bydliště: Náchodsko
Hm, takže, už to budou skoro 3 týdny co ji mám :-). A tak bych o ni něco taky napsal :-). Když jsem to slíbil :-). Dokoupil jsem spolu s ní taky nabíjecí kabel COMBO, kde je DEAN-T konektor, Tamiya konektor, GOLD 2 a 3,5 a 4 mm (pokud se nepletu). Čili přes tento kabel nabíjím.
Nabíječka je zabalena v pevné kartonové krabici, která je pěkná, černá a malá a těžká :-). Mimo jiné je na ní napsáno, že nabíjí 10 čl. NICD a NIMH, ale nevím, zda tomu tak je, protože v návodu a na webu Pelikána píšou 15. Po rozdělání krabice na mě koukala nabíječka, destička s bal. konektory, zdroj a krokodýlky. Kabel do sítě byl schován v takovém papírovém pouzdře. Nabíječka samotná byla zabalena v tuhé folii. Po rozbalení všeho na mě celkem koukaly tyto věci: Nabíječka, krokodýlky, zdroj, napájecí kabel do sítě a destička s bal. konektorama. Tu bohužel nemohu vyzkoušet, neb nemám LIXX akumulátor. Ale předpokládám, že v budoucnu jej budu vlastnit. Co se týče technických specifikací: Maximální výkon je 35W, což není moc, ale mně to naprosto plně dostačuje, max. nab. proud je 4A, max. počet LiXX článků je 4, Pb 2-12V a NiXX článků podle krabice 10 a podle návodu 15. Nutno podotknout, že neumí vybíjení článků, ale to mi nějak zvlášť nevadí. Zkusmo jsem zapojil do nabíječky destičku s bal. kon. a byl jsem "mile" překvapen, když mi nešla vytáhmout zpět. Šlo to velice ztuha. Ale po pár minutách se to ven dostalo :). Pak jsem to ještě párkrát zkusil a už to jde lépe, ale stále ztuha. Zatím nabíjím jen nimh článek. Během nabíjení je na displeji vidět uplynulý čas nabíjení, aktuální napětí sady, aktuální nabíjecí proud (pro neznalé to kolísá z důvodu měření napětí) a dodaný náboj. Displej je krásně modře "ledově" osvícen, což se mi velice líbí. Po 1 minutě bez zásahu do tlačítek ztlumí intenzitu podsvícení, ale jen trochu tak, aby displej byl čitelný. Ukončení nabíjení je signalizování pípáním (a celkem hlasitým). Jestli má nabíječka udržovací nabíjení jsem nevěděl, tak jsem napsal do firmy RCM Pelikán, jestli tomu tak je a prý ne, že to ale u těchto zařízení není moc potřeba. Toť je vše, co zatím mohu poskytnout za informace :-). V případě potřeby mohu zaslat fotky krabice (tu nikde na fotkách nenajdete).


Přílohy:
Poznámka: Plné nabití NIMH akumulátoru
IMG_0024.jpg
IMG_0024.jpg [ 36.14 KiB | Zobrazeno 3308 krát ]
Poznámka: Takto po otevření krabičky
IMG_0012.jpg
IMG_0012.jpg [ 78.19 KiB | Zobrazeno 3308 krát ]
Poznámka: Takto to vypadalo po vyndání z balíku
IMG_0011.jpg
IMG_0011.jpg [ 114.91 KiB | Zobrazeno 3308 krát ]

_________________
Moje modely: Wing-Dragon, Thunderbird glider (odstavený), Sbach RC-Factory 800mm, FOX 1800 Pelikán, Bobík na gumu
Spektrum DX6i, OrangeRX, AR610
Videa z letů mých letadel: http://www.youtube.com/pav9sob
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Equilibrium MINI V2
PříspěvekNapsal: 17 říj 2011 17:31 
Plodný uživatel

Registrován: 03 črc 2011 12:16
Příspěvky: 272
Bydliště: Náchodsko
Další foto. :)


Přílohy:
Poznámka: Nabíječka
IMG_0021.jpg
IMG_0021.jpg [ 102.88 KiB | Zobrazeno 3307 krát ]
Poznámka: Krabice bez návodu :-)
IMG_0013.jpg
IMG_0013.jpg [ 77.16 KiB | Zobrazeno 3307 krát ]

_________________
Moje modely: Wing-Dragon, Thunderbird glider (odstavený), Sbach RC-Factory 800mm, FOX 1800 Pelikán, Bobík na gumu
Spektrum DX6i, OrangeRX, AR610
Videa z letů mých letadel: http://www.youtube.com/pav9sob
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist